Чи можна вірити Обамі?

The Huffington Post

Близько двох мільйонів людей прийшло у 2009 році привітати Обаму з інавгурацією. Більшість з них хотіли почути, що саме він робитиме у якості президента. Як виявилося, його перша інавгураційна промова була більше була наповнена сподіванням, ніж обіцянками змін.

А саме.

Непопулярні рішення

"Той час, коли відкладалися неприємні рішення і не вирішувалися вузькі інтереси, - безперечно минув".

Хоча і було прийнято закон про фінансову реформу у 2010 році, дві-третини законів ще не проголосовані. Частково через банківське лобіювання сповільнення цього процесу.

Зростання економіки

"Стан нашої економіки вимагає дії: чіткої і швидкої. І ми будемо не тільки боротися з безробіттям, а і закладемо фундамент зростанню".

Обама дещо покращив цифри з безробіття, але ті робочі місця, що були створені за останні чотири роки, не "закладуть фундамент новому зростанню".

Навпаки, три-четвертих створених робочих місць були низькооплачуваними, за статистикою національного бюро зайнятості. У переддень виборів 2012 року Обама поклявся створити нові робочі місця для середнього класу. Подивимось, як він дотримається цієї обіцянки.

Інфраструктура

"Ми побудуємо дороги і мості, електричне і цифрове сполучення, що підтримають нашу торгівлю і з'єднає нас разом".

Лише 100 мільярдів доларів з закладених у програму стимулювання 787 мільярдів пішло на розбудову інфраструктури.

До того ж Конгрес зекономив на капітальному ремонті автомобільних доріг, проголосувавши за те, щоб не збільшувати витрати на інфраструктуру у наступні два роки, повідомляє National Journal.

Природні ресурси

"Ми використаємо силу сонця, вітру і землі, щоб живити наші автомобілі і запустити наші заводи".

Консерватори звинувачують Обаму в тому, що за словами про захист навколишнього середовища ховається його підтримка зростання видобування нафти й газу. Обама також обмірковує дозволити буріння природного газу, що загрожуватиме забрудненням повітря і води і поставить під сумнів існування альтернативної енергії.

Керування бюджетними коштами

"Ті з нас, хто відповідає за витрачання народних грошей, будуть поставлені перед умовою витрачати із розумом, подолати недоліки і робити все прозоро. Тільки тоді ми зможемо відновити довіру між людьми і владою".

Під час першого президентства Обами більшість обговорень бюджетних витрат призводили до більшої недовіри народу до уряду.

Починаючи з обговорення збільшення боргового ліміту у 2011 році, закінчуючи ситуацією з фінансовою скелею, лідери довели, що їм не можна довіряти, коли мова заходить про бюджетні гроші.

Зменшення нерівності доходів

"Криза нагадала нам про те, що без нагляду ринок може вийти з-під контролю. Нація не може довго процвітати, коли вона допомагає лише успішним".

При Обамі нерівність стала більшою, ніж при Джорджі Буші. За 2009-2010 роки багаті привласнили більший відсоток загального доходу, ніж за період 2002-2007 років, згідно з оцінками професора Каліфорнійського університету Емануеля Сеза.

Пошук гідної роботи

"Питання, яке ми ставимо сьогодні, не в тому, великий чи маленький у нас уряд, а в тому, наскільки добре він працює, чи він допомагає сім'ям отримати роботу за достойну оплату, медицину, яку вони можуть собі дозволити, і гідну пенсію. Там, де відповідь позитивна, ми рухатимемось далі, де негативна - ми закриємо ті програми".

Мішель Обама хвалила чоловіка за хороший показник зростання зайнятості. Але насправді немає приводу для святкувань.

Більше 40% створених робочих місць - низькооплачувані і стосуються таких секторів економіки, як ритейл і харчування. А більшість звільнень за перше президентство торкнулося середнього класу.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.