Давос. День перший

Реальна економіка

Сьогодні у Давосі стартував перший робочий день Світового економічного форуму.

Світовий економічний форум - це незалежна міжнародна організація, створена для покращення світу шляхом залучення ділових, політичних, наукових та інших лідерів з метою формування глобальних, регіональних та галузевих програм.

Форум проводиться щороку у Швейцарському місті Давос. "Реальна економіка" буде слідкувати за найбільш вагомими та цікавими подіями та висловлюваннями на форумі.

На цьому ми завершуємо текстову трансляцію.

Запрошуємо вас завтра знову слідкувати за подіями на Світовому економічному форумі на сайті "Реальної економіки". В он-лайн режимі так само буде вестися текстова і відео-трансляція.

Нагадаємо, що на засіданнях Форуму в четвер буде і президент України Віктор Янукович.

20:00 Голова МВФ Крістін Лагард закликала політиків вжити більше заходів для подолання нерівності.

Вона зазначила, що безробіття є актуальною проблемою для багатьох країн, і зробила акцент на жіночому безробітті.

Цілком очевидно, - коли жінкам краще, економіка працює краще.

Політики повинні допомогти жінкам долучитися до економічних процесів.

Лагард також відзначила, що високий рівень заборгованості до ВВП на Заході є страшним тягарем для молоді.

Глава МВФ виокремила ще один приорітет - відповідальність, яка включає, зокрема, відповідальність у фінансовому секторі, наприклад, боротьбу із тіньовою банківською системою.

Голова МВФ Крістін Лагард. Фото WEF

19:45 Глава МВФ Крістін Лагард нагадала, що світ повинен запобігти повторенню кризи і не повинен розслаблятися.

Лагард згадала про стелю боргу США і про те, що багато ще роботи в єврозоні.

Лагард підкреслила, що світ дуже змінився протягом останніх років.

Глава МВФ відзначила величезну популярність соціальних мереж, зауваживши, що кількість користувачів Facebook зробить її третьою за величиною країною у світі. Twitter буде четвертою, додала вона.

За словами Лагард "до 2025 року дві третини населення світу будуть жити в Азії. Це може привести до поглиблення співпраці або появи напруженості".

19:05 Засновник економічного форуму у Давосі Клаус Шваб сказав, що Маріо Монті врятував Італію від можливої катастрофи.

Монті зазначив, що продовжує "платити данину" громадянам Італії за їхній внесок у період "важких часів" для країни.

Приступаючи до ключової частини своєї промови, Монті присоромив Сільвіо Берлусконі за порушення правил італійської економіки.

Монті зауважив, що він працював в уряді з "переконанням, що лідерство це не щось швидкоплинне", і зазначив, що попередній уряд Італії упустив можливості, надані профіцитом.

Він називає це: обіцянками щодо реформ, які вилилися у податки, борг, і кризу суверенного боргу.

Монті похвалив голву ЄЦБ Маріо Драгі, зокрема, за програми спрямовані на стабілізацію єврозони.

Однак, за словами Драгі, такі схеми працювали тільки тому, що Італія доклала зусиль для відновлення довіри.

Монті також прокоментував заяви британського прем'єра щодо проведення референдуму у ВБ.

"Я сподіваюся, що в один прекрасний день Британія проведе референдум і жителі цієї країни вирішать залишитися у Європі…", - сказав він.

18:45 Відомий економіст Нуріель Рубіні, відомий як "Доктор фатум" попередив, що центральні банки повинні перекрити кран з дешевими грошима, інакше вони можуть посприяти створенню ще одного такого крану, або навіть гірше - виникненню "бульбашки".

"Якщо повільно виходити з QE (Quantitative easing - кількісне пом'якшення), можна створити ще одну "бульбашку" і спровокувати ще одну кризу", - сказав він.

"Десять років тому був Грінспен (колишній голова Федеральної резервної системи), тепер у нас є Бернанке. Які довгострокові економічні наслідки?", - поцікавився Рубіні.

"Центральні банки вплинули на поведінку приватного сектору. Їм варто про це задуматися", - додав він.

18:20 На сесії, присвяченій майбутньому Китаю, глава Національного економічного науково-дослідного інституту Китаю, Фань Ган, зазначив, що економіка його країни зараз відновлюється після "м'якого приземлення".

За його словами, важливе завдання для Китаю у 2013 році - запобігти перегріванню економіки.

Ган зауважив, що друга за розміром економіка у світі повинна у 2013 році рости швидше, ніж у минулому році.

Китай оприлюднив дані, за якими зростання країни у 2012 році становило 7,8% – найгірший показник з 1990 року.

Ган прогнозує зростання китайської економіки у 2013 році на рівні від 8% до 8,5%.

18:05 Надходять нові коментарі щодо промови прем'єра Британії. Цього разу від Латвії.

"Ми хотіли б зробити акцент на зміцненні єдиного ринку і конкурентоспроможності. І я також радий почути від Кемерона, що він особисто підтримує членство Великобританії у ЄС", - відзначив прем'єр-міністр Латвії Валдіс Домбровскіс.

Однак за його словами, перегляд умов членства у ЄС є складним питанням і виникає реальна загроза "зняття вершків" (Лондон не може вибирати лише ті аспекти членства у Євросоюзі, які йому подобаються).

17:50 Європейські телекомунікаційні компанії повинні наростити швидкість своїх мереж, відзначила Комісар з цифрових технологій ЄС.

Такий захід потрібний не тільки для зростання регіону, а й для того, щоб не впускати конкурентів з інших країн, які придивляються до ринку ЄС.

17:40 Міжнародний валютний фонд знизив прогноз світового економічного зростання. Знову.

У останніх прогнозах фонду йдеться:

"Відновлення світової економіки, спостерігатиметься і у 2013 році, і у 2014 році, але повільнішими темпами, ніж на початку - три місяці тому".

МВФ закликав вжити заходів, спрямованих на зміцнення довіри і зростання в розвинених країнах.

У Фонді відзначили, що немає жодних ознак кінця економіки "двох швидкостей", де країни, що розвивається йдуть попереду, в той час як країни з високим доходом плентаються позаду.

Оцінка МВФ широко відповідає консенсус-прогнозу економістів, присутніх на Всесвітньому економічному форумі, який є більш позитивним, ніж у будь-який момент з початку кризи.

Джордж Сорос. Фото neurope.eu

17:20 Відомий американський фінансист Джордж Сорос і президент Гватемали Перес Моліна на спільній прес-конференції в Давосі закликають до припинення війни з наркотиками.

Оголосивши проведення наради, присвяченої проблемам наркоманії, у червні, Моліна заявив, що світові лідери повинні переглянути підходи до наркотиків.

Заборона, так звана "війна з наркотиками", призвела до зростання наркокартелів, і це не ті результати, яких ми прагнули, зауважив він.

Сорос відзначив:

"Наркополітика поставила під загрозу політичну стабільність і безпеку в багатьох країнах, і не лише в Латинській Америці".

Сорос визнав, що не знає, як вирішити питання наркоторгівлі і вважає, що питання потрібно розглядати перш за все як проблему наркозалежності.

17:05 Африка буде йти вперед, наголосив президент ПАР Джейкоб Зума.

"Колоніалізм не залишив нам у спадок ніякої інфраструктури", - сказав Зума.

Ця проблема є хронічною хворобою континенту: неможливо розширити економіку за межі експорту сировинних товарів.

"Будь-яка країна, яка залежить від одного крупного товару, це великий ризик", - сказав президент Нігерії Гудлак Джонатан.

Президент Руанди Поль Кагаме, якого поважають у більшості країн Заходу за його економічні успіхи, сказав, що головна проблема Африки в тому, що її історію написали не африканці.

"Найкраще, що ми можемо зробити для себе - це визначати свої проблеми і мати власні способи їх вирішення, ми повинні написати свою історію".

16:50 Генсекретар Глобальної федерації профспілок Філіп Дженнінгс сказав, що прийшов час для групи країн G20 забезпечити узгоджені стимули.

Так було у 2009 році, коли світова економіка перебувала в глибокій рецесії, нагадав він.

"У 2009 році країни об'єднували свої зусилля, щоб відійти від прірви. У 2010 році в 2010 році "яструбки" (ті, хто виступали за жорстку економію) взяли кермо правління, але вони не підтримали фінансову стабільність, не посприяли надходженню інвестицій, і вони не зупинили збільшення безробіття".

Дженнінгс сказав, що прийшов час для "політики перезавантаження", а значить, створення робочих місць і скорочення рівня соціального розшарування.

Компанії не можуть досягти двозначних цифр прибутковості, яких вимагають ринки, коли ми маємо такі низькі темпи зростання, наголосив генсекретар.

16:35 Лідери глобального бізнесу і фінансів продовжують дискусію, яка присвячена перешкодам на шляху розвитку світової економіки у 2013 році.

Деякі фінансисти роблять ставку на зростання США.

Так партнер консалтингової компанії Perella Weinberg Partners Деніел Арбес зауважив, що США заклали "міцний фундамент зростання".

Він відзначив пожвавлення у секторі нерухомості та відродження енергетичного сектору, яке повинно збільшити видобуток сланцевої нафти і газу.

За словами Арбеса, завдяки зростанню цих галузей у країні вже у найближчі 18 місяців з'явиться 3 мільйони нових робочих місць, які допоможуть зменшити високий рівень безробіття у країні.

Президент ПАР Джейкоб Зума. Фото CNN.

16:15 У сесії "Зняття ризиків з Африки" з Нігерійським президентом Гудлаком Джонатаном, президентом ПАР Джейкобом Зума, виконавчий директор пивоварної компанії SABMiller, Грехем Маккей повідомив уряду, "бізнес буде виправляти цю ситуацію (зняття ризиків з Африки), якщо йому дозволять".

Він закликав урядовців відновлювати інфраструктуру, зміцнювати верховенство закону.

Маккей зазначив, що "вірить в економічне зростання, яке вирішить проблеми континенту, а економічне зростання йде від приватного сектору".

16:05 Світ, у якому залишаються високі ціни на нафту, може спричинити у Росії ще більший безлад, адже влада, можливо, і не підтримуватиме реформи.

"Середній клас в Росії буде вимагати реформ. Вони занадто освічені і занадто рішучі, щоб насолоджуватися покращенням життя [не протестувати]", - сказав ректор Російської економічної школи, директор Центру економічних і фінансових досліджень і розробок Сергій Гурієв.

Середній клас вимагатиме, щоб уряд Росії був менш корумпованим і більш піддатливим.

15:50 На порядку денному питання кібер-безпеки.За кулісами вчені, урядовці і керівників керівники компаній спілкуються на цю тему.

Директор однієї технологічної компанії прогнозує, що "колись світ спіткає одна інформаційна катастрофа, і лише питання часу, коли це станеться".

Тоді постраждають не лише окремі компанії, адже рівень довіри в технологічному секторі поки що високий.

Послаблення довіри може мати руйнівні наслідки, адже сучасна економіка є залежною від технологій та комунікацій, а великі компанії використовують значні масиви даних.

15:35 Ірландія хоче, щоб Британія залишилася у Євросоюзі.

"ЄС краще з Англією, а Великобританії добре, коли вона є членом ЄС", сказав заступник прем'єр-міністра Ірландії Імон Гілмор.

Ми хочемо бачити Великобританію, яка є активним учасником Європейського союзу, додав він.

"Важливо, щоб це питання не перетворилося на дискусію "хто залишається, а хто йде", - підкреслив урядовець.

15:20 У Давосі також обговорювалася тема "Неурядові організації як нові моделі для 21 століття".

"Сьогодні ми спостерігаємо дві взаємопов'язані тенденції: перетворення державного сектора в неурядові організації, такі як соціальні підприємства та компанії взаємного страхування, а також неприбуткові організації", - відзначили у міжнародній юридичній компанії Eversheds.

Важливо, щоб правова модель управляння цими організаціями була надійною та прозорою, додали у компанії.

"Повинен бути баланс, який полягає у тому, щоб зацікавлені сторони мали право голосу та права, а певні групи, які переслідують свої інтереси, не отримали надто великий вплив", - зауважили у Eversheds.

14:40 Міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу хоче, щоб бомбардування громадян у Сирії визнали військовим злочином.

Він наполягає наполягає відкрити доступ надходжень гуманітарної допомоги у райони центральної частини Сирії.

Сирія пережила новий вибух насильства в останні тижні, в тому числі ракетний напад уряду у середу, в якому, за даними ООН, загинуло більше 60 тисяч осіб.

Давутоглу заявив, що "Алеппо і багатьо інших міст бомбардують літаки, тому його країна прийняла десятки тисяч сирійських біженців.

"Це злочин, навіть під час війни", - сказав він.

14:20 Одна з найбурхливіших дискусій у Давосі стосується можливих спалахів "валютних війн".

Так, міністр економіки Японії Акіра Амарі відповів на заяви німецьких чиновників, які стверджують, що новий японський уряд забагато втручається у діяльність центробанку, щоб послабити грошово-кредитну політику.

Амарі спростував думку, що уряд намагається посягнути на незалежність центрального банку країни, і це може призвести до "політизації обмінного курсу".

"Німеччина є країною, чий експорт виграв найбільше від фіксованих обмінних курсів у єврозоні. Німеччина знаходиться не в тому місці, щоб критикувати", - відзначив Амарі.

Фото bloomberg.com

14:05 Засновник і керіник компанії Dell Майкл Делл відмовчується щодо планів компаніїї викупити свої акції і повернути статус приватної.

"Я ціную інтерес, але без коментарів", - сказав він.

13:55 В рамках форуму в Давосі про свої амбітні плани розповів російський нафтовий гігант "Лукойл".

Компанія зацікавлена ​​у розвитку нафти на континентальному шельфі в країнах Близького Сходу і розглядає проект в Лівані, зазначив виконавчий директор "Лукойу" Вагіт Алекперов.

"Лукойл" прагне компенсувати зниження виробництва на родовищах у Росії в рамках проектів за кордоном.

Компанія була загнана у глухий кут у спробах досліджувати потенційно величезні запаси на континентальному шельфі Росії.

Алекперов закликав уряд Росії бути гнучким щодо розробок морського шельфу.

Алекперов також заявив, що "Лукойл" веде попередні переговори з китайськими та індійськими фірмами в якості потенційних партнерів урозробці родовища "Західна Курна-2" в Іраку.

Він сказав, "Лукойл" хоче мати партнера, який також є великим споживачем нафти. Він відмовився назвати компанії, з якими компанія веде переговори.

13:40 Російський прем'єр Медведєв прокоментував ціни на нафту.

Він зазначив, що нинішня ціна на нафту є "більш-менш оптимальною як для споживачів, так і виробників".

Медведєв заявив, що високі ціни на сировину заважають розвитку світової та російської економіки.

13:35 У Давосі також лунають оптимістичні заяви представників IT-бізнесу.

"На ІТ-компанії чекає відродження. Я був здивований, наскільки сильним було відновлення галузі", - сказав гендиректор транснаціональної компанії із штаб-квартирою у Індії Mahindra&Mahindra Ананд Махіндра.

Західні клієнти компанії Mahindra&Mahindra не скупляться на інвестиції у ІТ, які сприяють покращенню бізнесу.

Це гарна новина для індійського ІТ-бізнесу, який розпочав рік з гарних фінансових результатів. Це також добрі новини і для глобальної економіки у сфері інформаційних технологій.

"Я не думаю, що хтось у світі використовує індійські ІТ-компанії як барометр, але це було б дуже цікаво".

13:20 Голова Російського Сбєрбанку Герман Греф заявив, що фінустанови РФ заслуговують кращого місця у рейтингу "надійності" ніж 132 сходинка.

"Банки кращі, ніж здаються", - сказав він.

13:10 Міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле приєднався до критиків британського уряду.

"Німеччина хоче, щоб Великобританія залишатися активним і конструктивним членом Європейського союзу ... але не годиться просто "знімати вершки".

13:00 Колишній прем'єр-міністр Бельгії Гі Вергофстадт сказав, що Кемерон "грається з вогнем", обіцяючи референдум.

Він додав, що британський уряд не може контролювати терміни та зміни у договорах ЄС.

Кемерон, на думку бельгійського політика, має "помилкові очікування, які ніколи не будуть задоволені".

"Перегляд правил чи відмова від єдиного політичного курсу… спровокує розвал внутрішнього ринку…", - сказав він.

12:55 Відреагувала на майбутній референдум у Британії і Німеччина.

"Кемерон сказав, що він хоче, щоб Великобританія формувала майбутнє. Як ви можете формувати майбутнє, якщо ви поставили машину в зворотному напрямку, коли інші регіони знаходяться на швидкісній трасі?", - сказав голова Комітету у справах ЄС в Бундестазі Німеччини.

У мінливому світі Європу почують, тільки якщо вона об'єднає зусилля усіх країн, додав він.

Політик згадав і африканську приказку: "Якщо ви хочете подорожувати швидко, ідіть один. Якщо ви хочете їхати далеко, йдіть разом".

12:40 Деякі представники бізнесу у Британіїї не підтримують ідею референдуму у країні, який буде присвячений питанню виходу країни з ЄС.

Так, гендиректор рекламного холдингу WPP plc Мартін Соррел зауважив, що референдум у Великобританії є одним з п'яти сірих і чорних лебедів, які могли б вплинути на глобальну економіку.

(Теорія чорних лебедів є метафорою, описує несподівану подію, що має визначальний вплив на її учасників).

За його словами, референдум лише додає невизначеності.

"Я розумію скрутне становище прем'єр-міністра. Однак референдум створює велику невизначеність і нам це не потрібно", - відзначив він.

Директор WPP plc зауважив, що таке рішення є політичним, а не економічним.

"Для WPP це не є доброю новиною ", - наголосив він.

12:25 Російський прем'єр Дмитро Медведєв прокоментував "кіпрське" питання.

Він сказав, що Росія може позичити більше грошей цій країні, але тільки якщо "наші європейські партнери" також покладуть щось у горшик".

12:20 Російський прем'єр-міністр Дмитро Медведєв заявив, що Росія очікує зростання, принаймні, у 5% у 2013 році.

За його словами країна зробить усе можливе, щоб "створити сприятливий клімат для іноземних інвестицій".

Медведєв зазначив, що уряд РФ шукає шляхи збільшення ресурсів і приватизації промисловості Росії.

Прем'єр Росії Дмитро Медведєв Фото vedomosti.ru

12:05 Велику увагу в Давосі приділяють невеликим дискусіям, які відбуваються за кулісами.

Одна з таких присвячена нестачі громадської довіри до лідерів.

Керівник бізнес-школи Globis Йошіто Хорі зазначив, що довіра в Японії було серйозно підірвана в результаті стихійного лиха на "Фукусімі", але оптимізм зростає з приходом нового уряду Абе.

Голова міжнародної фінансової компанії PwC Боб-Моріц зазначив, що криза керівництва змусила компанії стати більш прозорими і спілкуватися через соціальні медіа та інші платформи.

11:55 Економістів у Давосі також турбує новий податок на фінансові транзакції, або так званий "податок Робін гуда".

"Якщо мета податку на фінансові транзакції полягає у тому, щоб банки платити більше податків, то я підтримую...", - зауважив економіст, Говард Девіс, який також був генеральним директором CBI і директором Лондонської школи економіки.

Однак Девіс підозрює, що за таким нововведенням криються "приховані мотиви", зокрема, що податок має на меті збільшити податкові надходження від лондонського Сіті.

"Якщо б ми намагалися ввести податок на сир, то французи не були б щасливі, а податок на сосиски не порадував би німців", - сказав він.

11:45 Французький уряд не є однозначно категоричним щодо намірів Британії провести референдум з приводу можливого виходу з ЄС.

Міністр фінансів Франції П'єр Московічі заявив, що Великобританія завжди була "особливим", але "дуже корисним" членом ЄС.

"Європейський дух поважає різноманітність. Я підтримую єдину Європу, але різноманітну єдину Європу, деякі члени якої можуть розвиватися швидше, ніж інші", - сказав він.

11:35 На панелі фінансових послуг закінчилися дискусії, але заяви Кемерона, без сумніву, ще матимуть відлуння.

"Перша ластівка" уже прилетіла з Франції.

Так, від міністра закордонних справ Лорана Фабіуса надішло попередження. Він порівняв ЄС із футбольним клубом. "Ви вступити в клуб, і коли ви вже знаходитесь там, ви не можете сказати, що ви хочете грати в регбі".

11:25 На панелі фінансових послуг обговорюють ще одне важливе питання: на чиї плечі лягає пожвавлення економіки – на плечі центробанків або урядів, чи, можливо, запорукою розвитку є поєднання їхніх зусиль.

З цього приводу висловився голова UBS і колишній президент Бундесбанку Аксель Вебер: "Необхідно управляти очікуваннями, бо центральні банки не можуть вирішити кризу платоспроможності".

Він додав, що низькі процентні ставки і кількісні послаблення "відправляють в небезпечну територію", де нинішнє покоління "живе за рахунок майбутніх поколінь".

11:15 Гендиректор JP Morgan Джеймі Даймон відзначив велику роль банківської системи для розвитку економіки.

Він заявив, що багато банків були "гаванню в шторм" протягом останніх п'яти років.

"Фінанси є запорукою роботи економіки", - сказав він.

"Якщо навіть ви знаходитесь в бартерній економіці і не існує фінансових активів. Після того, як суспільство починає економити, такі активи з'являються, і вони вже вам необхідні".

У відповідь на претензії Пола Сінгера з хедж-фонду Elliott Associates, який стверджував, що великі банки все ще занадто непрозорі і занадто складні, Даймон сказав: "підприємства не можуть бути непрозорими, просто вони складні. Вам також невідомо, як працюють авіаційні двигуни".

11:00 На панелі з Глобальних енергетичних питань, обговорюється революція сланцевого газу у США, яка є "найважливішим економічним розвитком в останні два роки".

В панелі беруть участь Сема Лейдлоу, виконавчий директор Centrica, Роберт Хорматс, заступник держсекретаря США з економіки, енергетики та сільського господарства, і Маджид Джафар, MD з Dana Gas з ОАЕ.

Учасники дискусії вважають, що дешева енергія в США є еквівалентом скороченню податків для американських споживачів, надаючи їм більше грошей.

США будуть менш залежні від Близького Сходу, адже вони стають все більш енергосамостійними, хоча будуть як і раніше зберігати стратегічні інтереси в регіоні.

10:50 Гендиректор JP Morgan Джеймі Даймон у своїй промові виступив за захист банків: "JP Morgan не є другом лише у сприятливі періоди. Зараз і хороші, і погані часи для всіх, в тому числі для країн".

"Криза "Лондонського кита" не вдарила по клієнтах; це не була "криза продажів", але була криза для акціонерів", дозвольте мені вибачитися за це", - сказав він.

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Камерон. Фото bloomberg.com

10:40 Прем'єр-міністр Великобританії Девід Камерон анонсував проведення у країні референдуму щодо виходу з ЄС"

"Ми запропонуємо британцям дуже просте питання: "чи ми з Європейським союзом".

Я кажу британському народу: це буде ваше рішення.

І коли настане часу вибору, вам доведеться прийняти важливе рішення щодо долі нашої країни.

Я розумію бажання бути самостійними та будувати наш власний курс. Але це буде рішення, яке ми повинні прийняти на тверезу голову.

Прихильники обох рішень мають аргументувати свої позиції, щоб уникнути перебільшення своїх претензій.

Звичайно Великобританія може продовжувати свій власний шлях у світі, що не входить в ЄС, якщо ми вирішили зробити так. Так може робити будь-яка інша держава-член.

Але питання, яке ми маємо поставити собі, полягає в наступному: у тому, що є найкращим майбутнім для нашої країни?".

Він сказав, що референдум буде проведений до кінця 2017 року.

10:30 В першій панелі беруть участі голови провідних світових фінансових компаній.

Серед них: генеральний директор JP Morgan Джеймі Даймон, голова UBS Аксель Вебер, генеральний директор Prudential Tіджан Тіам, представник МВФ Мін Чжу, представник ВТБ Банку Росії Андрій Костін. Вони обговорюють стратегічні напрями і зміни в глобальному фінансовому світі.

10:25 Цього року у форумі прийняло участь 2655 відвідувачів, The guradian зібрав повний список відвідувачів - мільярдери, політики, бізнесмени, королі і навіть професійний бейсболіст.

10:10 Доброго ранку, ми починаємо слідкувати за першим днем щорічного Світового економічного форуму. Ми будемо слідкувати за найбільш цікавими подіями, дебатами та інтерв'ю, які відбуватимуться сьогодні в Давосі.

10:00 Програма першого робочого дня, за Київським часом:

10:00 Глобальні фінанси (Джеймс Дімон, голова JPMorgan Chase; Пол Сінгер, голова Elliott management; Андрій Костін, голова ВТБ Банку; Аксель Вебер, голова директорів UBS; Чжу Мінь, заступник голови МВФ - текст виступу на "Реальній економіці"; Тідьян Тіам, член правління Prudential)

Програма форуму

11:45 "Як досягти зростання, не зважаючи на негаразди"

12:45 Сценарії для Росії

13:30 Відкритий форум: Неприбуткові організації - як Нові моделі для 21 століття

15:00 Як зменшити ризики інвестицій в Африку

16:45 Китай 2020: Прогнози зустрічаються з реальністю

18:30 Вітальне слово

18:45 Виступ міністра фінансів Німеччини Клаусу Шваба

19:10 Виступ голови МВФ Крістін Лагард

20:00 Відкритий форум: безробітні, або нездатні знайти роботу?Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.