Давос. День другий

Реальна економіка

Доброго ранку! "Реальна економіка" продовжує слідкувати за найбільш цікавими подіями на світовому економічному форумі.

Сьогодні буде цікавий день, спочатку перспективи глобальної економіки обговорюватимуть Девід Кемерон, Ангела Меркель, Джордж Озборн та Генрі Кісінджер.

А за кулісами найбільш впливові та багаті люди з усього світу проводитимуть приватні зустрічі.

Все найбільш цікаве в перший день форуму можна дізнатися тут.

На цьому завершуємо текстову трансляцію другого дня Форуму і бажаємо вам міцного здоров'я. Відео-трансляція триватиме до закінчення сесії.

Запрошуємо вас завтра знову приєднатися до нас, щоб бути в курсі всіх подій на Світовому економічному форум. З 10 години ранку "РЕ" почне транслювати третій день заходу. До зустрічі.

19:50 Мільярдер Білл Гейтс, чий фонд бореться зі спалахами поліомієліту у світі, сказав, що кількість пунктів у "Цілях розвитку тисячоліття" він би не збільшував, але хоче внести деякі корективи.

"Я хотів би доповнити пункт про боротьбу із захворюваннями. Можливо, настав час додати кілька захворювань і оновити мету. У найближчі 15 років, я думаю, ми можемо скоротити рівень дитячої смертності удвічі", - сказав він.

Важко оцінювати успішність поставлених цілей, коли мова йде про мільйони людських життів, додав він.

"Але успіхи таки були фантастичними, ми поліпшили життя людей швидше, ніж будь-коли раніше", - додав Гейтс.

Засновник Microsoft Білл Гейтс

19:35 Триває дискусія присвячена вісьмом цілям, так званим "Цілям розвитку тисячоліття", яких планувалося досягти до 2015 року.

Серед них: ліквідація крайньої злиденності та голоду, забезпечення загальної початкової освіти, заохочення гендерної рівності, скорочення дитячої смертності, поліпшення охорони материнства, боротьба з ВІЛ/СНІДом, малярією та іншими захворюваннями, забезпечення сталого екологічного розвитку, формування глобального партнерства з метою розвитку.

Британський прем'єр Камерон в першу чергу звертає увагу на проблему бідності.

"Ми повинні прислухатися до найбідніших людей у світі, про те, що їм найбільше потрібно", - сказав він.

Королева Йорданії Ранія вказує на необхідність вдосконалення системи освіти, заявивши, що молоді люди в її країні просто не мають змоги отримати освіту, яка їм необхідна.

19:15 Ми живемо у часи величезних потрясінь і змін, заявив генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Бан Кі-Мун.

"Я називаю це періодом "великого переходу"… Що це значить? Так, з економічної точки зору ... динамізм рухається із заходу на схід, з півночі на південь… Ми спостерігаємо це у навколишньому середовищі", - сказав Кі-Мун.

Повільно, але стабільно ми усвідомлюємо ризики вуглецевої економіки, додав він.

"Деякі суспільства старіють, а деякі молоді… І, нарешті, "великий перехід" є глибоко політичним", - зауважив генсекретар ООН.

Він також відзначив "смертельну спіраль у Сирії" і проблеми в Малі.

18:55 На панелі, присвяченій небезпеці "втраченого покоління" гендиректор найбільшої кадрової компанії у світі Adecco Патрік де Месенейр сказав, що ключові ринки, такі як Німеччина, Франція і США "можуть повернутися до зростання в другій половині 2013 року, але у першому "буде дуже і дуже складно".

"Ми ще не досягли прогресу, і рівень безробіття у найближчі кілька місяців зростатиме, особливо у Європі", - наголосив він.

18:50 Соціальні наслідки (рівня безробіття у Іспанії) можуть бути катастрофічними, і навіть важко уявити масштаби цієї катастрофи, сказав генеральний директор Міжнародної організації праці Гай Райдер.

Райдер додав, що поняття "втрачене покоління" звучить як кліше, але це реальність для молоді в Європі".

Райдер також попередив про небезпеку самозаспокоєння, враховуючи оптимізм на ринках, заснований на очікуванні того, що Європа пройшла переломний момент.

"Ми повинні бути дуже, дуже обережні, щоб не зосередитися лише на фінансових питаннях, а й приділяти більше уваги ситуації на ринку праці".

18:35 Бізнес-лідери, політики і трудові організації попереджають, що треба терміново вжити заходів, щоб європейська молодь не стала "втраченим поколінням", адже це може мати серйозні соціальні наслідки.

"Ми не можемо рухатися вперед, спостерігаючи за 40% безробіттям серед 28-річних", - сказав гендиректор The Coca-Cola Company Мухтар Кент.

На його думку треба чимшвидше реформувати систему освіти, усунути невідповідності між тим, яких фахівців потребують компанії, а яких випускають університети.

18:15 Інфляція у Китаї у 2013 році в середньому становитиме близько 4%, з піком у 5% або більше в другій половині року, відзначив економіст, колишній член Комітету з монетарної політики Китаю Лі Даокуй.

Це значно вище, ніж зростання цін у 2,6% у 2012 році, підкреслив він.

Економіст прогнозує зростання ВВП Китаю у діапазоні від 8,1% до 8,3% у 2013 році, невелике прискорення з 7,8% у 2012 році.

Може активізуватися ринок нерухомості. "Ціни на житло можуть здивувати людей", - сказав він.

Великою проблемою для фінансових регуляторів Китаю може стати зростання грошової маси.

"Запас грошей Китаю нині є найбільшим у світі, значно більшим, ніж запас доларів у США, ніж запас євро чи єни".

"Такі об'єми грошей загрожують високою інфляцією, виникненням "бульбашок" на ринках, або дестабілізуючим відтоком капіталу".

17:55 Політики надто тиснуть на центральні банки з метою зростання чи послаблення валюти, заявив генеральний директор Банку міжнародних розрахунків Хайме Каруана.

Ми наближаємося до точки, де "мінусів" від кількісного пом'якшення (друкування грошей) буде більше, ніж "плюсів", сказав він.

"Завжди існує ризик перевантаження центральних банків. Існує, можливо, надлишковий тиск, коли ми обговорюємо ... зростання. Ймовірно, увага повинна зміститися на питання продуктивності, конкурентоспроможності, участі на ринку праці. Надто багато уваги приділяється центробанкам", - підкреслив Каруана.

17:40 Колишній президент Гарвардського університету і колишній міністр фінансів США Лоуренс Саммерс,заявив, що Moocs (масові відкриті он-лайн курси) можуть докорінно змінити освіту.

"Це скидалося на божевілля, щоб математика викладалася 10 тисяч разів у 10 тисячах різних класів", - відзначив він.

Однак мільярдер Білл Гейтс, чий фонд фінансує деякі Moocs, скептично налаштований.

Він сказав, що коефіцієнт відвідуваності курсів низький, незважаючи на те, що вони безкоштовні.

17:20 Суспільство, економіка платять дуже високу ціну за величезний розрив між багатими і бідними у США, відзначив лауреат Нобелівської премії з економіки 2001 року Джозеф Стіґліц.

"Частка національного доходу, яка припадає на 1% найбагатших становить 20-25%. Так не завжди було, і не обов'язково повинно бути", - сказав він.

Перспективи у житті дитини у США в основному залежать від доходів її батьків, більше, ніж майже у будь-якій інший розвиненій країні.

"Є кілька країн у світі, де соціальні розшарування стають все менш помітними, наприклад, Бразилія.

***

Cтало відомо, з ким зустрічався в Давосі Віктор Янукович. Не дивлячись на присутність на Форумі світових європейських лідерів, з президентом України ніхто з них не зустрічався.

Зокрема, в першій половині дня він поговорив з власником "Arcelor Mittal" Лакшмі Мітталом, який володіє однойменніим заводом в Кривому розі, а потім зустрівся з головою компанії Kissinger Associates Генрі Кіссінджером.

Віктор Янукович і Генрі Кіссінджер. Фото прес-служби президента

17:05 Німецький уряд заявив, що виділить 1 мільярд євро "Глобальному фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією" протягом наступних п'яти років.

16:55 Канцлер казначейства ВБ Джордж Озборн відзначив, що він "скептично" ставиться до ще тіснішого взаємозв'язку з ЄС.

Держави-члени ЄС можуть можуть бути гнучкими.

"Ми не прив'язані до цієї валюти (євро). Євросоюз може бути об'єднанням "гнучких" держав, які більш тісно працюють над окремими питаннями", - сказав він.

Наприклад, у Великобританія тісно співпрацює з Францією в оборонній галузі, а Франція з Німеччиною на тлі використання спільної валюти.

16:45 Країнам, чиї банки рекапіталізуються безпосередньо з фонду порятунку єврозони, доведеться витрачати і власні гроші, відзначив Єврокомісар з економічних і монетарних питань та євро Оллі Рен.

Розмір внеску буде вирішуватися для кожного конкретного випадку на індивідуальній основі.

16:25 Єдиний ринок ЄС є надзвичайно корисним не тільки для Великобританії, але й інших країн Євросоюзу, відзначив канцлер казначейства ВБ Джордж Озборн.

"Одна з визначальних рис британської економіки - ми відкриті для іноземних інвестицій. Будь-який іноземний інвестор може приїхати до Великобританії", - сказав він.

Лондон став "найбільшміжнародним" містом у світі.

"Я думаю, що ми можемо продемонструвати, як виглядає "гнучка", конкурентоспроможна Європа, в якій ми хочемо бути", - сказав Озборн.

16:05 Канцлер казначейства Великої Британії Джордж Озборн дав відповідь на питання, чи уряд збирається пом'якшувати заходи із жорсткої економії.

"Великобританія як і раніше має високий дефіцит бюджету. Було б добре виправити таку ситуацію. Над цим працюватиме новий уряд…".

"Я не думаю, що треба відмовитися від правдоподібного плану дефіциту. Я вважаю, зараз уряду Британії довіряють, адже я можу позичати на світових ринках дешевше, ніж будь-хто із попередників".

Озборн заперечує існування "боротьби за виживання".

"Я бачу боротьбу за право перебувати на олімпі конкурентоспроможності, боротьбу за звання інноваційної країни. Цього не досягти, якщо люди сумніваються у здатності заплатити за свій шлях у житті", - відзначив він.

Озборн думає, що британський зможе це зрозуміти.

"Ми активно скорочуємо корпоративні податки. Ми прийняли важке політичне рішення - зменшити максимальну ставку податку. Ми запроваджуємо структурні зміни, які потім допоможуть підвищити конкурентоспроможність Великобританії, щоб виграти цю глобальну гонку", - сказав він.

Щодо можливостей працевлаштування, Озборн зазначає, що за показниками деяких секторів економіки, Британії не буде рівних у світі.

Він вказує на аерокосмічну, фармацевтичну та творчу індустрії. Багато голлівудських фільмів зараз знімаються у Великобританії.

15:50 Меркель закликає представників бізнесу допомогти вирішити проблему безробіття серед європейської молоді.

Канцлер Німеччини сподівається, що міжнародні компанії забезпечать молодь робочими місцями, подарують їй спокій та надію.

Я поважаю всіх, хто простягне руку допомоги молодим, сказала Меркель.

Приємно чути розмови європейських лідерів про проблему безробіття серед молоді. Зрозуміло, що цим питанням повинні перейматися не тільки компанії, а й політики, додала вона.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель. Фото WEF

15:30 Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Європа робить успіхи.

Кількість нових випусків боргових зобов'язань скоротилася удвічі, відзначила вона.

Однак для досягнення ефекту від структурних реформ потрібен час, наголосила Меркель.

Канцлер Німеччини підкреслила, що потрібно вже зараз проводити "болючі" реформи, щоб пожинати їхні плоди у майбутньому.

Меркель торкнулася питання конкурентоспроможності. Так канцлер Німечиини запропонувала підтримку британському прем'єру Камерону, але зауважила, що не потрібно дбати лише про довіру інвесторів та хедж-фондів.

"На європейському рівні ми хочемо бути настільки конкурентоспроможними, щоб забезпечити процвітання нашого народу", - сказала вона.

Щодо торгівлі, канцлер Німеччини відзначила, що вона сподівається на двосторонню торгівлю із США після десятиліть переговорів і заминок.

Меркель прокоментувала ставлення до нетрадиційної грошово-кредитної політики Європейського центрального банку.

Канцлер Німеччини сподівається, що гроші, які "вливає" в систему ЄЦБ (більше трильйона євро дешевих кредитів), будуть вилучені найближчим часом. В цілому Меркель позитивно оцінює роботу Центробанку

"ЄЦБ буде утримуватися від політики маніпуляції ... в іншому випадку у всьому світі виникли б проблеми".

За словами Меркель, "центробанки не повинні підмітати за політиками".

На думку канцлера Німеччини, країни, які зараз не хочуть приєднуватися до єврозони, можуть передумати в майбутньому, тому не потрібно ставити жорсткі часові рамки.

15:10 Міністр торгівлі Індонезії Гіта Вір'яван каже, що Китай має гарні економічні та політичні перспективи.

Він зазначив: "У Китаї, якщо хтось хоче збудувати дорогу, так і буде".

"Але перевага Китаю не буде тривалою, незважаючи на всі зусилля китайських керівників. Країни, скуштувавши багатства, стають більш демократичними ".

14:20 "Чиста" і "не дуже чиста" енергія може допомогти відновленню ірландської економіки, яка страждає від рецесії.

Компанія, яка займається бурінням в Ірландському морі - Providence Resources - оголосила у середу, що знайшла нові поклади нафти.

Між тим, ірландські та британські міністри підписали контракт, який дає змогу Ірландії продавати енергію вітряних турбін у Великобританії.

Один з розробників проекту прогнозує, що використання цих турбін дозволить заощадити споживачам Великобританії близько 7 мільярдів фунтів протягом 15 років.

Вироблення електроенергії буде передано до Великобританії через підводні кабелі під Ірландським морем, що приєднаються до національної енергосистеми в двох точках в Уельсі.

13:55 Виконавчий директор авіабудівного концерну Airbus Том Ендерс незадоволений припиненням польотів новітнього лайнера від Boeing Co 787 Dreamliner.

Польоти 50 "лайнерів мрії" заборонені авіарегуляторами США і Європи через низку технічних проблем, найнебезпечнішими з яких були загоряння літій-іонних батарей.

13:45 Гендиркектор Citigroup Inc Майкл Корбат заявив, що банк робить ставку на підвищення операційної ефективності і вважає, що компанія обрала правильну стратегію для зростання у майбутньому.

"Наш основний бізнес рухається в правильному напрямку", - сказав він.

За словами Корбата, у Європі все ще спостерігається непроста ситуація, і регіон повинен повернутися до зростання. Він відзначив покращення в економіці США.

"Глобальне зростання сповільнюється… Джерелом зростання, однак, є ринки, що розвиваються", - сказав він.

13:30 Міністр фінансів Колумбії Маурісіо Карденас закликав політичних лідерів розвинених країн світу повчитися у його країни "мистецтву компромісів".

Як і більшу частину Південної Америки Колумбію в кінці 1990 років вразила валютна та банківська кризи.

Уряд країни схвалив заходи, які Карденас називає "шоковою терапією", зокрема, закривалися банки, національну валюту песо пустили "у вільне плавання", уряд скоротив витрати, запровадив податкові реформи.

У Колумбі залишається багато проблем - рівень насильства падає, але воно нікуди не зникло, в країні високий рівень безробіття порівняно з іншими країнами регіону, корупція.

Водночас, Карденас каже, що колумбійські політики краще вміють досягати компромісу, аніж америкаські.

"Я думаю, політики в таких країнах, як Колумбія є більш прагматичними. Вони розуміють, що є питання, де в пріоритеті економіка, і вони мусять закрити очі на суперечності і схвалювати угоди", - наголосив Карденас.

13:10 Голова уряду Італії Маріо Монті запропонував свій "рецепт" вирішення проблеми безробіття серед молоді.

"Потрібно вжити конкретних заходів. Навіть старий уряд міг би запропонувати податкові пільги для компаній, які працевлаштовують молодь. Набагато більше можна зробити у п'ятирічній перспективі", - сказав він.

По-друге, необхідна реформа ринку праці.

"Наші реформи ринку праці досягли істотних успіхів. Профспілки опиралися змінам. Ми повинні змінити цю культуру", - наголосив Монті.

Прем'єр-міністр Італії Маріо Монті. Фото WEF

12:55 Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте висловився за збереження цілісності єврозони.

Він також підтримав зусилля Італії та Ірландії. За його словами, обидві країни вжили необхідних засобів для досягнення фінансової дисципліни.

"Нашою метою повинно бути збереження кордонів єврозони. Ви ніколи не передбачите, коли країна захоче покинути єврозону".

12:45 Європа повинна змінюватися, але зберігати свої основні цінності, відзначила прем'єр-міністр Данії Хелле Торнінг-Шмітт.

"Данія схвалила бюджет жорсткої економії бюджет, з яким важко працювати, але необхідно. Ми провели реформу податкової системи, затвердили достроковий вихід на пенсію, подбали про шкільну освіту. Це необхідно для збереження розвиненої держави загального добробуту", - сказала вона.

Торнінг-Шмітт висловилася за приєднання до єврозони.

"Данія відкриває двері для країн не з єврозони для дискусії щодо таких питань як фінансовий пакт. Скоро у Данії обговорюватиметься питання приєднання до банківського союзу", - сказала вона.

12:30 Прем'єр-міністр Ірландії Енда Кенні прокоментував питання реформування банківської системи країни.

"Це був ураган. Відчувався розпач і зневіра (коли він прийшов до влади)".

За його словами, уряд Ірландії сподівається повернути кошти, передбачені програмою порятунку, до кінця 2013 року.

"Ірландія проголосувала 60/40 на користь євро. Зрозуміло, де ми бачимо наше майбутнє", - сказав Кенні.

Прокоментував ірландський прем'єр і "британське" питання:

"Жителі Ірландії розуміють Європу. Із Британією ми підписали угоду про стратегічне партнерство. Країна є нашим найбільшим торговим партнером. Британія була рушійною силою для єдиного ринку. Я не впевнений, що багато питань, які виникають у політиків, можна вирішити зсередини", - сказав він.

Кенні висловив сподівання, що Британія залишиться в центрі ЄС.

Прем'єр-міністр Ірландії Енда Кенні. Фото WEF-2012

12:10 Нам не втікти від питання про Brexit (вихід Британії з Євросоюзу), сказав Кемерон.

Кемерон ще раз нагадав, що пропонує зміни і для Європи, і для Великобританії. Британія не повинна залишатися осторонь перетворень, які відбуваються у Європі.

"Ми робимо свій внесок у Європейський союз. І ми не просто інвестуємо гроші", - сказав Кемерон.

За його словами, Британія була драйвером двох визначальних подій, які відбулися у Європі.

По-перше Європа завдячує ВБ створенням єдиного ринку (ще не завершене), сказав Кемерон.

"По-друге, Британія зробила внесок у розширення ЄС ... завдяки приєднанню комуністичних країн на сході і півдні. Я думаю, що наша країна інвестує ідеї, "мізки", гроші".

12:00 Кемерон про податки:

"Проблема ухилення від сплати податків потребує негайного вирішення….Компанії використовують армії юристів, щоб знайти лазівки для зменшення податкових платежів…".

Кемерон згадав і про компанію Starbucks, яку раніше звинувачували у податковому ухильництві.

"Компанії повинні прокинутися і зрозуміти, що їхні клієнти вже ситі по горло".

11:55 Прем'єр Британії Девід Кемерон заявив, що світ потребує реформ у сферах "Торгівлі, податків, прозорості".

Він нагадав, про потенційні угоди з вільної торгівлі, які уже "знаходяться на столі, але не підписані".

Кемерон підкреслив, що є компанії, які використовують "розумних бухгалтерів", щоб законно уникнути сплати податків.

Він також присоромив, зокрема, Африку за:

- обдирання працьовитих людей і грабіж природних ресурсів,

- шалене збагачення урядовців.

11:45 Прем'єр-міністр Британії Девід Кемерон зазначив, що лідери повинні вирішити боргові проблеми країн, зменшити податкове навантаження на бізнес, скорочувати соціальні пільги.

Саме такі заходи вживаються у Британії, наголосив він.

Британський прем'єр запевняє, що він не відвертається від Європи.

За його словами, Британія повинна перебудувати свої відносини з Європою так, щоб вони були взаємовигідними.

11:30 Голова компанії Kissinger Associates Генрі Кісінджер порадив Європі використовувати досвід створення економічного союзу для розвитку політичного союзу.

Він також пожартував, що коли він говорить про Європу, то має на увазі і Британію.

11:20 МВФ закликав уряд Великобританії послабити заходи із жорсткої економії і реалізувати план "Б" щодо уповільнення скорочення дефіциту.

"Ми казали, що якщо справи йтимуть погано на початку 2013 року - а саме це ми зараз спостерігаємо - то влада мусить переглянути податково-бюджетну політику", - сказав головний економіст МВФ Олів'є Бланшар.

11:10 Індекс менеджерів з постачання компанії Markit свідчить, що економіка єврозони починає відновлюватися.

PMI за січень підскочив до 48,2 з 47,2 у грудні, випередивши очікування аналітиків - 47,5.

Однак індекс все ще менше позначки 50, а значить економіка єврозони сповільнюється.

У Markit відзначають:

"Ці цифри не повинні нас засмучувати. Кінець минулого року і початок 2013 року є переломним періодом. Справи покращуються. Очевидно, що спад закінчиться у першому півріччі 2013 року".

11:00 Міжнародний економічний форум випустив доповідь під назвою "Відновлення конкурентоспроможності Європи".

У документі зазначається, що конкурентоспроможність ЄС падає, розрив між північчю і півднем зростає, за таких умов життєво важливим є політичне лідерство.

"Європа нині стикається з найважливішими економічними і соціальними завданнями".

"Через відсутність довіри є багато небажаних ефектів: нестача фінансування та інвестицій; стагнація або уповільнення зростання; зростання безробіття…".

"Основною причиною такого розвитку подій є дефіцит конкурентоспроможності Європи у порівнянні з іншими розвиненими економіками, зокрема, як Сполучені Штати Америки, що супроводжується зростанням економічної потужності ринків, що розвиваються".

10:50 Голова компанії Kissinger Associates Генрі Кісінджер попереджає, що наближається ядерна криза, пов'язана з Іраном.

"Протягом 15 років Рада Безпеки (ООН) заявляла, що це неможливо, але ядерна криза наближається", - сказав він.

В найближчі кілька років люди повинні зрозуміти, як реагувати, адже розгубленість матиме свої наслідки, додав Кісінджер.

"Я вважаю, що розв'язка не за горами", - відзначив він.

10:35 Новини з Німеччини кращі, ніж із Франції.

Індекс менеджерів з постачання показує, що приватний сектор країни зростає швидкими темпами.

Індекс, складений компанією Markit у січні становив 53,6 порівняно з 50,3 у грудні. Показник вище відмітки у 50 свідчить про зростання.

Особливо добре почував себе сектор послуг у Німеччині, який, за даними компанії, сягнув 19-місячного максимуму - 55,3 - в січні.

У Markit прогнозують, що економіка Німеччини зросте на 0,3% на початку року, а може бути "і ще сильніше відновлення".

10:20 Голова Міжнародної організації праці Гай Райдер зазначив, що рівень безробіття в Південній Європі загрожує соціальній стабільності.

"Для тих, хто думає, що ми вийшли з лісу: є багато людей, які все ще знаходяться в середині лісу, і не бачать виходу", - сказав він.

МОП опублікувала доповідь "Глобальні тенденції зайнятості" на початку цього тижня, яка показала, що у світі більше 200 мільйонів безробітних.

Дві п'ятих безробітних молодші, ніж 25 років.

Райдер сказав: "Мене часто запитують, чи рівень безробіття в південній Європі загрожує соціальній стабільності. Так і є. Як можна 55% безробіття серед молоді не становити загрози. Але ви не повинні чекати революції, щоб діяти".

10:05 Огляд французької економіки за січень свідчить про різке скорочення ділової активності у країні - найбільше від початку світової фінансової кризи.

Пеередбачається, що друга за величиною економіка єврозони може опинитися в рецесії.

Значення складеного компанією Markit індексу менеджерів з постачання, який охоплює виробництво товарів і послуг, у січні становив 42,7 у порівнянні з 44,6 у грудні.

У Markit прогнозують, що економіка Франції скоротилися на 0,6% в четвертому кварталі.

Схоже, що обіцянка президента країни Франсуа Олланда обкласти податком у 75% доходи більше мільйона євро так і не стане реальністю.

У прес-службі президента відзначили, що поки що відмовилися від своїх намірів через складнощі, пов'язанні з процедурою введення податку, і з політичних причин.

Джерело в уряді відзначило: Ми повинні переконати багатих, що ми не хочемо "перекрити їм повітря".

Президент Франції Франсуа Олланд. Фото The Guardian

10:00 Одна з найбільш очікуваних промов сьогодні - промова прем'єр-міністр Британії Девіда Кемерона. Нагадаємо вчора він заявив про необхідність проведення референдуму в Британії щодо можливого виходу з ЄС, що викликало переважно негативну реакції на форумі.

Найбільш цікаві події сьогодні (за київським часом):

10:30 Промова Генрі Кісінджера, голови компанії Kissinger Associates

11:30 Промова Девіда Кемерона

12:00 Енда Кенні, Маріо Монті, Марк Рутт та Дональд Туск обговорять кризу в єврозоні

15:15 Промова Ангели Меркель

15:45 Джордж Озборн, голова Казначейства Великобританії вестиме економічну дискусію

17:30 Панельна дискусія, присвячена небезпеці "втраченого покоління"

19:00 Бан Кі-Мун, Девід Кемерон, Біл Гейтс, Хелен Гейл, Нгозі Оконйо-Івеала, Пол Полман та королева Йорданії обговорять перспективи світової економікиКоментарі

Додати коментар


mr.williams

Ми пропонуємо оптимальне рішення для вашого фінансового needs.We стояти осторонь від інших кредиторів, тому що ми віримо в обслуговуванні клієнтів,і ми залишаємося з вами, поки ви не отримаєте результати, які ви want.In Загалом, ми пропонуємо іпотечні кредити, автокредити, кредити готель, вкладення грошей кредитів,бізнес-кредити і т.д., по нижчих процентних rateof 3%.Зв'яжіться з нами по E-MAIL: williamsloanfinance101@gmail.comЗаповніть цю форму кредитної заявки нижче1. Повні імена: .........................2. Повний контакт Адреса: ...............3. Країна проживання: ...............4. Телефон / Мобільний телефон: ...................5. За віком та статтю: ........................6. Рід занять: .........................7. Річний дохід: ......................8. Необхідна кількість як кредит: ..............9. Позики Тривалість: ......................10. Мета кредиту: ...................williamsloanfinance101@gmail.com

Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.