"Голос Америки": американсько-українські відносини

Voice of America

Залишаються сумніви щодо поваги України до демократії і верховенства права

Сполучені штати шукають шляхи укріплення стосунків з Україною з енергетичних питань, безпеки і економіки, але продовжують переживати щодо того, чи поважає Україна демократію і верховенство права.

Держсекретар Штатів Хіларі Клінтон нещодавно в Мюнхені зустрілася з українським президентом Віктором Януковичем, де подякувала йому за виведення високозбагаченого урану з України і заохотила продовжувати реформи енергетичного сектору.

Вона зазначила, що США переживають щодо вибіркових судових переслідувань лідерів опозиційних партій, зокрема колишнього прем'єра Юлії Тимошенко.

Під час подальших зустрічей в Україні заступник секретаря з європейських і євразійських питань Філіп Гордон продовжив обговорювати співпрацю з питань реформ безпеки, енергетики і економіки, зокрема шляхи збільшення американського інвестування в Україні.

Він сказав, що до сих пір існують перешкоди для інвестування у вигляді законів, сфери оподаткування і розмитнення, і через корупцію.

Експорт з Америки до України рекордно високий. Але він до сих пір не перевищив 2 мільярдів доларів, що значно менше, ніж мало би бути, сказав Гордон.

Якщо не перестане бути важко вести бізнес в Україні, країна ризикує тим, що американські бізнесмени перестануть вкладати в Україну, що в свою чергу призведе до уповільнення розвитку.

"Тож ми сподіваємося, - наголосив Гордон, - що деякі з цих питань будуть урегульовані на рівні податків, прикордонних служб, законів і вирішенні питань корупції, тому що ми хочемо, щоб більше американців інвестувало в Україну."

Демократичні реформ залишаються проблемою в Україні.

Гордон ще раз згадав про занепокоєння Штатів з приводу вибіркового переслідування.

Він також наголосив на важливості проведення вільних, чесних і прозорих парламентських виборів наступного жовтня.

Він наполягав, щоб всі легітимні опозиційні групи були допущені до вільної участі у них, і щоб міжнародні спостерігачі були запрошені для моніторингу процесу голосування.

Як дослівно висловився заступник держсекретаря: "Ми хочемо, щоб Україна продовжувала свій шлях до євроатлантичної інтеграції, стабільності, процвітання і демократії".Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.