США, Британія та Австралія починають грандіозне "антиофшорне" розслідування

Податкові органи США, Великобританії та Австралії оголосили, що вони працюють з гігантським витоком інформації, що може стати одним з найбільших податкових розслідувань в історії.

Про це йдеться в матеріалі Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань.

Таємні записи включають, зокрема, і дані, отримані в рамках розслідування Міжнародного консорціуму журналістів, які викрили осіб, які стоять за таємними компаніями і приватними фондами на Британських Віргінських Островах, Островах Кука, Сінгапуру та інших офшорних притулків.

ICIJ першими із ЗМІ вдалося зібрати таку кількість документів. Так, це найбільший витік інформації про офшори за всю історію.

У заяві Податкової служби США (IRS) йдеться, що кожна з трьох країн "має значний обсяг даних про широке використання таких підприємств в Сінгапурі, Британських Віргінських островах, Кайманових островах і Островах Кука".

У заяві зазначається, що інформація "розкриває як імена окремих власників цих підприємств, так і консультантів, які допомагали створювати ці структури".

У документі йдеться, що в ході дослідження розкрилися дані, які можуть стосуватися податкової системи інших країн, що служби готові поділитися інформацією на прохання інших країн.

"Це частина великих зусиль IRS та інших податкових адміністрацій, спрямованих на боротьбу міжнародним податкових ухильництвом. Наша спільна робота з Сполученим Королівством та Австралією відображає велику мету - не залишити притулків для людей, що намагаються незаконно ухиляються від сплати податків", - сказав діючий комісар IRS Стівен Т. Міллер.

Директор ICIJ Жерар Райл очікує, що співпраця податківців Великобританії, США та Австралії стане запорукою "найбільшого податкового розслідування в історії".

Він додав: "Дослідження розкриває імена людей з більш ніж 170 країн. Деякі з них є відомими особистостями - політиками, знаменитостями, бізнесменами".

Співпраця трьох податкових органів - а у перспективі і більшої кількості служб - потенційно є серйозним ударом по секретності офшорних юрисдикцій, додав він.

Заступник комісара Податкового управління Австралії Грег Вільямс повідомив, що дані служб та документи ICIJ – "дуже схожі", але відмовився підтвердити, що це ідентична інформація.

Британські податкові органи стверджують, що вони роздобули більше відомостей, ніж ICIJ.

Загальний розмір файлів ICIJ, вимірюється в гігабайтах і є більш ніж у 160 разів перевищує обсяг даних під час витоку документів Держдепу США на Wikileaks у 2010 році.

У заяві Британської податкової служби йдеться про масив даних у 400 гігабайт порівняно з 260 гігабайт, які зібрав ICIJ.

"400 гігабайт даних все ще аналізуються, але перші результати свідчать про використання компаній і трастів в усьому світі, включаючи Сінгапур, Британські Віргінські острови, Кайманові острови і острови Кука," - зазначається у заяві податкової інспекції Британії.

Ці дані також розкривають інформацію, яка може використовуватися спільно з іншими податковими адміністраціями в рамках глобальної боротьби з ухиленням від сплати податків, наголошується у документі.

Минулого місяця, ICIJ і 37 медіа-партнерів повідомили про більш ніж 2,5 мільйона файлів, які містять імена тисяч американських, австралійських і британських громадян, а також сімей та партнерів монархів, шахраїв з Уолл-стріт, східноєвропейських та індонезійських мільярдерів, керівників російських корпорацій, міжнародних торговців зброєю і компанії з фіктивним директором, яку ЄС позначив як гвинтик в розвитку ядерної програми Ірану.

Файли, які потрапили в руки ICIJ містили факти і цифри - грошові перекази, корпоративну інформацію, зв'язки між компаніями і приватними особами - які ілюструють, як офшорні фінансові таємниці агресивно поширилася по всьому світу.

Так, багатії і пов'язані з ними особи отримали змогу уникнути сплати податків, відповідні схеми призведи до зростання корупції і економічних проблем в багатих і бідних країнах.

Публікація ICIJ стала причиною урядових розслідувань, відставок і нагадала євролідерам про невідкладність заходів із боротьби з податковим ухильництвом.

Через кілька днів після опублікування статті 5 найбільших економік ЄС - Великобританія, Франція, Німеччина, Італія та Іспанія - оголосили, що вони започатковують регулярний обмін банківською та податковою інформацією як спосіб виявлення неплатників податків та інших фінансових злочинців.

Нинішня банківська криза на Кіпрі є одним із прикладів того, як офшорна система може вплинути на фінансову стабільність всієї країни.

ICIJ працював з 86 журналістами з 46 країн і використовував як програмне забезпечення, так і традиційні способи отримання інформації, - щоб зняти завісу з процвітаючого світу шахрайства, ухилення від сплати податків і політичної корупції.

Для аналізу документів на початковому етапі, ICIJ співпрацював з журналістами з The Guardian і BBC в Великобританії, Le Monde у Франції, Süddeutsche Zeitung і Norddeutscher Rundfunk Німеччині, Washington Post, Canadian Broadcasting Corporation (CBC) і 31 інших медіа-партнерів по всьому світі.

Серед країн, включених в дані є:

Аргентина, Вірменія, Австралія, Азербайджан, Бельгія, Бразилія, Болгарія, Канада, Чилі, Колумбія, Коста-Ріка, Хорватія, Данія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Індія, Ірландія, Італія, Японія, Косово, Латвія, Малайзія, Мексика, Молдова, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігерія, Норвегія, Пакистан, Парагвай, Філіппіни, Румунія, Росія, Сербія, Сінгапур, Південна Африка, Іспанія, Шрі-Ланка, Швеція, Швейцарія, Таїланд , Україна, Сполучене Королівство, Сполучені Штати і Венесуела.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.