15 найщасливіших країн

Businessinsider

Щоб отримати хороші шанси на щасливе життя, прямуйте до Австралії, яка знову очолила рейтинг країн за якістю життя.

Відповідний індекс під назвою "Індекс кращого життя" складає Організація економічного співробітництва та розвитку, яка оцінює рівень життя у країнах-членах.

ОЕСР проаналізувала 34 країни за 11 категоріями, зокрема доходи, житло, робота, суспільство, освіта, довкілля, громадянська участь, здоров'я, задоволеність життям, безпекою та роботою та особистим життям.

Ось країни, що отримали найвищі бали.

15. Ірландія

Середній дохід домогосподарств: 24 104 долари.

Ірландці мають почуття єдності - 96% людей вважають, що вони знають, на кого можна покластися в скрутну хвилину (цей показник на 90% перевищує середній у країнах ОЕСР).

Їм також вдається поєднувати роботу та особисте життя, за що і отримали високі бали. Австралієць витрачає на роботу 1543 годин на рік, в той час як у країнах ОЕСР у середньому робітник працює 1776 годин.

14 Люксембург

Середній дохід домогосподарств: 23 047 доларів.

Люксембург ціни отримав гарні оцінки за охорону здоров'я і навколишнє середовище. Так, середня тривалість життя у країні становить 81 рік, а довкілля характеризується низьким рівнем забруднення.

Громадяни Люксембургу беруть активну участь у політичному житті, з 91% населення, голосували на виборах.13. Австрія

Середній дохід домогосподарств: 28 852 долари.

Австрія має високий рівень освіти. 82% дорослих у віці 25-64 років мають вищу освіту.

Австрійцям також притаманне почуття єдності, з 94% населення повідомили, що знають, на кого можна покластися в скрутну хвилину.

12. Фінляндія

Середній наявний дохід домогосподарств: 25 739 доларів.

Фінляндія показала чудові результати у програмі з міжнародної оцінки учнів - середній учень набрав 543 балів за такі вміння як читання, знання математики і науки, у той час як середній бал у ОЕСР становить 497.

Жителі Фінляндії також мають високий рівень задоволеності життям з 82% населення відзначили, протягом дня отримують більше позитивних емоцій, ніж негативних.

11.Нова Зеландія

Середній дохід домогосподарств: 21 892 долари.

Нова Зеландія має один з кращих показників використання відновлюваних джерел енергії серед країн ОЕСР - 36,47%.

Студенти також отримали 524 бали за читання, математику та науку за програмою оцінки ОЕСР, що вище ніж середній показник - 497 балів.

Водночас новозеландські дівчата в рамках програми в середньому набрали на 15 пунктів більше, ніж хлопці, що більше ніж середній розрив у країнах ОЕСР - 9 балів.

10. Великобританія

Середній дохід домогосподарств: 23 047 доларів.

85% населення Британії каже, що протягом дня вони отримують більше позитивних емоцій, ніж негативних.

Британці також мають високу тривалість життя - 81 рік, і 97% людей відзначають, що вони задоволені якістю води у країні.

9. Ісландія

Середній дохід домогосподарств: 23 047 доларів.

Ісландія має високий рівень громадянської участі - 98% людей вважають, що вони знають, кого вони можуть покластися в скрутну хвилину.

97% населення Ісландії також надзвичайно задоволені своєю якістю води, також у Ісландії менш забруднене повітря, ніж в середньому в ОЕСР.

8. Нідерланди

Середній дохід домогосподарств: 25 493 долари.

Жителі Голландії працюють тільки 1379 годин на рік, що значно менше, ніж у середньому у країнах ОЕСР - 1 776 годин.

Вони також показали високі бали у Програмі міжнародної оцінки учнів, а саме середній бал 519 проти 497 у країнах ОЕСР.

7. Данія

Середній дохід домогосподарств: 24 682 долари.

Данія має один з найвищих показників задоволеності життям, з 89% населення повідомили, що протягом дня частіше отримують позитивні емоції.

Данці також знають, як поєднувати роботу із особистим життям - лише 2% працівників кажуть, що вони багато працюють, набагато нижче, ніж у середньому в ОЕСР - 9%.

6. США

Середній дохід домогосподарств: 38 001 долар.

США має найвищий середній дохід домогосподарств у списку - набагато вищий, ніж у середньому в ОЕСР (38 тисяч проти 23 тисяч доларів).

США також є однією з кращих країн у сфері забезпеченості житлом та базовими можливостями. Американці також мають загальне почуття безпеки і особистого простору.

5 Швейцарія

Середній дохід домогосподарств: 30 060 доларів.

86% дорослих в Швейцарії мають базову вищу освіту, а у програмі міжнародної оцінки учні набрали більше, ніж середній показник у країнах ОЕСР. (517 поти 497)

Середня тривалість життя швейцарців становить 83 роки, і 95% населення кажуть, що вони задоволені якістю своєї води.

4. Норвегія

Середній дохід домогосподарств: 31 459 доларів.

У Норвегії традиційно сильні громади, також у країні високий рівень безпеки.

Крім того, 93% норвежців вважають, що вони знають, на кого покластися в скрутну хвилину.

Норвежці, зазвичай, вміють поєднувати роботу та особисте життя, і лише 3% населення відзначили, що їм доводиться багато працювати, в той час як у середньому в країнах ОЕСР цей показник знаходиться на рівні 9%.

3. Канада

Середній дохід домогосподарств: 28 194 долари.

Канадці працюють тільки 1702 годин на рік - менше, ніж у середньому по країнах ОЕСР - з 72% населення працює на оплачуваній роботі.

Існує лише незначний розрив між рівнем відвідуваності виборів у різних прошарках суспільства, що свідчить про високий рівень демократії у країні.

Так, явка виборців для 20% найбагатшого населення становить 63%, а для найбідніших 20% - 60%. У середньому цей розрив у країнах ОЕСР перебуває на рівні 12 процентних пунктів.

Швеція

Середній дохід домогосподарств: 26 242 долари.

У Швеції надзвичайно важливо мати хорошу освіту. Так, базову вищу освіту мають 87% дорослого населення у віці 25-64 років.

Країна також посідає високе місце за екологічними параметрами. Рівень забрудненості повітря у Швеції значно нижчий , ніж у середньому в ОЕСР. Крім того, 95% населення задоволені якістю води.

Австралія

Середній дохід домогосподарств: 28 884 долари.

Вже другий рік поспіль, Австралія очолює рейтинг найщасливіших країн у світі.

І це не дивно, адже країна займає високі позиції у галузі охорони здоров'я, у сфері громадянської активності, та у житловій сфері.

Очікувана тривалість життя у Австралії - 82 роки, що два роки більше, ніж у середньому у країнах ОЕСР.

Австралія також має винятково високий рівень явки виборців - 93% під час останніх виборів, що набагато вище середнього у ОЕСР - 72%.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.