Ціна на Big Mac і людський фактор

The Huffington Post

Дослідник з Університета Канзасу надав редакції Huffington Post докази того, що McDonald's при підвищенні зарплати працівникам не муситиме поступатися низькими цінами на своє меню.

Якщо McDonald's подвоїть всі зарплати та інш виплати для всіх своїх працівників, починаючи з тих, що отримують мінімальну існуючу в країні зарплату, що дорівнює 7,25 долара за годину, закінчуючи виконавчим директором Дональдом Томпсоном, який за 2012 рік заробив 8,75 мільйона доларів - то ціна на Big Mac виросте лише на 68 центів, з 3,99 доларів до 4,67 доларів, підрахував дослідник Арнобіо Морелікс.

Решта продуктів з меню McDonald's зростуть у ціні на 17 центів з кожного долара.

Морелікс зайнявся цим дослідженням після того, як працівники фаст-фуду вийшли на вулиці з вимогою підняти їм мінімальну зарплату до 15 доларів на годину. Працівники також виборюють своє право об'єднуватися у профспілки, не побоюючись бути покараним.

Демонстранти мітингують вже четвертий день поспіль одразу у сімох містах.

Морелікс вивчив річний звіт компанії McDonald's за 2012 рік і з'ясував, що лише 17,1% доходів гіганта йдуть на зарплати на інші виплати працівникам.

Іншими словами, з кожного долара, що заробляє McDonald's 500 тисяч його працівників лише в Америці отримують трохи більше 17 центів.

Таким чином, якщо виконавчі директори McDonald's захочуть подвоїти зарплати всім своїм працівникам, залишаючи прибутки на попередньому рівні, тоді до кожного долара в меню їм треба буде додати по 17 центів, підрахував Морелікс.

Але McDonald's відмовився коментувати цю інформацію від Huffington Post.

Згодом на сайті видання з'явилася інформація про не дуже коректні розрахунки дослідника. Вийшло, що він на враховував франчайзингові точки швидкого харчування, які складають більше 80% всіх ресторанів McDonald's у світі.

Тому, насправді, вартість роботи в структурі вартості продукції може бути трохи вищою. Середній показник вартості праці у собівартості продукції в ресторанах "фаст-фуд" складає від 30 до 35%.


Це означає, що при подвійному зростанні всіх зарплат Big Mac коштував би вже 5,27 долара. Економіст Дін Бейкер каже, що таке зростання цін на меню в реальності неможливо.

А ресторанний аналітик Бонні Рікс зазначив, що подвійне підняття зарплат не можливе ні з технічної, ні з економічної точки зору.

Минулого тижня Томпсон заявив, що McDonald's "завжди роздавав зарплати нижче ринкового мінімуму".

У той же час експерти і працівники поставили під сумнів таку заяву, зазначивши, що виконавчий голова навряд чи уявляє собі, наскільки важко прожити на ту зарплату, яку пропонує McDonald's.

Згідно з нещодавнім дослідженням Національного проекту зайнятості, на таких посадах, як кухар, касир, кур'єр та схожих не менеджерських посадах, люди заробляють в середньому 8,94 долара за годину.

При таких низьких зарплатах працівники індустрії фаст-фуд зараз мають нижчу купівельну спроможність, ніж їх колеги у 1950 роках, написав оглядач New York Times Марк Бітман.

10 речей, які компанії фаст-фуд індустрії не воліють розповідати споживачам.

McDonlad’s виріс за час рецесії

У 2008 році McDonald’s заробив більше, ніж у 2006 і 2007, встигши відкрити додатково 600 закладів. Рецесія у США зіграла на руку мережі дешевого, зручного харчування.

Вони продають їжу, яка насправді не є їжею

Один з колишніх працівників McDonald’s розповів, що колись у нього під прилавком залежалися "чікен нагетси" і "вони розтанули і перетворилися на калюжу рідини".

Це не зупинило його від споживання улюблених нагетсів. "Досі смачно", - написав він.

Компанії швидкого харчування заробляють величезні прибутки на спинах низькооплачуваних працівників

Більше 60% низькооплачуваних працівників зайняті у великих корпораціях, повідомляє Національний проект зайнятості. І більше 90% цих компаній минулого року отримали прибутки.

Середня зарплата працівника фаст-фуду у Нью-Йорку складає 9 доларів за годину

Працівник фаст-фуду у Нью-Йорку заробляє за годину в середньому 9 доларів за годину, повідомляє Village Voice. За рік при повному робочому дні його зарплата становитиме 18,5 тисяч доларів.

Працівникам фаст-фуду майже не виплачують лікарняні

40% працівників приватного сектору, пропускаючи робочий день через хворобу не отримують за цей день компенсації, повідомляє Baltimore Sun.

Працівників фаст-фуд індустрії це стосується найбільше.

Начальник може пригрозити відібрати у вас виплати на оздоровлення

Виплати на оздоровлення для багатьох працівників індустрії швидкого харчування були поставлені під загрозу, якщо вони взагалі були.

Голова харчової мережі Papa John заявив, що він скоріше скоротить робочі години своїм працівникам, ніж буде покривати витрати на їх оздоровлення, нав'язані програмою захисту здоров'я від президента Обами, так званою Obamacare.

Засновник Jimmy John заявив агентству Fox News, що він буде змушений скоротити робочі години працівникам, аби не виплачувати їм компенсацію за програмою Obamacare.

Середня оплата за годину у McDonald’s, Wendy’s, Burger King і Taco Bell складає менше 8 доларів

За свою важку працю робітники отримують дуже маленькі гроші. Найбільш низькооплачувана категорія праці у Нью-Йорку – "працівникі харчового сервісу, зокрема сфери фаст-фуд", повідомляє Бюро статистичного відділу праці.

Середній вік працівників швидкого харчування - 28 років

З тим, як робочих місць стає все менше, старші люди також починають працевлаштовуватись у сфері швидкого харчування.

Середній вік працівника фаст-фуду дорівнює 28 рокам, повідомляє Бюро трудової статистики. Для жінок, які складають дві-третини працівників цієї сфери, середній вік складає 32 роки.

Крупні працедавці майже ніколи не намагаються об'єднати людей у профспілки

Працівники сфери швидкого харчування в кінці листопада розпочали протест у Нью-Йорку через відсутність бажання працедавців допомагати із створенням профспілок.

Часто працедавці не докладають зусиль до організації працівників у профспілки через високий рівень плинності кадрів.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.