Кінець зупинці уряду, Obamacare - жива

Huffingtonpost

Сенат проголосував 81 голосами проти 18 у середу ввечері за відновлення роботи державних закладів і підняття боргового ліміту.

Це відбулося за кілька годин до того, як Міністерство фінансів вичерпало кошти для виплати за американськими рахунками вперше за сучасну історію.

Таке рішення підтримала і Палата представників, "за" проголосували 285 депутатів, "проти" - 144. Так завершилося найбільше протистояння у поляризованому Конгресі.

Президент Барак Обама рано-вранці в четвер підписав закон. Він заявив, що негайно розпочне відновлювати роботу держави, щоб "розігнати цю хмару невпевненості і неспокою", яка оселилася над нацією, і розпочну виправляти ситуацію.

"Попереду нас чекає багато роботи, разом з тим, що нам потрібно відвоювати довіру американського народу, який почувався розгубленим в останні тижні", - заявив Обама під час короткої промови у Білому домі.

Робота частково припинилася ще улітку, коли республіканці на чолі з сенатором з Техасу Тедом Крузом, висунули умову перед Палатою представників призупинити державні витрати, поки демократи з Обамою не зупинять фінансування закону про охорону здоров'я.

Спікер парламенту Джон Бонер спочатку не погодився. Але потім здався, проігнорувавши пораду інших республіканців, починаючи від Мітта Ромні, закінчуючи Джоном Маккейном і Томом Кобурном.

Демократи вирішили відстоювати фінансування оздоровчої програми, Обама оголосив, що не буде дискутувати на тему необхідності цього закону, необхідності затвердження бюджету чи підняття ліміту боргу, поки республіканці ставлять їх у положення заручників.

Це закінчилося тим, що на 16 днів державні працівники пішли у відпустку, парки були зачинені, охорона була послаблена і економіка втратила близько 24 мільярдів.

Заголовки кидали потворну тінь на розгортання програми Obamacare.

Бонер та "чаювальники" були змушені розімкнути свої лещата у середу через двопартійну коаліцію у Сенаті, яка вирішила, що вже досить, адже загроза дефолту зовсім поряд.

"Парламент задіяв всі можливі засоби, щоб переконати президента США у необхідності взяти участь у двопартійних переговорах з метою вирішити боргову проблему країни і надати людям допомогу в рамках програми ObamaCare, - заявив Бонер і нарешті замахнув білим прапором. - Боротьба продовжиться. Але блокування двопартійної угоди членів Сенату не буде нашою тактикою".

Все, що республіканці досягли у цій боротьбі - це фіговий листочок за свою позицію щодо Obamacare і рекордно низькі рейтинги підтримки.

Закон, який було узгоджено між представником більшості Гаррі Райдом і представником меншості Мітчем Макконолем, погодив фінансування до 15 січня і продовжив 16,7 трильйонну боргову стелю до 7 лютого.

Він також включив в себе виплату відправленим у відпустку державним працівникам і угоду про те, що обидві палати організують бюджетний комітет вперше за багато років.

Поодинокі зміни до Obamacare були мінімальними, і демократи навіть заявили, що вони їх схвалюють. Вони накладають суворіші умови на перевірку прибутку громадян, що претендують на отримання субсидій по новій страховці.

Це мало чим схоже на ті заклики позбавити фінансування програму захисту здоровя, які лунали раніше від республіканців.

Республіканці не отримали ані натяку на перемогу у кінцевій угоді. До середині січня держава буде фінансуватися за законом від 2011 року, який було прийнято в результаті ще одного показового виступу щодо боргу. Тоді республіканці виграли поступку щодо Obamacare з боку демократів за декілька тижнів до запуску програми.

"Сумна правда полягає в тому, що ми закінчили на тому, з чого почали, - заявив сенатор Чак Шумер. - Ми досягли мети, але якою ціною? Цього не мало статися".

Угода була укладена в той момент, коли Міністерство фінансів вже було готово оголосити про неспроможність виплатити борги і повернути на посади державних працівників.

"Це страшна ситуація. Вона охоплює все у істеблішменті Вашингтону, що так засмучує американський народ", - виголошував представник республіканців у Сенаті. Але навіть у своїй промові він висловив сподівання, що закон буде прийнято зі значними уточненнями і заперечив припинення суперечок щодо Obamacare.

"Я закликаю вас уявити собі світ, у якому республіканці Сенату мають підтримати республіканців Парламенту. Людям важко бачити, що республіканці у Сенаті роз'єднані, що деякі направляють свою критику, увагу і кулемету чергу в бік парламентських республіканців і тих, хто виступає на боці американського народу".

"Вони перетворилися на зброю, яка ранить наші ж війська - ранить республіканців у Парламенті, ранить консерваторів".

Джон Маккейн заявив, що республіканці самі собі шкодять.

"Політики більш за все прагнуть схвалення з боку народу. А народ нас не схвалює. І особливо він не схвалює республіканців - сказав він - Це важкий удар для республіканської партії. Нам треба серйозно підійти до того, щоб вибратися з цієї ситуації".

Сенатор Том Кобурн проголосував за закон, але тим не менш він сказав, що цілком очікував на фіаско. Адже було очевидно, що демократи та їх президент ніколи не відмовляться від Obamacare, а вони контролюють дві третини парламенту.

Він дав пораду всім: "Майте координовану стратегію, яка засновується на реальності, а не навпаки".

Обама пообіцяв стати до переговорів як тільки скінчиться криза і сфокусуватися на прийнятті бюджету.

"Ми зараз маємо можливість зосередитися на розумному бюджеті, відповідальності, справедливому і такому, що допомагає працьовитим людям по всій країні", - заявив він.

Ветеран законодавства республіканець Хол Роджерс, який вже давно скаржиться на відмову від регулярних законодавчих процедур, прозвучав майже так само жваво, як і Обама, щодо об'єднання навколо бюджету.

"Час зняти з порядку денного можливість дефолту, - заявив він перед тим, як пропозиція дійшла Парламенту. - Час повернути цьому місцю трохи розуму, а для цього нам всім треба чимось поступитися".Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Глобальне будівництво до 2025 року: прогноз позитивний

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.