Змова проти Франції

В п'ятницю агентство Standard & Poor's понизило рейтинг Франції.

Ця новина потрапила у гучні заголовки, які говорили про те, що Франція переживає кризу.

Але ринки, по суті, проігнорували цю подію: борги Франції знаходяться близько до історичного мінімуму, і майже не змінилися.

То що ж відбувається? Відповідь полягає в тому, що дії S&P мають бути помітні в контексті широкої політики фінансової економії.

І я маю на увазі політику, а не економіку. Щодо змови проти Франції, тут я трохи перегнув, проте дійсно існує велика кількість людей, які намагаються очорнити цю країну, демонструючи, що і в Європі, і у США фінансові суперечки рідко впливають на дефіцит.

Натомість страх перед заборгованістю використовується для того, аби проштовхнути ідеологічну програму.

І Франція, яка відмовляється підігравати, стала об'єктом постійної негативної пропаганди.

Рік тому видання The Economist оголосило Францію "бомбою уповільненої дії в серці Європи" з проблемами, які можуть переплюнути проблеми Греції, Іспанії, Португалії та Італії.

У січні 2013 року головний редактор CNN Money оголосив, що Франція знаходиться у "вільному падінні", що ця нація "перетворюється на економічну Бастилію".

Схожі сентименти з'являлися і в інших економічних виданнях.

Враховуючи таку риторику, починаєш дивитися на показники Франції, очікуючи найгіршого.

Та замість країни, що переживає економічні труднощі, ми бачимо, що в цілому, в неї все гаразд, і що ситуація навіть краща, ніж в сусідніх країнах, не враховуючи Німеччину.

В останній час зростання Франції було в'ялим, але швидшим, ніж, скажімо, у Нідерландів, які досі оцінені на рівні AAA.

Відповідно до стандартних підрахунків, робітники у Франції, трохи більш продуктивні, ніж їх німецькі колеги більше десяти років тому, і досі.

У той же час фінансові прогнози Франції не викликають занепокоєння. Бюджетний дефіцит різко знизився після 2010 року, і МВФ очікує, що протягом найближчих п'яти років відношення боргу до ВВП буде стабільним.

А як щодо довготривалої проблеми старіння населення? Це проблема як Франції, так і інших заможних країн.

Але у Франції кращі перспективи, ніж у інших народів Європи - частково через існуючі державні програми підтримки народжуваності і полегшення життя працюючих матерів.

Тож демографічні перспективи Франції кращі, ніж у її сусідів, в тому числі Німеччини.

У той же час чудова система охорони здоров'я у Франції надає якісний захист за низькою ціною, і це та фінансова перевага, яка проявить себе у майбутньому.

Тому дивлячись на цифри, важко зрозуміти, чому Франція заслуговує на таке гноблення. Тож знову питання: що відбувається?

А ось і відповідь: два місяці тому європейський комісар економічних і фінансових справ Оллі Рейн, ярий прибічник економії, розкритикував здавалося б відмінну фінансову політику у Франції.

Чому? Тому що вона заснована на підвищенні податків, а не на зменшенні витрат. І на його думку, зростання податків "зруйнує зростання і завадить створенню робочих місць".

Іншими словами, незважаючи на ваш рівень фінансової дисципліни, знищить соціальний захист.

Пояснення S&P щодо зниження рейтингу, хоча і не таке чітке, але зводиться до того самого: рейтинг Франції було понижено через те, що "нинішній підхід уряду до бюджетних і структурних реформ оподаткування, а також політики щодо ринків праці, товарів і послуг, - навряд чи сприятиме стабільному зростанню Франції у середньостроковій перспективі".

Можна подумати, що Рен і S&P. засновують свої оцінки на тому, що скорочення витрат, на їхню думку, краще для економіки, ніж зростання податків.

Але це не так. Насправді, дослідження МВФ довело, що у ситуації намагання зменшення дефіциту, діє протилежне: тимчасове зростання податків робить менше шкоди, ніж скорочення витрат.

І ще, коли люди починають розписувати дива "структурних реформ", сприймайте це прискіпливо. Часто це лише кодова фраза, що позначає дерегуляцію. А позитивні наслідки дерегуляції сумнівні.

Пам'ятаєте, як хвалили Ірландію за її структурні реформи у 1990 і 2000 роках. У 2006 році тоді міністр фінансів Британії Джордж Осборн назвав Ірландію "взірцем". І чим це закінчилося?

Американцям ця ситуація також має бути знайомою. Фінансові сварки через Obamacare продемонстрували, що видатки на соціальну програму мало впливають на дефіцит бюджету.

А тепер європейці взялися за те саме. Франція взяла на себе гріх не звалювати фінансову відповідальність на бідних і нещасних. І за це її треба покарати.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Глобальне будівництво до 2025 року: прогноз позитивний

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.