ЄС тисне на Німеччину

Wall Street Journal

ЄС вирішив провести глибокий аналіз німецької економіки через занепокоєння про те, що слабкий внутрішній попит найбільшого члена об'єднання може зірвати зростання єврозони, що відновлюється.

Такий крок може сприяти напруженню між Брюсселем і Німеччиною, враховуючи, що раніше Брюссель активно захищав експортно-орієнтовану модель економіки Німеччини від зовнішніх критиків, у тому числі від Міністерства фінансів США, яке накинулося на Німеччину минулого місяця.

"Згідно з нашим аналізом, профіцит викликаний не рішеннями німецького уряду, а сильною німецькою економікою і сильними німецькими компаніями", - заявив речник уряду Стефан Бредоль у понеділок.

Виходячи з економічних даних, аналіз не несе загрози покарання, і чреватий лише потенційним збентеженням.

Тим не менше, це може виявитися найбільш значним випробуванням нових повноважень, наданих чиновникам ЄС з метою контролювати макроекономічну політику країн єврозони в результаті нищівної боргової кризи на континенті.

Нові правила надають виконавчій інституції ЄС Європейській комісії право наполягати на змінах на національному рівні з метою уникати "дисбалансів", які з'являються у валютному блоці, що складається з 17 країн.

Незважаючи на те, що Німеччина є стримуючим фактором для розвитку регіона, аналітики скептично ставляться до того факту, що комісії вдасться фундаментально вплинути на економічну політику країни.

"Це аналітична вправа, яка мало стосується Німеччини або будь-якої іншої країни-члена", - каже Мутаба Раман, аналітик Євразійської групи.

Голова економічного напряму Європейської комісії Оллі Рен запропонує розпочати розслідування на щонедільній зустрічі Комітету, кажуть обізнані люди. Згідно з чутками, комісіонери мають схвалити цю пропозицію.

Голова Комітету Хосе Мануель Баррозо пізніше, в інтерв'ю французькому телебаченню, підтвердив, що планується подібний захід.

Цей крок викликаний зростаючим занепокоєнням у Брюселі про те, що постійно слабкий внутрішній попит у Німеччині стримуватиме розвиток економіки єврозони.

Низька інфляція у Німеччини тягне вниз вищу інфляцію по всій єврозоні, що призвело до раптового зниження ставок від Європейського центрального банку на минулому тижні з метою попередити потенційно катастрофічний період дефляції.

Німеччина роками експортує більше, ніж імпортує, що вилилося у постійний профіцит її поточного рахунку у сфері торгівлі товарами, послугами і фінансових потоків.

Рішення Рена запровадити офіційне розслідування було підказане даними про те, що Німеччина має профіцит поточного балансу на рівні 6% від ВВП протягом останніх трьох років, що за новими правилами ЄС вважається "надмірним".

Уряди ЄС вже давно закликають Німеччину до того, щоб вона сприяла внутрішньому попиту, що призвело би до зростання імпорту, наприклад, через зниження податків або зростання зарплат. Але ці заклики досі ні до чого не призвели.

Попит Німеччини "за останні два роки зріс удвічі у порівнянні з усією єврозоною, але таке зростання досі лишається скромним", написав Рен у блозі, який було опубліковано в понеділок.

"У той час, як приватне інвестування цього року знову впало".

Профіцит поточного рахунку Німеччини коливається навколо 6% від ВВП вже декілька років. Останні дані підтверджують, що ця цифра зростає.

Міністерство США і незалежні економісти вважають, що економічна політика Німеччини заважає слабшим країнам єврозони повернутися на шлях економічного одужання.

Берлін каже, що не збирається поступатися конкурентоспроможністю своїх компаній, які виробляють високоякісні товари, на кшталт автомобілів, інструментів і хімікатів, заради допомоги відстаючим країнам єврозони.

Критики вважають, що Німеччина змушує кожного члена єврозони бути чистим експортером, і це їй майже вдається. Єврозона в цілому має великий профіцит поточного рахунку.

Попит у Німеччині залишається низьким, але рецесія у таких постраждалих від кризи країн, як Італія та Іспанія, також знизила рівень імпорту.

Це призвело до звинувачень з боку Міністерства фінансів США та інших країн у тому, що блок нехтує своїм обов'язком створювати необхідний попит на товари та послуги.

Велике питання полягає в тому, чи зможуть брюссельські чиновники якось посприяти розв'язанню цієї ситуації. Чи все обмежиться лише критикою.

Розслідування триватиме декілька місяців. Весною Комісія запропонує міністрам фінансів єврозони оголосити про надмірний дисбаланс. Однак ще минулого року ЄС погодився з тим, що ті країни, які мають поточні профіцити, не будуть штрафуватися за дисбаланс.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Глобальне будівництво до 2025 року: прогноз позитивний

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.