Нові виклики для видобувної промисловості

PricewaterhouseCoopers

Гірничодобувна промисловість стикається з кризою довіри у глобальноу масштабі.

Низький рівень контролю витрат, рентабельність капіталу і ціни на сировинні товари не дають лідерам галузі спати ночами, вважають у PricewaterhouseCoopers (PwC).

Крім цього, акції підприємств гірничодобувної промисловості останнім часом перестали демонструвати кращі результати, ніж в середньому по ринку. За перші чотири місяці 2013 року падіння сектору склало майже 20%.

Тому «шахтарі» намагаються відновити довіру ринку, скорочують капітальні витрати та позбуваються непрофільних активів.

Розпочався перехід від максимізації вартості за рахунок збільшення обсягів виробництва до максимізації віддачі від існуючих операцій за допомогою підвищення продуктивності та ефективності.

Відновлення довіри інвесторів залежить від того, як галузь реагує на зростання витрат, волатильні ціни на сировинні товари та інші проблеми. Прийшов час показати, що галузь може приносити прибуток як в хороші, так і в погані часи і залишатиметься інвестиційно привабливою протягом багатьох років.

Масштаби змін в гірничодобувній промисловості вражають і, в першу чергу, це стосується капіталу. До 2008 року, питання фінансування полягало лише в тому, щоб знайти "правильні" грошові потоки.

Але починаючи з літа 2008 року доступ до всіх видів фінансування було обмежено. Проблеми привнесені світовою фінансовою кризою вимагають від компаній шукати нові технології, раціоналізовувати свої операції та портфель активів, а також розглядати нові і іноді радикальні рішення для задоволення потреб у фінансуванні.

Крім того, низькі ціни на сировинні товари призвели до значного скорочення прибутку а, отже, погіршили здатність компаній до самостійного фінансування. Пост-олімпійський промисловий спад Китаю також вдарив по галузі, піднявши питання про логіку подальшого збільшення видобутку.

Але є і добрі новини. Глобальний економічний спад надав можливість країнам, що розвиваються, придбати активи за зниженими цінами з метою розширення та забезпечення необхідного ресурсу для двигуна економічного зростання.

Світовий ринок змушує гірничодобувний сектор розвиватися і реструктуризовувати компанії використовуючи стратегічний погляд, а також показує нагальну необхідність пошуку і вивчення нерозвинених районів та поглинання компаній конкурентів.

Консолідація в середніх і нижніх ярусах галузі буде продовжуватись, про що свідчить велика кількість угод в останні роки. Консолідація шляхом придбання все частіше розглядається гірничодобувними компаніями, як спосіб для подолання рекордно високих витрат на розвідку.

Тому вміння передбачити можливі угоди або загрози від конкурентів буде мати вирішальне значення для будь-якої гірничодобувної компанії сьогодні, на цьому дуже динамічному ринку.

Глобальна гірничодобувна галузь пережила кардинальні зміни за останні п'ять років, вважають у PwC. Корекція сталася слідом за безпрецедентним періодом глобальної M&A активності в галузі.

До цього, високі ціни на сировину, ліквідний ринок капіталу та оптимізм з приводу довгострокового зростання і прибутковості галузі, дозволяли гірничодобувним компаніям будувати амбітні плани.

Але тривалий період високих цін на сировину змінився падінням промислового попиту, різким коригуванням цін, обмеженням доступу до капіталу і необхідністю переоцінки корпоративних стратегій.

Інвестиційні рішення доводиться приймати у все більш нестійких умовах ринку та цінової кон'юнктури, де майбутні доходи стають ще більш невизначеними.

Враховуючи всі аспекти та операційне середовища, глобальні гірничодобувні компанії мають все більш зростаючу необхідність в ефективному управлінні корпоративними ризиками.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Глобальне будівництво до 2025 року: прогноз позитивний

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.