Как замороженные банковские счета используются Западом

Как замороженные банковские счета используются Западом

К 2005 году, благодаря рекомендациям международных организаций по борьбе с экономическими преступлениями – «Трансперенси Интернешнл» и Группы по разработке финансовых мер борьбы с отмыванием денег (FATF), а также ООН и ОЭСР, в Евросоюзе были приняты соответствующие директивы, позволившие замораживать банковские счета т.н. «политически значимых лиц» (politically exposed people, PEP).

Банки: черговий рік випробувань

Банки: черговий рік випробувань

Віктор Стуков

Поточного року ситуація в банківському секторі залишатиметься напруженою. Загальна макроекономічна ситуація не сприяє суттєвому зростанню системи, а втеча іноземних акціонерів зменшує привабливість банків для інвесторів. Ситуація буде лише погіршуватися, враховуючи дорожнечу кредитних ресурсів, а також коливання курсу гривні, яким Нацбанк запобігати не планує.

Січень 2014: -4,2 мільярди доходів бюджету

Січень 2014: -4,2 мільярди доходів бюджету

Микола Нордвік для РЕ

Виконання доходної частини бюджету з початку року можна визнати відверто провальним. Результати січня підтверджують наявність проблем в економіці, більше того, схоже, що ситуація погіршується.

"Нафтогазу" готують революцію

"Нафтогазу" готують революцію

Юрій Корольчук, Інститут енергетичних стратегій

Питання давноочікуваної реструктуризації НАК "Нафтогаз України" може бути вирішено найближчим часом. Про це "Реальній економіці" стало відомо із власних джерел в уряді. У розпорядженні РЕ опинився результат роботи двох провідних фінансово-аудиторських компаній – Ernst & Young і Rothschild Group, – з пропозиціями щодо реформування "Нафтогазу України".

Війни дослідників

Війни дослідників

Павло Мандрик

Як TNS, Nielsen і GfK воювали за панельні дослідження. "Реальна економіка" пропонує заглянути за куліси процесів зміни телевимірювача.


Економіку довели до нуля

Економіку довели до нуля

Владислав Романенко

Макроекономічні показники 2013 року проілюстрували не лише те, що економіка України сповзає в рецесію, а й те, що наразі в державі повністю відсутня об’єктивна інформація щодо стану її господарського комплексу. Не відомо, що завдасть більше шкоди Україні – економічні проблеми, чи небажання влади їх визнавати.

"На відміну від Москви, Захід не наполягає на кандидатах в уряд"

"На відміну від Москви, Захід не наполягає на кандидатах в уряд"

Віктор Гаценко

Хто з українських політиків може очолити новий уряд і забезпечити впевненість кредиторів у стабільності фінансової системи країни? Хто "влаштує" Захід і Росію на чолі нового Кабміну? І чи вплинуть взагалі імена нових чиновників на стан економіки? На ці та інші питання РЕ попросила відповісти вітчизняних та іноземних політологів та економістів.

Як НБУ намагається повернути гривні твердість

Як НБУ намагається повернути гривні твердість

Віктор Стуков

З кінця січня гривня девальвує, оновлюючи багаторічні мінімуми відносно долара. І хоча НБУ намагається загнати валюту в жорсткі рамки, не допускаючи спекуляцій, однак, банківській системі загрожує не тільки "слабкість" валюти, а й панічна втеча вкладників.

Хибні прогнози руйнують економіку

Хибні прогнози руйнують економіку

Андрій Мельник

На фоні 9% падіння курсу національної валюти протягом останнього тижня питання про те, чому економічні прогнози бувають хибними та який вплив ці помилки мають на економіку країни та життя пересічного громадянина є очевидним. На перший погляд здається, що термін «макро» - це щось таке велике та віддалене, і зовсім не стосується нас, сьогоднішніх, але це не так.

П’ять подій року у портовій галузі

П’ять подій року у портовій галузі

Максим Гардус

"Реальна економіка" звернулася до експертів з пропозицією оцінити підсумки 2013 року у портовій галузі. В опитуванні взяли участь представники державного сектору, приватних стивідорів, громадських організацій та експерти. Опитані експерти одностайно визначили головною подією року старт портової реформи, початок дії Закону "Про морські порти України", розділення портів на адміністрації та держпідприємства.

Проти лому немає прийому

Проти лому немає прийому

Володимир Скиба

У середині січня Донецький електрометалургійний завод (ДЕМЗ) знову зупинений – після запуску в кінці вересня-2013р. Раніше підприємство працювало до листопада 2012р. і було зупинено власником, групою "Мечел". Причина – спад рентабельності, після чого власники розпочали пошук нового покупця.

Кожну шосту АЗС у Польщі буде закрито?

Кожну шосту АЗС у Польщі буде закрито?

Анджей Щесняк

Знову війна. Цього разу її оголосив віце-прем'єр, міністр економіки Януш Пєхочінськи. Війна з так званою сірою зоною, тобто з підприємцями, заради європейських стандартів. Постраждалими стануть АЗС, які не відповідають стандартам, однак, вони відіграють важливу роль на ринку – забезпечують водіїв комфортом, персонал роботою, власників доходами. І гарантують більш низькі ціни.

Чорне море розвідників

Чорне море розвідників

Антон Копилов

Чи є другий Кувейт у Чорному морі, стане відомо протягом найближчих декількох років. Американці будуть першими, хто дізнається про це. Вони беруть участь майже в усіх основних проектах.

На межі: чим політична криза небезпечна для фінансового ринку?

На межі: чим політична криза небезпечна для фінансового ринку?

Віктор Стуков

"Втеча" депозитів, падіння попиту на фінансові послуги, девальвація і суттєві обмеження в роботі банківського сектору. І якщо напругу не буде знято в найближчому майбутньому, все це стане реальними наслідками політичної кризи в нашій країні

"Добре стоїмо": ринок облігацій–2013

"Добре стоїмо": ринок облігацій–2013

Ігор Кравчук

Ринок боргових цінних паперів українських підприємств в минулому році надалі характеризувався слабким розвитком, а саме відсутністю попиту на облігації з боку інституційних інвесторів, низькою ліквідністю, наявністю неринкових випусків.

З тіні "молодшого брата"

З тіні "молодшого брата"

Сергій Гончаров

БТР-3 знову стає головною експортною надією бронетанкобудівної промисловості України.

Уряд "національного роз'єднання"

Уряд "національного роз'єднання"

Реальна економіка

РЕ пропонує читачам ознайомитися з власною версією персонального складу нового уряду, який вже після 28 січня може замінити кабінет Миколи Азарова. Уряду, який на фоні неминучого загострення соціально-економічної ситуації в країні, стикнеться із небезпекою реалізації сепаратистських сценаріїв при мовчазній підтримці з боку урядів окремих країн-сусідів України.

Хто заробляє на кіловаті?

Хто заробляє на кіловаті?

Ілона Заєць

Енергетики підбили підсумки 2013р. Рік виявився прибутковим для відновлюваної енергетики. Прибуток тепловиків скоротився.

Ставкам поставлять рамки?

Ставкам поставлять рамки?

Ольга Дубенська

Днями Держслужба з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва запропонувала свій варіант порятунку бізнесу - обмежити депозитні та кредитні ставки.

ГОЛОВНЕ на 28 червня 2022, 9:50

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.