Євроінтеграція допоможе Януковичу розпочати переділ власності?

Семен Чернишенко, для РЕ

Європейська інтеграція України має багато вимірів та аспектів, безмежну кількість питань, проблем та нюансів.

Проте є один процес, який ми вже зараз можемо спостерігати і який може призвести до повної гегемонії Президента Віктора Януковича та його найближчого оточення.

Як відомо, головним негативним чинником для української економіки - і з цим майже не сперечаються прихильники ЄС - є суттєве скорочення українського промислового виробництва, особливо високого ступеня переділу.

Майже все таке виробництво зосереджено в руках олігархів, які формально хоча і підтримують Януковича, але у будь який момент можуть переглянути свої позиції – бізнес є бізнес, нічого особистого.

І останні два місяці їх імперії зазнають удару за ударом.

Так, один з найбільших українських олігархів Дмитро Фірташ вже зупинив з 1 вересня виробництво на заводі концерну "Стірол", зокрема випуск карбаміду, аміаку, селітри та карбідо-аміачної суміші. Офіційна причина - перевиробництво добрив на світовому ринку та низькі ціни.

Потім зупинився "Північнодонецьке об`єднання "Азот", Черкаський "Азот".

З 1 жовтня не працює "Сумихімпром", а незабаром може зупинитись ще й "Кримський титан".

У Ігоря Коломойського АТ "Дніпроазот" теж має от-от припинити свою роботу.

Головна причина - більш дешеве виробництво добрив у Китаї, де використовується як сировина дешеве вугілля, а не дорогий російський газ.

Не менш прикра ситуація розгортається навколо ще одного потужного олігарха - Віктора Пінчука. Ще донедавна його компанія "Інтерпайп" мала можливість продавати в Росії 300 тисяч тон труб щорічно без сплати мита.

Квоту на друге півріччя росіяни не продовжили і тепер труби Пінчука коштуватимуть на 5% дорожче з усіма дотичними наслідками - рейтинг компанії "Інтерпайп" за оцінкою Fitch вже знизився з B- до CCC.

Не краща ситуація і з Харцизьким трубним заводом, який переживає у 2013 році 93% падіння експорту труб у Російську Федерацію. Підприємство входить в орбіту впливу Ріната Ахметова, який має диверсифікований бізнес і навряд чи переймається проблемами своїх молодших колег по олігархічному цеху.

До того ж за останніми даними вже звільнено майже всіх працівників, а це більше 2 тисяч осіб з Дніпропетровського трубного заводу, який входить до сфери впливу Сергія Тарути. У самому розпалі триває скорочення на Марганецькому гірничо-збагачувальному комбінаті Ігоря Коломойського.

Претензії до українських вагонів з боку РФ, призвели до суттєвих втрат українського мільярдера Костянтина Жеваго та його Стаханівського вагонобудівного заводу, а також Сергія Тигіпка і Володимира Приходька, що контролюють Крюківський вагонобудівний завод.

Про Петра Порошенка, та його пригоди з "Рошеном" у Російській Федерації мабуть, уже всі чули. Проте нещодавно він зазнав чергового удару зі сходу - Росія планує заблокувати продаж автобусів з України на території Митного союзу.

Якщо росіяни підуть на принцип, то окрім Петра Порошенка вагомих втрат зазнає бізнес В`ячеслава Богуслаєва з його авіадвигунами та Валентина Ландика з холодильниками.

Серед усіх українських олігархів поза "сімейного угрупування" пережити євроінтеграцію зможуть хіба що Ринат Ахметов та Вадим Новінський, чий бізнес орієнтований здебільшого на інші ринки збуту і менше залежать від примх Кремля.

Войовнича риторика Рината Ахметова в бік Москви - зайве тому підтвердження. Люди такого рівня і такої біографії зважують кожне своє слово.

Фактично, група "сімейних" бізнесменів на зразок Сергія Арбузова, Сергія Курченка та сина Януковича Олександра має дочекатись результатів "євроінтеграційного" шоку для старої гвардії українських олігархів.

Потім, маючи під контролем фінансову та адміністративну систему країни, перерозподілити активи на користь "сім`ї" буде вже не так складно.

Більшість активів можна буде придбати за мінімальною ціною без рейдерських захоплень, суддівських махінацій, залякувань чи насилля. Економічна криза експортно-орієнтованих на Росію олігархів зробить свою справу.

А контрольовані ЗМІ нададуть цим процесам потрібний лоск та суспільну легітимність.

А боротьба за другий термін президентства Віктора Януковича отримає необхідне економічне та ресурсне підґрунтя.

А якщо з Європою не складеться, то можна почати знову "дружити" з Росією, тим більше що і підприємства на неї орієнтовані вже належатимуть "правильним" власникам.Коментарі

Додати коментар


Серж

Бредятина перефразированая от Укрианофоба "Киселева"

ИГН

Так может ну её к чёрту эту евроинтеграцию? Не подписывайте и всё.

megalol

Богданы)

lol

А які у Порошенка автобуси?)

автор

Володимиру:"Технологии SHELL для газификации угля...Чтобы снизить вредное воздействие угля на окружающую среду, многие страны заняты поиском более эффективных и чистых способов преобразования угля в необходимую энергию. Один из таких способов – газификация угля. В результате газификации угля образуется синтез-газ – смесь оксида углерода и водорода, который может применяться в газовых турбинах для выработки электроэнергии или использоваться в качестве доступного сырья для производства удобрений или химикатов..."

Володимир

Питання до автора статті - а яким чином вугілля можна використовувати як СИРОВИНУ у виробництві добрив?

Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.