Бюджет недорахувався ще 2 мільярдів у вересні

Реальна економіка

Стан виконання доходної частини Державного бюджету за січень-вересень поточного року свідчить про відсутність покращень в економічній сфері.

За інформацією Держказначейства до загального фонду Державного бюджету України надійшло 216,7 мільярда гривень і це лише 95 відсотків від плану. Приблизно, на такому ж рівні план було виконано у серпні поточного року.

З перевиконанням дев’яти місячного плану порається лише Нацбанк. Ця установа перерахувала до бюджету 19,7 мільярда гривень, що становить 135 відсотків.

Разом з цим, все далі від планових орієнтирів знаходяться митники, які виконують план на 91,4 відсотка та податківці, що зібрали 107 мільярдів гривень, а це лише 94,2 відсотка від планового обсягу.

Загальний недобір по доходах на сьогодні становить близько 11 мільярдів гривень. Нагадаємо, що за січень-серпень 2013 року недобір становив приблизно 9 мільярдів гривень.

Не зважаючи на невиконання планових показників по доходах, відшкодування ПДВ у вересні здійснено з перевищенням плану. Так, при плані на цей місяць у 5,1 мільярда гривень, відшкодовано 5,9 мільярда.

Разом з цим загальний план по відшкодуванню ПДВ за дев’ять місяців залишається не виконаним і становить 42,9 мільярда при завданні в обсязі 43,4 мільярда гривень.

Інші державні органи, які окрім податківців та митників також наповнюють державний бюджет, за вказаний період відстали від планових завдань ще більше. Стан виконання на сьогодні становить лише 80 відсотків, а "недобір" складає 1,8 мільярда гривень при плані 9,6 мільярда.

Але, все ж таки, у найгіршому стані виконання завдань з приватизації. За січень-вересень план виконано лише на 14,3%. Це може означити включення у найближчі місяці механізму заміщення, тобто додаткових державних запозичень та зростання боргового навантаження на економіку в цілому.

На фоні невтішного виконання завдань з наповнення бюджету, погіршується ситуація з капітальними інвестиціями. Так, за січень-серпень поточного року їхній обсяг, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, скоротився майже на 15 відсотків.

Також спостерігається погіршення у промисловій сфері.

Наприклад, якщо за січень-серпень 2012 року питома вага обсягу реалізованої металургійної продукції у загальному обсязі реалізованої промислової продукції становила 18 відсотків, то за аналогічний період поточного року цей показник зменшився на 1,5% і становив 16,5 відсотка.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.