Тиждень в цитатах: як влада використала опозицію

Минулого тижня громадськість спостерігала дві мальовничі картини.

Спочатку президент переманив на свій бік давнього опозиціонера, а потім парламентська більшість скористалася законопроектом його колишнього побратима.

Влада у захопленні. Опозиція шаленіє.

Порох в порохівницях

Президент Віктор Янукович призначив Петра Порошенка міністром економічного розвитку і торгівлі України.

"Завтра очікується указ про призначення Порошенка. Він вже повернувся в Україну. Порошенко відмовився йти в списку Партії регіонів і балотуватиметься у мажоритарному окрузі на Вінниччині", - розповіло джерело "Українській правді".

"Микола Азаров запропонував кандидатуру Порошенка на посаду міністра економіки. Я мав з ним коротку бесіду. Я йому сказав: підготуйте, будь ласка, дуже стислу програму, з чим ви хотіли б прийти в Міністерство економіки", - сказав Янукович.

"Прозора економічна політика, свобода підприємництва, ефективність використання ресурсів. Введення європейських стандартів, виведення економіки з тіні. Захист бізнесу від силового тиску, створення прозорої системи держзакупівель. Публікація всіх статистичних показників. Забезпечення конкурентоспроможності і вирівнювання макроекономічних дисбалансів", - такі пункти містить план реформ Порошенка.

"Ми знаємо, і соціологічні дослідження це підтверджують: ситуація в економіці важка. Сьогодні вперше на моїй пам'яті 65% українців незадоволені розвитком ситуації в державі і більше 50% переконані, що треба робити зміни", - зауважив Порошенко.

"Порошенко прагнув бути міністром фінансів, тоді як отримав пропозицію бути міністром економічного розвитку та торгівлі. Водночас плани влади передбачають зменшення повноважень Мінекономіки", - повідомило джерело УП.

"Рішення Порошенка - помилка. Бізнесмен не повинен займатися політикою. Я розумію зацікавленість влади: в них провал у соціально-економічній політиці. Вони зацікавлені, з одного боку, у хорошому менеджменті, а з іншого - в ослабленні опозиції", - підкреслив народний депутат з фракції НУНС Олесь Доній.

"Це призначення, можливо, допоможе президенту реалізувати соціальні ініціативи. Це вибір Петра Олексійовича", - сказав народний депутат з фракції БЮТ Сергій Сас.

"Порошенко міг посилити опозицію - своїм інтелектом, досвідом, ресурсами. Натомість він вирішив посилити владу. Що робить з країною влада, ми бачимо. Петро Олексійович - доросла людина і свій вибір він зробив. Свідомо. На користь Януковича", - заявив народний депутат з фракції НУНС Анатолій Гриценко.

"У кримінальному світі є поняття "кругова порука". Можливо, й Порошенко зробив помилку, погодившись на цю пропозицію. Він виявиться втягненим у ті діяння, які сьогодні чинить влада", - сказав народний депутат з фракції КПУ Євген Царьков.

"Порошенко буде найкращим міністром економіки", - переконаний народний депутат з фракції "Блок Литвина" Ігор Шаров.

Труба трубі

Парламент у першому читанні ухвалив законопроект про реформування нафтогазового комплексу депутата з фракції НУНС Юрія Кармазіна.

"В урядовому законопроекті я побачив небезпеки, які загрожують національній безпеці. Саме тому я розробив альтернативний законопроект. У ньому передбачена можливість виконання угод, укладених з ЄС, але поставлена перепона розкраданню того, що буде створено на базі реорганізації", - запевнив Кармазін.

"Ми домовилися, що Верховна рада підтримає проект Кармазіна, щоб зняти будь-які страхи з приводу гіпотетичної приватизації газотранспортної системи. Абсолютно не йдеться про те, що в когось підніметься рука голосувати за приватизацію ГТС", - пообіцяв голова Верховної ради Володимир Литвин.

"Я транслюю: банду геть! Парламент транслює: банду геть! Не можна приймати закон про приватизацію газотранспортної системи! Це зрада національних інтересів України!" - лунав голос у залі парламенту під час розгляду документа.

"Законопроект не передбачає зняття заборони на приватизацію газотранспортної системи", - запевнив заступник міністра енергетики Володимир Макуха.

"Рішення щодо цього закону - це наша відповідь на Енергетичну європейську хартію. Неможливо йти в Європу і не визнавати правила гри на енергетичному полі, адже ми розраховуємо отримати серйозні інвестиції в модернізацію нашої газотранспортної системи", - переконував народний депутат з фракції Партії регіонів Михайло Чечетов.

"Ми наполягаємо, щоб були підтримані три базові речі. Перше - незмінність принципу, який не дозволяє приватизацію "Нафтогазу". Друге - реформування НАК на три галузі, як вимагає Європа. Третє - провести оцінку ГТС, як вимагають Україна, Росія та Європа. Все це буде", - пообіцяв представник депутатської групи "Реформи заради майбутнього" Володимир Каплієнко.

"В проекті Кармазіна є норма, яка забороняє лише приватизацію. Але скажіть, будь ласка, чи не є приватизацією, якщо відбудеться корпоратизація, акціонування, виділення окремих пакетів? Без сумніву, це прихована приватизація", - заявив народний депутат з фракції БЮТ Сергій Соболєв.

"Запропонований Кармазіним документ захищає українську ГТС від легкої приватизації, однак від хитрої - не захищає. При передаванні її в управління інша держава може серйозно впливати на ГТС України", - вважає президент Київського міжнародного енергетичного клубу Q-Club Олександр Тодійчук.

"Україна може залишитися без механізмів впливу на ціну газу, як це сталося в Білорусі, яка продала "Бєлтрансгаз" "Газпрому". Нашу ГТС хочуть купити за заниженою ціною - 20 мільярдів доларів. Реальна ціна ГТС - 80-120 мільярдів доларів", - переконаний народний депутат з фракції НУНС Андрій Парубій.

"Рада розгляне законопроект у другому читанні через два тижні. Проголосований законопроект не зазнає суттєвих змін у процесі підготовки до другого читання", - пообіцяв голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.