Бюджет-2014: і слід пропав

Реальна економіка

Бюджет-2014, який нинішня влада, зробила таємницею за сімома замками, без сумніву, викликає безліч запитань.

По-перше, документ, останній термін подання якого був майже місяць тому, так і не з'явився на сайті Ради.

По- друге, існують підозри, що у документі є низка пропозицій щодо внесення змін у податкове законодавство, що суперечить деяким рішенням Конституційного суду.

По-третє, цьогорічний "бюджетний процес" засвідчив про провал бюджетної політики як такої.

Із запитанням, коли ж буде розглядатися такий важливий для країни документ та які показники в ньому закладені, "Реальна економіка" звернулася до депутатів у кулуарах Верховної ради.

На думку депутата Павла Різаненка, бюджету- 2014 не існує в природі.

"Я не знаю, навіщо було зроблено, наче Кабмін отримав документ, але його не було. Документ вніс Азаров до Верховної Ради 17 вересня, а Рибак його повернув. Особисто написав звернення до Рибака, щоб він надав копію того, що йому передав Азаров, на що отримав відповідь, що копії немає", - розповідає парламентарій.

За словами депутата, згідно з правилами, копія мусила бути.

"Абсурдна ситуація, що підтверджує, що бюджету немає. Саме це неформально говорять у Мінфіні та Нацбанку", - стверджує депутат.

Депутат від партії УДАР Ярослав Гінка підтвердив, що ніхто не бачив бюджету на 2014 рік.

"Рельного бюджету ніхто не бачив, лише Азаров знає, коли він буде внесений до парламенту. Що в бюджеті - незрозуміло, але ясно, що дефіцит бюджету буде значно вищий, ніж той, про який нам каже уряд",- відзначає він.

З Різаненком та Гінкою погоджується і лідер партії УДАР Віталій Кличко.

"Найцікавіше, що всі хочуть дізнатися, який буде бюджет на 2014 рік, але ми не можемо цього зробити, тому що його не показують нікому. І сьогодні бюджет - це міфічний документ", - наголошує Кличко.

Водночас депутат від Партії регіонів Сергій Кальцев є більш оптимістичним. Він переконаний, що бюджет-2014 буде розглянуто вже незабаром.

"Я думаю, що через тиждень ми розглянемо закон про бюджет на 2014 рік, тому що терміни зобов'язують це зробити", - сказав він.

На думку депутата від Комуністичної партії Оксани Калетник, уряд ховає бюджет- 2014, адже не хоче робити акцент на проблемах в економіці, а отже, своїх помилкових рішеннях.

"Реальна економіка йде на спад, і це вже зараз помітно. Якщо виконавча влада визнає, що проблеми є результатом раніше неправильно прийнятих рішень, це буде рівноцінно тому, що прем'єр визнає свою непрацездатність. Азаров на це не піде, тому і відбувається такий закритий режим регулювання процесів, яких пояснюється небажанням підірвати політичний рейтинг, небажанням наводити паніку на ринки", - зауважує вона.

За словами Калетник, у бюджет-2014 закладено ВВП на рівні трильйон 696 мільйонів гривень та дефіцит бюджету на рівні 2,7% від ВВП.

"Очікування, що сільгоспвиробник до кінця року наповнить казну - це сидіти на гілці і думати, що ми не звалимся. Невідомо, за яким сценарієм ми будемо йти до кінця року, а це означає, що невідомо, як "будувати" наступний рік", - додала депутат.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.