Посли про євроінтеграційний курс України

Реальна економіка

До саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі, де Україна планує підписати Угоду про Асоціацію з ЄС, залишилося лише півтора місяці.

Схоже, що держава остаточно визначилася із євроінтеграційним курсом, адже депутати поспіхом приймають так звані євроінтеграційні закони, а уряд запевняє, що позиція України щодо Асоціації залишається незмінною і країні вдалося досягти прогресу у всіх сферах.

Хто противиться такому перебігу подій, так це Москва, яка активно погрожує Києву новими торговими війнами.

Та Україну не лякають заяви Росії і держава підпише довгоочікувану Угоду вже у листопаді, впевнені більшість експертів.

Водночас ЄС зауважують, що небезпеки зриву Угоди немає, при цьому позитивно оцінюючи "домашнє завдання" України.

"Реальна економіка" вже аналізувала сторінки тексту Угоди про Асоціацію, а також потенційні позитивні та негативні наслідки вступу у торгівельні союзи.

Тепер пропонуємо Вашій увазі цікаві уривки з інтерв'ю послів, присвячених темі євроінтеграції, які прекрасно ілюструють бажання ЄС наблизити Україну до Європи.

Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські


"Угода про Асоціацію пропонує основу для економічної інтеграції та розвитку, що позитивно вплине на багато аспектів повсякденного економічного життя у країні - як для бізнесу, так і для громадян"

"Обсяг торговельних мит скоротиться на 98,1%. Найбільшою мірою від зниження мит виграє українське сільське господарство: 330 мільйонів євро на сільгосппродукцію та 53 мільйони євро на перероблену сільгосппродукцію".

"В довгостроковій перспективі ЗВТ Україна-ЄС зумовить підвищення добробуту всіх верство населення в Україні на 5%".

Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Іспанія в Україні Хосе Родрігес Мояно


"Україна - це важлива незалежна країна, яка має достатньо сил, щоб визначити власний курс яким вона бажає рухатися. Якщо Україна має справжню волю інтегруватися до Європи, жоден зовнішній вплив не зможе цю волю послабити…"

"У 1985 році деякі люди в Іспанії теж побоювалися приєднання до Спільного ринку. Час і досвід показали, що зближення з ринком ЄС дало величезні можливості нашому бізнесу, особливо малим і середнім підприємствам. Сьогодні Іспанія, незважаючи на кризу,є четвертою за розмірами економікою єврозони".

Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні Пітер Ян Волтерс


"Москва воліє презентувати Україну насамперед як частину "Руского міра", де, на думку Москви краще, ніж у Європі. Обіцянки дешевого газу, цей російський козир, разом з торговельними війнами як нагадування Києву про важливість його східних ринків, використовують, щоб переконати Україну обрати Митний союз".

Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Йон Елведал Фредріксен


"На мою думку, ця ситуація дає певною мірою унікальний досвід, яким можна поділитися в разі підписання Угоди про Асоціацію з ЄС. Я переконаний, що Європу слід будувати "вдома". Європейські організації, які цементують континент, оберігаючи його від лих минулих конфліктів, не є клубами країн. Ви приєднуєтеся, щоб робити щось, у що ви вірите, щоб потім служити своїм інтересам та інтересам ваших партнерів".

"Наші партнерства постають не лише з політичних угод. Вони постають з тривалих, глибоких, іноді контроверсійних і складних внутрішніх процесів і реформ та зовнішньополітичних рішень, ґрунтованих на демократичних, переважно - парламентських процедурах. Ці партнерства є стратегічними, а не тактичними".

Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Корнел Іонеску


"Економічна інтеграція з ЄС створить нові економічні можливості, відкриє українським товарам і послугам найбільший внутрішній ринок світу, сприятиме економічному зростанню і створенню нових робочих місць, підвищить конкурентоспроможність українських товарів і мобільність українських громадян у Європі"

"Але головним досягненням буде взяте обома сторонами (Україною та ЄС – "РЕ".) зобов'язання дотримуватися спільних основоположних європейських цінностей - демократії, поваги до прав та основоположних свобод людини, принципів правової держави, що з рештою, приведе Україну до великої європейської родини".

Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Стефан Гуллгрен


"Для успіху політики європейської інтеграції Україна повинна здійснити ряд реформ, спрямованих на модернізацію законодавства, держаних інститутів, ділового та інвестиційного клімату. Україна ще має шанс продемонструвати суттєвий прогрес у виконанні цих критеріїв, але час швидко спливає".

За матеріалами журналу "Національна безпека і оборона".Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.