Як уряд готується до співпраці з ЄС

Дар'я Кравченко, РЕ

Прагнення України приєднатися до європейського співтовариства не має меж. Наразі уряд створив спеціальну робочу групу із 36 представників, що мають проводити аналіз ризиків для нашої країни від угоди з ЄС.

Але ця група існує поки що лише на папері, а більшість її членів навіть не підозрює про існування нової структури, і не знає, чим саме вона буде займатися.

Досить довго Україна придивлялася до Європейського і Митного Союзу. Багато говорилося про перспективи і вигоди у разі вступу, як у ЄС, так і про приєднання до МС.

Однак, метушня нашого уряду навколо саміту у Вільнюсі "Східне партнерство", запланованого на листопад, говорить про те, що Україна, нарешті, визначилася зі своїм інтеграційним вектором, і вибір основного напрямку торгової політики країни припав на ЄС.

Принаймні, саме на цьому саміті уряд розраховує підписати Угоду про асоціацію України з Європейським Союзом.

Причому, вихід "у Європу" влада вирішила зустріти у повному озброєнні. Так, "Реальній економіці" стало відомо, що нещодавно була створена Міжвідомча робоча група для аналізу можливих економічних ризиків, пов'язаних з реалізацією Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом і його державами-членами, з іншого.

При цьому в розпорядженні редакції опинився документ з персональним складом цієї групи.

Згідно з ним, до групи увійшло 36 осіб. Її керівником обрано ​​віце-прем'єра Юрія Бойко, якому будуть асистувати представники Кабінету Міністрів, Верховної Ради, бізнесу та об'єднаних виробництв, Федерації профспілок.

Зокрема, в списку значаться такі люди як Іван Бісюк (перший заступник міністра аграрної політики та продовольства), Олександр Каленков (заступник міністра промислової політики), Валерій Мунтіян (урядовий уповноважений із питань співробітництва з Російською Федерацією, державами-учасницями СНД, Євразійського Економічного Співтовариства та іншими регіональними об'єднаннями), Андрій Олефіров (заступник міністра закордонних справ).

Та окрім цього списку жодної інформації, чим займатимуться всі ці люди, немає. Щоб з'ясувати це ми вирішили звернутися безпосередньо до членів робочої групи. Але, як виявилося, більшість співрозмовників поняття не мають про свою приналежність до неї Більше того, вони навіть не знають про її існування.

"Для мене дуже великий сюрприз, що є якась група і мене туди вписали. Можливо, щось вдасться з'ясувати на сесійному тижні у парламенті", - прокоментувала голова всеукраїнського об'єднання підприємців малого та середнього бізнесу "Фортеця" Оксана Продан.

Не менш здивованим виявився і Валерій Мунтіян.

"Я перший раз чую про те, що входжу в подібну групу. До того ж я курую питання, які стосуються Митного Союзу і Єдиного економічного простору", - заявив Мунтіян.

У підсумку, після численних дзвінків таки вдалося знайти представників, які володіли хоча б якоюсь інформацією.

Так, голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів Леонід Козаченко пояснив, що робоча група займатиметься узагальненням матеріалів, які пов'язані з проблемними питаннями зони вільної торгівлі з ЄС. Вони будуть відправлятися в галузеві асоціації, а деякі з них - вноситися на розгляд уряду.

"На сьогоднішній день було проведено лише організаційні заходи з підготовки. Друге засідання, на якому розглядатимуться конкретні завдання, ще не відбулося. А входження в групу такої кількості людей пов'язане з тим, що вони представляють галузі економіки, які потрапляють під нові правила в рамках співпраці з ЄС", - підкреслив Козаченко.

Президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) Анатолій Кінах відзначає, що потреба в робочій групі - очевидна.

"Наше завдання відпрацьовувати систему заходів, починаючи від законодавства, нормативних актів, кредитних, податкових регуляторів. Це робиться для того, щоб Україна, адаптуючись до вільних умов торгівлі з ЄС, не втрачала внутрішній ринок, посилюючи присутність нашої продукції в Європі", - каже Кінах.

У той же час, на думку експертів, поки що зарано судити про те, наскільки створення чергової робочої групи буде виправданим кроком.

"Можливо, у цьому взагалі криється завдання продемонструвати, що істотних вигод немає. А після підписання угоди з ЄС нічого не зміниться. Економіка так і буде падати, бюджет залишиться "дірявим", збережеться дефіцит валюти, величезні процентні ставки. Але при цьому чиновники будуть говорити: "Ми ж у розрахунках показували, що особливих поліпшень не буде, тому треба почекати, може пізніше", - розмірковує екс-міністр економіки Володимир Лановий.

Але, не варто виключати і такий сценарій, що нова група створюється лише як формальність, якою уряд у черговий раз прагне продемонструвати важливість співробітництва з Європою та прагнення успішного підписання угоди про асоціацію.Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.