Парламент: вексельний грабунок, енергоринок та індійські береги

Чи не головним законопроектом, який буде розглянуто цього тижня, стане проект закону щодо реструктуризації бюджетної заборгованості шляхом видачі фінансових казначейських векселів.

Під час його розгляду у першому читанні голова бюджетного комітету Гєллєр робив все можливе, аби цей законопроект прийняли в цілому, але спікер Володимир Рибак був непохитним і продемонстрував регіональному "молодняку"» хто у парламенті справжній господар - документ було відправлено на друге читання.

Жваву зацікавленість голови бюджетного комітету можна зрозуміти - на кону понад 16 мільярдів гривень, які треба замінити фантиками-векселями. Кабмінівський законопроект пропонує погасити казначейськими векселями борги держбюджету перед місцевими бюджетами за різницю в тарифах на тепло, централізоване водопостачання та водовідведення для населення за 2013 рік.

Це не що інше як спроба уряду перекрити хронічний бюджетний дефіцит за рахунок енергогенеруючих компаній. Законопроект вимиває оборотні кошти підприємств і відкладає у часі колапс енергоринку. Документ має антиринковий характер і свідчить про намагання держави фактично відмовитись від власних фінансових зобов`язань.

Розуміючи всю глибину прірви, в яку прямують українські тепло- та водопостачальні підприємства на ринку комунальних послуг, парламент розгляне законопроект, що внесе низку змін у сфері їх діяльності.

Так документ визначає деякі нові повноваження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, створює гарантії для включення до складової комунальних тарифів витрат на реалізацію інвестиційних проектів.

Законопроект регламентує встановлення стимулюючого принципу тарифоутворення та впроваджує спеціальні поточні рахунки із особливим режимом використання для розрахунків за природний газ та електроенергію підприємствами тепло-, водопостачання та водовідведення.

Фактично законопроект створює передумови для зростання цін на послуги комунальних монополій, які будуть прикриватись "інвестиційними" потребами. Що ж, непоганий подарунок МВФ збоку українського уряду напередодні відновлення переговорного процесу.

Тектонічні зміни очікуватимуть українську енергетику. Системний законопроект "Про засади функціонування ринку електричної енергії України" потрапив у порядок денний парламенту буквально минулої п`ятниці у ввечері.

Документ принципово змінює всю схему функціонування енергоринку, залишаючи у минулому принцип перехресного субсидіювання промисловістю витрат на електроенергію комунальним споживачам.

Зазначений законопроект вже отримав схвалення міжнародних організацій - Енергетичного співтовариства, Єврокомісії та Всесвітнього банку.

Редакція другого читання цього закону, тим не менш, ще не оприлюднена, що вказує на поспіх з яким Уряд намагається прийняти всі "євро закони" напередодні саміту у Вільнюсі.

Зміни чекають і на ринок зовнішньої реклами. У другому читанні парламентарі розглянуть законопроект щодо уточнення сфери застосування закону "Про рекламу" та удосконалення окремих положень. Законопроект регулює процедуру видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами та вимоги до неї.

Зокрема передбачено, що відстань між опорами наземної зовнішньої реклами, що розміщується вздовж автомобільних доріг загального користування не може бути менше ніж 100 метрів.

Поряд з цим депутати планують збільшити штрафи для нетверезих водіїв. Відповідні зміни до адмінкодексу передбачають збільшення штрафу з діючих 2550-3400 гривень до 3400-5950 гривень. Також мають місце і інші покарання, у вигляді позбавлення прав на два роки та виправних робіт.

На наступному тижні Україна має шанс знайти собі нового стратегічного партнера з динамічною економікою та величезним ринком збуту. Парламент планує ратифікувати Угоду між Урядом України та Урядом Республіки Індія про науково-технологічне співробітництво.

Вигідний для України танковий контракт з Пакистаном в середині 90-х, нажаль, політично заморозив ніші відносини з Індією, чим спритно скористувалась РФ, нарощуючи продаж озброєнь південному сусіду.

Проте світ не стоїть на місці. В Індії експлуатується багато військової техніки, що вироблялась в Україні, зокрема великий парк автотранспортних літаків, у нас навчалось немало індійських фахівців, як військових, так і цивільних.

Нелегке завдання геополітичного маневру вимагає від України великих зусиль, щоб не посваритись зі старими друзями – Пакистаном, та не викликати суперечностей з іншим суперником Індії в регіоні - Китаєм, який також не проти скористатись українськими військовими розробками.

Розглянуті у огляді законопроекти:

Номер

Назва

0859

Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності суб'єктів господарювання у сфері комунальних послуг

0890

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані сп'яніння

0041

Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Індія про науково-технологічне співробітництво

0916

Про засади функціонування ринку електричної енергії України

0944

Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо уточнення сфери застосування Закону та удосконалення окремих положень)

3358

Про внесення зміни до статті 22 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" щодо реструктуризації фактичної бюджетної заборгованості шляхом видачі фінансових казначейських векселівКоментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.