Парламент відправив Кличка у податковий нокаут

Семен Чернишенко, для РЕ

Робота депутатів на минулому тижні вкотре нагадувала знущання над самою ідеєю парламентаризму.

Коефіцієнт корисної дії у вигляді результатів законотворчості виявився близьким до нуля.

Водночас головною жертвою кулуарних інтриг став один з опозиційних лідерів - Віталій Кличко.

Втім, для початку згадаємо, яким законопроектам депутати спромоглися приділити увагу.

Перш за все варто відзначити прийнятий депутатами закон "Про засади функціонування ринку електричної енергії України".

Документ принципово змінює всю схему функціонування енергоринку, залишаючи у минулому принцип перехресного субсидіювання промисловістю витрат на електроенергію комунальним споживачам.

Проте знайшлося чимало критиків законопроекту.

Так, за словами експерта, президента ВГО "Українська стратегія" Анатолія Пінчука, законопроект лише декларує ринкові принципи та європейські цінності, а насправді в деталях нівелює їх.

Більше того - він впроваджує дискримінаційні норми щодо атомної енергетики та гідроенергетики на користь теплової енергетики, 2/3 якої зосереджено у власності кампанії ДТЕК (контролює олігарх Рінат Ахметов), що призведе до подорожчання електроенергії.

Іншим резонансним пдокументом, став так званий "вексельний" законопроект, що дозволить державі гасити бюджетну заборгованість не грошима, а цінними паперами - фінансовими казначейськими векселями.

Згідно з прийнятим законом, Кабмін отримав право на реструктуризацію бюджетної заборгованості перед підприємствами теплоенергетки шляхом видачі фінансових казначейських векселів з терміном обігу до п'яти років і з прибутковістю 5%.

За урядовими розрахунками, загальний обсяг заборгованості підприємств теплоенергетики за імпортований природний газ, спожитий для виробництва теплової енергії, перевищує 17,1 мільярда гривень.

Також депутати внесли зміни до Земельного кодексу України щодо здешевлення вартості робіт з підготовки та проведення земельних торгів.

Зокрема йдеться про зміни в процедурі публікації оголошень про проведення земельних торгів і повідомлень про результати їх проведення, що призведуть до зниження граничного рівня виплати винагороди виконавцю земельних торгів.

Як зазначає пояснювальна записка, по Україні за перше півріччя 2013 року на земельних торгах продано 15 земельних ділянок державної та комунальної власності загальною площею 3,19 га на загальну суму 2,15 мільйона гривень та прав оренди на 26 земельних ділянок загальною площею 66,87 га на суму 0,5 мільйона гривень.

Подібні мізерні показники свідчать тільки про тотальний тіньовий характер ринку землі в Україні і спроби парламентарів внести зміни у механізм торгів виглядає лише імітацією реформування ринку землі.

Прийняття у другому читання чергових змін у Податковий кодекс України щодо обліку та реєстрації платників податків перетворились із банальної процедури у шекспірівську драму.

Загалом законопроект передбачає скорочення строків повідомлень банками податкових органів про відкриття рахунків платників податків з 3 робочих днів до одного, скасування необхідності отримання свідоцтв про реєстрацію платника ПДВ, звільнення платників податків від обов`язкового інформування контролюючих органів про зміни їх даних, якщо вони внесенні в єдиний реєстр юросіб та фізосіб- підприємців.

Але диявол криється в деталях. Поправка депутата від "Батьківщини" Ігоря Бриченка щодо підпункту 11.1 ст. 170 згаданого кодексу: "…у разі, якщо особа має право постійного проживання на території іноземної країни, вона вважається такою, що не проживає в Україні", стала тим нокаутуючим ударом для Віталія Кличка, якого він не знав за всю його політичну кар'єру.

Під час монотонного обговорення і голосування за поправку таки проголосували.

Трагікомічність ситуації в тому, що головувала над процесом підготовки законопроекту до другого читання депутат із фракції "УДАР" Оксани Продан.

І хоча голова податкового комітету Віталій Хоммутиннік, і член ЦВК Андрій Мегера заспокоювали громадськість, що ця поправка жодним чином не вплине на президентські перспективи Кличка, хочеться на зразок Станіславського крикнути - "Не вірю!".

"Можна зняти капелюха перед авторами цієї комбінації. Все було зроблено фактично руками просторікуватих опозиціонерів. Тепер поки законопроект підпише голова парламенту, поки його розгляне президент і, можливо, внесе до нього поправки, поки до підписаного закону внесуть і проголосують зміни - все це займе дуже багато часу, часу коли Кличко буде притиснутий Адміністрацією Президента в самий куток політичного рингу із великими шансами бути викинутим за його канати", - відзначає джерело у парламенті.

Розглянуті законопроекти:

Номер

Назва

0916

Про засади функціонування ринку електричної енергії України

3358

Про внесення зміни до статті 22 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" щодо реструктуризації фактичної бюджетної заборгованості шляхом видачі фінансових казначейських векселів

3099

Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо здешевлення вартості робіт з підготовки та проведення земельних торгів

2054а

Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податківКоментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.