Топ-5 погроз Росії

Реальна економіка

З наближенням Саміту у Вільнюсі, де Україна може підписати Угоду про Асоціацію з ЄС, а значить, і Зону вільної торгівлі, риторика українського сусіда - Росії - стає все більш експресивною.

У РФ вже і рахували втрати України від Асоціації, і лякали розірванням партнерських стосунків, і ставили страшний діагноз від зближення з Євросоюзом – "економічне самовбивство". Навіть "оплатили" християнську ходу "проти вступу до ЄвроСодому", активісти якої прошйшли головними вулицями Києва.

Немає сумнівів, що підписання Угоди матиме вплив на стосунки Україна-Росія, та хто більше виграє/програє від їхнього погіршення це ще питання.

Схоже, що попри зовнішню відсутності будь-якого натяку на стратегію економічної політики, українська влада нарешті визначилася із зовнішнім курсом, обравши Європу, і чому це був правильний вибір впевнимося, загадавши, чим лякала і лякає Росія Україну.

"Реальна економіка" вже робила більш далекий ретроспективний огляд конфліктів між двома державами, тому зараз пропонуємо згадати погрози, що лунали з боку РФ протягом останніх років.

Газ

Класика у сфері російських претензій та залякувань - це, безумовно, газове питання.

У 2008 році міжнародна спільнота спостерігала погрози "Газпрому" щодо припинення поставок газу в Україну, у 2009 - стосовно перегляду контрактів на поставку і транзит, якщо інтереси РФ не будуть враховані під час модернізації ГТС.

На початку 2013 року між країнами назрів новий газовий конфлікт - РФ вимагала від України 7 мільярдів доларів за недобір близько 16 мільярдів кубометрів газу у 2012 році.

Це питання залишається актуальним і навіть загострилося.

Остання російська погроза пролунала від Фонду національної енергетичної безпеки, згідно з якою недобір Україною у 2013 році російського газу призведе до нарахування їй штрафів у розмірі майже 10 мільярдів доларів, адже "Нафтогаз" навряд чи зможе за підсумками року закупити у "Газпрому" понад 17-18 мільярдів "кубів", коли повинен був придбати 41,6 мільярда "кубів".

Як повідомляють ЗМІ, зараз Росія готує відповідний позов до Шведського суду.

Митна блокада

Російські чиновники назвали блокування продукції майже усіх українських експортерів у серпні на кордоні з РФ усього лише "профілактичними заходами".

Мовляв, це була репетиція, а реальне посилення контрою для українських товарів буде після підписання ЗВТ між Україною та ЄС.

Зі слів президента Росії Володимира Путіна можна зрозуміти, що у разі поглиблення "дружби" між ЄС та Україною, Росії доведеться посилити митний режим та ввести захисні заходи проти української продукції.

Як пояснили російські чиновники, цими заходами можуть бути як кількісні обмеження, так і введення тимчасових мит, чи якісь "інші тарифні рішення".

Продуктові війни

Окремою главою у книзі під назвою "Погрози Росії Україні" є продуктове питання. Так, у 2011 році з боку РФ були підвищені мита на український цукор, гречку, насіннєву картоплю, капусту.

У 2012 великою проблемою, що вилилася мільйонні збитки для молочної галузі України, стала так звана "сирна війна", яку вітчизняним виробникам оголосили на початку минулого року.

За місяць під забороною опинилася близько половини імпорту українського сиру, і РФ не раз погрожувала розширенням сирних санкцій. Росія також обмежувала ввезення м’ясної продукції з України.

Цього року "головною" жертвою санітарної служби Росії стали українські солодощі, а саме продукція корпорації "Рошен" олігарха Петра Порошенка.

Зараз РФ лякає переглядом умов доступу продукції тваринництва з України через можливу угоду з ЄС. Як заявив голова Россільгоспнагляду Сергій Данкверт, "в першу чергу можуть бути переглянуті умови поставок готової продукції".

Україна постачає в РФ сільгосппродукції на мільйони доларів. Найбільші обсяги експорту галузі в Росію, за даними УКАБ, - це шоколад, сири, хлібобулочні вироби, свинина та соки.

На переконання учасників ринку, блокування імпорту українських товарів в РФ може призвести до скорочення виробництва аграрної продукції.

Машинобудуваня

Росія - великий ринок збуту не лише для української агропродукції, а і продукції машинобудування. У цій сфері вплив погроз та дій РФ має також плачевні наслідки.

За даними уряду, введення утилізаційного збору з боку Росії призвело до скорочення виробництва вітчизняного автопрому на 60% а також до масових скорочень працівників підприємств - на 17 тисяч осіб.

Нині актуальна проблема - це блокування постачання українських вагонів до РФ.

Східний сусід не раз мав претензії до цього виду продукції. Наприклад, у минулому році Росія зупинила експлуатацію 25 тисяч українських вагонів виробництва "Азовелектросталі".

У вересні цього року під забороною опинилися вагони КВБЗ, що навіть призвело до скорочення робочого тижня на підприємстві.

А у жовтні стало відомо про заборону продукції українських заводів "Азовзагалмашу" та "Дніпровагонмашу". Крім цього, має проблеми з експортом у Росію і Стахановський вагонзавод.

Гастарбайтери

Інколи складається враження, що Кремль уже навіть не знає, чим лякати Київ. Цього року "під приціл" російських чиновників потрапили трудові мігранти.

На початку літа стало відомо, що РФ може відправити на батьківщину і заборонити на три роки в'їзд у країну 700 тисяч українських громадян.

За словами керівника Федеральної міграційної служби Костянтина Ромодановського, в РФ нелегально працює більше мільйона українців.

Як відомо, 9 серпня 2013 року в Росії збільшився розмір штраф для порушників трудового і міграційного законодавства, а також спростилися умови депортації "нелегалів".

У 2014 році Росія збирається ввести жорсткий податковий облік трудових мігрантів, а також посилити кримінальне та адміністративне покарання за організацію нелегальної трудової міграції.Коментарі

Додати коментар


Татьяна

Если бы я была у власти в нашей стране, я бы еще жестче защищала интересы своей страны, чем россияне. Все правильно. Сильна тогда сильна, когда она не подставляет всех своих граждан, а может их защитить от недружественных соседей.

Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.