"Україна промислова: реалії та перспективи"

"Реальна економіка" публікує пропозиції представників індустріального сектора економіки України, озвучені в ході телемосту за участю Прем'єр-міністра Миколи Азарова 25 грудня 2013 р.

У телемості "Україна промислова: реалії та перспективи" взяли участь Прем'єр Микола Азаров, віце-прем'єри Юрій Бойко та Олександр Вілкул, керівники найбільших промислових підприємств Харківської, Запорізької, Кіровоградської та Сумської областей.

Голова правління Запорізького автомобілебудівного заводу Сергій Філіпенко запропонував активізувати автомобільний ринок України шляхом реалізації спеціальних програм із заміни старих автомобілів на нові вітчизняного виробництва.

"Пропозиція - розглянути можливості активізації автомобільного ринку в Україні, використовуючи досвід, наявний у інших країн. І ті кошти, які генеруються, або будуть генеруватися за рахунок утилізаційного збору, спрямувати на спеціальні програми із заміни старих автомобілів на нові за рахунок відповідної компенсації для споживачів. Якщо це буде зроблено, це додатково позначиться позитивним моментом на роботі нашого підприємства та інших автомобілебудівників в Україні", - сказав керівник ЗАЗу.

Генеральний директор харківського об'єднання ФЕД Олександр Жданов звернув увагу Миколи Азарова на необхідності максимально використовувати всі можливості підвищення ефективності роботи підприємств. На думку керівника ФЕДа, одним зі шляхів для цього є реалізація положень закону про державно-приватне партнерство.

"Можна витрачати багато грошей на технічне переозброєння, це обов'язково. Ви бачили, ми це робимо і будемо робити, але можна і без вкладання коштів, саме за рахунок управління, організації, використовуючи ці потужності і здібності, особливості двох - приватної та державної власності вирішувати проблеми", - зазначив Олександр Жданов.

Генеральний директор одного з найбільших виробників гідравліки для мобільних машин в країнах СНД Юрій Тітов підтримав комплекс рішень українського уряду щодо нормалізації торгово-економічних відносин з Росією.

"Для нас дуже важлива саме стабілізація торгово-економічних відносин з Росією, Білоруссю, Казахстаном - з усіма країнами СНД, тому що 75% наших продажів, нашого експорту припадає саме на ці країни. І це не тільки економічне питання. Це питання і соціальне, тому, що за цими продажами стоять великі колективи", - заявив Юрій Тітов у ході телемосту.

Керівник підприємства висловив упевненість в тому, що розрив традиційних торговельно-економічних зв'язків з Росією призведе до втрати ринків збуту для "Гідросили".

"Ми продаємо високотехнологічну продукцію з високою доданою вартістю, яку, в разі порушення цих торгово-економічних зв'язків з Росією, займуть інші компанії - з Болгарії, Румунії, Туреччини, тих країн, які зараз знаходяться приблизно в рівних з нами економічних умовах, і ми ведемо з ними напружену конкурентну боротьбу", - вважає Юрій Тітов.

Народний депутат і почесний президент групи УПЕК Анатолій Гіршфельд назвав позитивним фактором для промисловості скасування обмежень у виробничій кооперації з країнами Митного Союзу і вирішення питання зниження ціни на природний газ.

Він зазначив, що підприємства України сьогодні гостро потребують повернення конкурентоспроможність на світових ринках збуту.

"Прозвучало ключове слово - конкурентоспроможність. Харків - столиця машинобудування. І особливо це важливо для експортно-орієнтованих підприємств високотехнологічної галузі машинобудування, зокрема, енергетичної, транспортної, харчової промисловості - ми підприємства з глибокою переробкою. І ми вже сьогодні конкуруємо і на українському, і на російському ринках з провідними світовими компаніями", - заявив почесний президент групи УПЕК.

Анатолій Гіршфельд вважає, що тільки таким чином підприємства зможуть зайняти своє місце на світовому ринку: "Відповідно, ми повинні мати і аналогічні умови свого функціонування з цим компаніями для того, щоб ми могли займати своє місце на російському ринку, завтра - на європейському та відстоювати своє місце на вітчизняному ринку".

Директор найбільшого в Україні кабельного заводу "Південькабель" Володимир Золотарьов окреслив комплекс нагальних питань, які сьогодні стоять перед виробниками кабельної продукції.

"Що нас турбує в першу чергу? Це те, що сьогодні кордони України практично відкриті. Зокрема, по кабельній продукції йде колосальний демпінг з Європи, Білорусі. Ціни на 15-20% нижче тих ринкових цін, які є в Україні. І найцікавіше те, що ми успішно конкуруємо на їхніх ринках, а у себе - не можемо. Якщо ми не будемо захищати, ми просто втратимо цю галузь", - заявив Володимир Золотарьов.

Володимир Золотарьов позитивно оцінив кроки Кабінету Міністрів щодо підтримки підприємств-експортерів: "І, звичайно, дуже важливо підтримувати вітчизняного експортера. Ми знаємо, що досить тривалий час Уряд займається проблемою відшкодування ПДВ, у тому числі і по нашому заводу. Але, на жаль, ця проблема існує. Хотілося б, щоб вона найближчим часом була вирішена".Коментарі

Додати коментар


Читайте у розділі

Відео

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.