Інфографіка

Процентні ставки в регіонах України, валюта Реальна економіка
Процентні ставки в регіонах України, валюта

Процентні ставки в доларі значно нижчі за гривневі - приблизно в два рази по кредитах та депозитах, як для компаній, так і для фізичних осіб. Це викликано ризиком девальвації, який закладається в ставки - наразі, приблизно 10%.

Географія валютних ставок по кредитах трохи відрізняється від гривневих. Ставки по корпоративних кредитах розподілені по більш-менш рівномірно.

Для фізичних же осіб кредити на пів-ночи, включаючи північно-східну частину та в центрі України, загалом, нижчі ніж на півдні та на заході.

Особливу цікавість викликають ставки по валютних депозитах для компаній. В більшості регіонів вони в 3-5 разів менші ніж відповідні ставки по кредитах.

Це свідчить про дуже високий попит на іноземну валюту з боку компаній, а, значить, і про великі очікування девальвації. Цікаво, що менш за все цей ефект виражений у приморських областях - Одеській, Миколаївській та Запорізькій.

Ставки по депозитах для фізичних осіб менше відрізняються від ставок по кредитах, приблизно в 2-3 рази в залежності від регіону. Проте, такі цифри теж є високими і також свідчать про підвищені девальваційні очікування, тепер вже з боку населення.

Коментарі

Додати коментар


Інші:

ГОЛОВНЕ на 28 травня 2022, 20:19

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.