Інфографіка

Імпорт та експорт товарів в Росію Реальна економіка
Імпорт та експорт товарів в Росію

Росія, безсумнівно, була і залишається одним з найважливіших торговельних партнерів України. Наприклад, з 2004 по 2011 рік обсяг експорту українських товарів і послуг виріс більш ніж у 3 рази, до 25,5 мільярда доларів.

При цьому питома вага експорту з України до Росії, так само як і російського імпорту, в загальному обсязі зовнішньої торгівлі нашої країни досягає приблизно 50%.

Хоча ще на початку 2000-х років імпорт суттєво переважував експорт до Росії. Це говорить про те, що чим ми більше експортуємо туди - тим відчутніші для України інциденти, що відбуваються на митниці.

Хоча, перебої з російським імпортом, якщо наш північний сусід зважиться на такий крок, теж будуть чутливими, оскільки 65,7% всього російського імпорту складають енергоносії, 11,2% продукція машинобудування, 8,7% - продукція хімічної та 6,8% - металургійної промисловості.

Крім цього, Росія займає 4 місце за обсягами інвестицій в Україну серед 129 країн світу.

Однак, структура російського експорту та імпорту вже за підсумками нинішнього року може істотно змінитися, якщо ситуація на митниці не нормалізується і блокада товарів буде повторюватися.

А якщо зважати на останні події - істотного поліпшення поки немає.

Адже Росія може дійсно зважиться на скасування режиму вільної торгівлі з Україною після підписання нею угоди з ЄС про асоціацію, про що заявив радник президента РФ Сергій Глазьєв.

Коментарі

Додати коментар


Інші:

ГОЛОВНЕ на 28 травня 2022, 19:41

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.