Корупція "з'їдає" європейські гранти для України?

Європейські та незалежні українські експерти нарікають на неефективність "міжсекторальних" - найдорожчих – проектів в Україні, профінансованих Європою.

Такі проекти коштують, зазвичай, до кількох десятків мільйонів євро кожен, пише "Радіо свобода".

Так, весною 2012 року європейська сторона виявила, що кошти у рамках проекту з розвитку нетрадиційної енергетики в Україні було використано на розвиток бізнесу компаній, які будують сонячні електростанції та пов'язані з Андрієм Клюєвим, нинішнім секретарем Ради національної безпеки та оборони України.

Український політолог, керівник програм українсько-польсько-американського інституту ПАУСІ Святослав Павлюк пояснює це високим рівнем корупції у державі.

"Якість цих проектів напряму залежить від тих стратегій, які пише український уряд: якщо стратегія погана, то проект бути хорошим не може, – каже він.

Крім цього, процес використання європейських грантів - непрозорий, наголошує експерт.

"Спробуйте знайти в українських ЗМІ чи в урядових джерелах інформацію, куди пішли ці гроші або які були пріоритети програми, профінансованої ЄвросоюзомУряд України цього не публікує. Тобто, уряд закриває інформацію, яка за стандартами ЄС має бути публічною", - відзначає він.

Фахівець Ради Європи Роберт Палмер підтримує думку українського експерта.

"Важливим у цій сфері є зобов'язання обох сторін: Євросоюз надає кошти на конкретні проекти, а Україна звітує про їхнє виконання. Мушу визнати, що працювати з урядовими установами України складно: справа не лише у корупції, а у радянській ще системі управління державо", - відзначає представник Ради Європи.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 4:23

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.