НБУ поповнить резерви українським золотом

Національний банк спільно з Державною службою геології і надр у 2012 році, орієнтовно з літа, почне промисловий видобуток українського золота.

Про це розповів глава Держгеонадр Едуард Ставицький, пише "Дело".

"НБУ у 2011 році було передане геологічне підприємство із шістьма ліцензіями на видобуток золота - "Північгеологія", - сказав він.

Ставицький  додав, що на двох найбільш перспективних родовищах - Клінцовська ділянка Кіровоградської області - з літа почнуться геологічні і промислові роботи по видобутку золота.

За словами експерта, фінансувати роботи на родовищах і розпоряджатися видобутим золотом буде Нацбанк.

Запаси золота в Україні, за оцінками глави Держгеонадр, становлять близько 2,5-3 тисяч тонн.

"Це родовища в Карпатах - близько 400 тонн, Великий Донбас - близько 500 тонн, ресурси Кіровоградської, Дніпропетровської, Крим", - повідомив він.

На думку Ставицького, Україна може вийти на видобуток 1 тонни золота на рік протягом 3-5 років.

"Сьогодні ми закуповуємо на рік близько 5 тонн золота. Ми могли б на третину скоротити імпортну складову", - вважає він.

Як відомо, спроби почати добувати золото в Україну робилися і раніше - в 1990 роках. У 1999 році на Мужіївському родовищі в Закарпатській області навіть був відлитий перший злиток.

Однак надалі виробництво було припинене через його нерентабельність, і до 2003 року видобуток золота в Україні був повністю припинений.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 червня 2022, 15:05

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.