"Дітище" Жеваго втратить 40% прибутків – експерти

Чистий прибуток залізорудної компанії з активами Ferrexpo plc, яка належить Костянтину Жеваго, за січень-червень 2012 знизиться на 41,2% в порівнянні з аналогічним періодом 2011 року - до 172,8 мільйона доларів.

Це випливає з консенсус-прогнозу опитаних аналітиків, пише "Дело".

Виручка компанії, на думку учасників опитування, скоротиться на 14,4% - до 732 мільйонів доларів, EBITDA - на 31,3% - до 275,4 мільйона доларів.

Рентабельність Ferrexpo за EBITDA, за даним усередненим прогнозом, знизиться на 9,25 процентних пункту і становитиме 37,63%.

Як вважає старший аналітик ІГ "Арт Капітал" Дмитро Ленда, падіння цін на руду через погіршення ситуації на світових ринках є ключовим фактором, що визначає зниження фінансових показників компанії за вказаний період.

Якщо у відповідності з даними галузевого агентства "Метал-Кур'єра" експортна ціна на окатиші за півріччя впала на 7,5%, то зниження реалізаційної ціни Ferrexpo могло бути навіть більше, вважає він.

Аналітик "ВТБ Капітал" Ігор Лебединець каже, що середня ціна на окатиші в першому півріччі поточного року в порівнянні минулим роком знизилася на 13% - до 135 доларів за тонну.

Причина - в несприятливій ринковій кон'юнктурі. Враховуючи це, Лебединець вважає, що під час запланованої на вівторок телефонної конференції Ferrexpo одним з ключових питань, на які інвестори захочуть отримати відповідь, буде такий: "Які можливості компанії щодо реалізації продукції в поточних ринкових умовах?"

Аналітик ІК "Ренесанс Капітал" Василь Кулигін підкреслив, що виробничі витрати Ferrexpo при погіршенні ринкової кон'юнктури менш схильні до скорочення, ніж виручка від продажів, що також сприяло більш скромним фінрезультатам, ніж у минулому році.

При цьому він відзначив переорієнтацію збутової політики Ferrexpo з європейських ринків на більш прибуткові ринки Південно-Східної Азії. Це стало можливим через інтерес ряду країн цього регіону до диверсифікації закупівель залізорудних окатишів, основний обсяг поставок яких розділяють між собою міжнародні сировинні групи BHP Billiton, Rio Tinto і Vale.

Ferrexpo AG - швейцарська залізорудна компанія з активами в Україні, найбільший виробник і експортер окатишів в СНД. Ferrеxpo plc володіє 100% акцій Ferrexpo AG, якій, у свою чергу, належить 97,31% акцій Полтавського ГЗК.

Ferrеxpo plc в 2011 році скоротила виробництво окатишів на 2% в порівнянні з 2010 роком - до 9,834 мільйона тонн, але збільшила випуск концентрату - на 1,9%, до 11,442 мільйона тонн, і видобуток залізної руди на 2,4%, до 29,637 мільйона тонн.

Чистий прибуток Ferrexpo в 2011 році зріс на 35,2% - до 574,9 мільйона доларів, а виручка - на 38,1% - до 1,788 мільярда доларів.

За даними Лондонської фондової біржі, акції Ferrеxpo в понеділок станом на 9:30 лондонського часу 20 серпня подешевшали на 0,15% - до 2,004 фунту стерлінгів. .Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 жовтня 2021, 2:59

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.