Доступне житло будуватимуть за фінським досвідом

Перші будинки економ-класу за програмою "Доступне житло" Україна побудує за досвідом Фінляндії.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури з посиланням на віце-прем'єр-міністра Бориса Колесніков, який напередодні перебував з візитом у Фінляндії, передає агентство УНІАН.

"У фінів є чому повчитися. Тут багато цікавих рішень: як зроблені вікна, балкони. Думаю, що перший проект нам слід замовити у Фінляндії, тобто залучити їхніх архітекторів, які навчать нашу молодь, яка вчиться в архітектурних ВНЗ, працює в майстернях", - сказав він.

За словами Колеснікова, вже незабаром будуть визначені стандарти будівництва доступного житла в Україні.

"Ми наблизилися до ухвалення єдиного стандартного варіанту, який дозволить зробити житло доступним для кожної української сім'ї. Ми обговоримо технології виробництва й разом із міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолієм Близнюком ухвалимо остаточне рішення", - сказав він.

У ході візиту Колесніков відвідав будівельний майданчик готового для продажу житла "Маллет" у районі Пасила в Гельсінкі, де оглянув будинки, збудовані з елементів, виготовлених за технологіями провідних компаній, що займаються будівництвом доступного житла у Фінляндії.

Як відомо, в липні 2012 року делегація України на чолі з Колесніковим вивчала досвід будівництва житла в Італії.

Кабінет міністрів своєю постановою №343 від 25 квітня 2012 року затвердив Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують покращення житлових умов.

За умовами програми, кредити надаватимуться строком до 15 років у гривнях, максимум під 16% річних. При цьому позичальник платить за кредитом 3%, а різницю в 13% йому компенсує держава.

Компенсації підлягають фактично сплачені відсотки за користування кредитом. Змінами до державного бюджету 2012 року передбачено виділення 1 мільярда гривень на програму часткової компенсації процентної ставки кредитів комерційних банків громадянам для придбання житла.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 жовтня 2021, 17:46

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.