В Росії розсекретили родовище унікальних алмазів

В Росії розсекречено велике родовище надтвердих алмазів, які вдвічі твердіші за звичайні.

Таку заяву зробили новосибірські вчені інституту геології і мінералогії Сибірського відділення РАН, передає ИТАР-ТАСС.

Родовище знаходиться на кордоні Красноярського краю і Якутії в районі Попігайського астроблема - стокілометрового метеоритного кратера, який утворився 35 мільйонів років тому.

Ще в 1970-х радянські геологи виявили там перші особливо тверді "алмази" - імпактити з незвичайними властивостями. Вони були вдвічі твердішими за звичайні і мали іншу структуру.

Але в зв'язку з тим, що уряд в ті роки зробив ставку на будівництво заводів з виробництва синтетичних алмазів, вивчення родовища припинилося, а дані про нього були засекречені.

Після зняття грифу секретності геологи змогли повернутися до вивчення цього мінералу.

Як говорить директор Інститут геології і мінералогії СВ РАН академік Микола Похиленко, перших результатів досліджень достатнє, щоб говорити про можливий переворот у всьому світовому алмазному ринку.

"Ресурси супертвердих алмазів, що містяться в породах Попігайського астроблема, на порядок перевищують всі розвідані світові запаси. Мова йде про трильйони карат, для порівняння - сьогодні розвідані запаси родовищ Якутії оцінюють у мільярд карат", - стверджує він.

Заступник директора інституту "Якутніпромалмаз" Геннадій Нікітін застерігає: "Попігайського алмази можуть перевернути все, і що тоді буде з цінами на цьому ринку - незрозуміло".

За словами академіка Похиленко, "цінності імпактним алмазам додають незвичайні абразивні властивості і великий розмір зерен. Це значно розширює сферу їх промислового застосування і робить їх більш цінними для промислових цілей (обробки металів, виготовлення ефективних напівпровідників і т.д.)",.

Крім того, ніде більше в світі імпактитів з такими властивостями досі не виявлені.

Це дозволяє експертам говорити про їх неземне походження і про те, що Росія стає монопольним володарем необмежених запасів унікальної сировини, затребуваної в сфері передових технологій.

За розрахунками вчених, запасів цієї сировини "вистачить всьому світу на 3 тисячі років".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 22:42

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.