Розробка родовищ: Німеччина залишить африканців у бідності?

Брюссель наполягає на оприлюдненні європейськими концернами даних про доходи від використання родовищ в Африці та Латинській Америці.

Німеччина блокує ініціативу, пише Deutsche welle.

Так, громадяни з країн, у яких залягають родовища, можуть бачити, скільки коштів отримують їхні уряди і вимагати їх використання на будівництво шкіл, лікарень або доріг, відзначає видання.

"Фірма, яка має намір розробляти родовища у третіх країнах, оприлюднюватиме дані про обіг коштів у річному звіті", якщо компанія приховуватиме дані, її дії можна буде оскаржити у національній службі нагляду за біржовою діяльністю", - пояснює керівниця брюссельського офісу Transparency International Яна Міттельмаєр.

Єврокомісії достатньо бачити у звітах компаній, скільки коштів усього вони переводять на рахунки країни-виробника, причому враховувати треба договори на суму понад півмільйона євро.

Європарламент хоче більшого: розкриття усіх проектів в третій країні, починаючи від 80 тисяч євро.

Німецький уряд виступає проти таких ініціатив. Німецька економіка є залежною від імпорту корисних копалин: щорічно до країни завозяться метали, мінерали, газ та нафта на суму понад 115 мільярдів євро.

Такі автовиробники, як BMW та Mеrcedes, потребують боксит з Камеруну для вироблення алюмінієвих фюзеляжів або мідь з Конго для електрики.

Промисловці побоюються, що у майбутньому вони не зможуть отримувати копалини за прийнятними цінами, якщо умови розробки родовищ стануть більш жорсткими, пише видання.

Той факт, що тільки такі автократичні режими, як Зімбабве або Конго, відкрито заявляють про доходи від використання родовищ, виглядає обманливо.

Маттіас Вахтер з Німецької асоціації індустрії застерігає, що вигоду від прозорої політики Європи отримають китайці. Так, китайські фірми не повинні відкривати дані про свої угоди, тож корумпованим режимам працювати з Китаєм буде вигідніше.

У Брюсселі всі знають: без Німеччини - двигуна європейської економіки - жоден закон не буде ухвалено. А поповнення кишень бідних громадян в Африці або Латинській Америці може й почекати, відзначає видання.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2022, 9:23

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.