Іспанія уже готова просити грошей у ЄС?

Іспанія розглядає можливість направлення заявки на отримання кредитної лінії нового механізму порятунку ЄС.

Про це заявив офіційний представник Мінфіну Іспанії, розповівши про план країни щодо звернення за допомогою для запобігання борговим проблемам, які вже виходять з-під контролю, повідомляють "Вести" з посиланням на Wall Street Journal.

Чиновник сказав, що Іспанія хотіла б отримати підтримку від колег по єврозоні, перш ніж звертатися за допомогою.

Але уряд не впевнений в одностайній підтримці, тому що є побоювання в тому, що запит допомоги від Іспанії призведе до зростання побоювань інвесторів щодо стабільності курсу євро, що негативно вплине на Італію.

Багато хто побоюється, що без допомоги ЄС вартість запозичення для Іспанії зросте до неприйнятних рівнів, загрозливих для стабільності єдиної валюти, пише видання.

Щоб претендувати на підтримку ЄЦБ, Іспанія мусить подати заявку на отримання одного з двох видів допомоги від Європейського механізму стабільності, який матиме потенційний обсяг кредитування в обсязі 500 мільярдів євро.

Згідно з першим варіантом, ЄМС стане єдиним кредитором і візьме на себе скуповування іспанських боргів. Але уряд віддав би перевагу другому варіанту, згідно з яким виділяється кредитна лінія, тобто кошти будуть використані тільки в разі необхідності.

В останні тижні вартість запозичень для Іспанії стабілізувалася, хоча і перебуває на високому рівні, і необхідності звернення за допомогою немає. Тим не менше, заявка на отримання допомоги додатково знизить вартість запозичень, що дасть змогу не використовувати кредитну лінію ЄМС.

"Можна сказати, що це віртуальна кредитна лінія", - заявив чиновник.

Він вважає, що наступного дня після звернення за допомогою дохідність десятирічних іспанських облігацій може знизитися на 1,5%, а іспанський фондовий ринок зросте на 15%.

Як повідомлялося, агентство Standard&Poor's знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Іспанії віжразу на два пункти.



Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2022, 10:36

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.