ФРС робить ставку на безкоштовні кредити

Федеральна резервна система США вирішила зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних з метою стимулювання економічної активності та створення робочих місць.

Про це пише "Радио свобода".

Банк робить ставку на пожвавлення ринку нерухомості, будівельної індустрії та на зростання цін житла в надії підняти настрій власників, відзначає видання.

За словами професора економіки, співробітника Гуверівського інституту Михайла Бернштама, заява центрального банку свідчить, що впевненості в ефективності цього заходу впевненості немає навіть у його керуючих.

"У заяві Федеральної резервної системи відчувається розгубленість, її керуючі очікують майбутніх подій. Дуже багато залежить від результатів майбутніх президентських виборів", - відзначає він.

На думку економіста, всі зараз розуміють, що якщо оберуть республіканського президента, то нинішнє керівництво Федеральної резервної системи може піти у відставку, тобто їх можуть попросити піти у відставку до закінчення терміну і змінити всю політику американського ЦБ.

"Стратегія, проведена федеральним резервом протягом останніх років, не принесла очікуваних результатів", - підкреслює професор економіки.

Економічне зростання в США знижується від кварталу до кварталу, нагадує експерт.

"У самій заяві центрального банку сказано, що інвестиції в американську економіку сповільнилися, тобто, розраховувати на прискорення економічного зростання не доводиться, поліпшення економічної ситуації не очікується найближчим часом", нагадує він.

А саме це було метою екстраординарних зусиль ФРС, наголошує Бернштам.

"Ясно, що така монетарна політика себе вичерпала, навіть нові ідеї вичерпані", - каже аналітик.

Падіння курсів акцій на нью-йоркській біржі також може бути непрямим свідченням невдачі Федеральної резервної системи в її спробах стимулювати економіку.

За даними експертів, приводом для скидання акцій на цей раз стали численні дані про відчутне падіння в останні місяці прибутковості провідних американських корпорацій.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 9:21

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.