Європа активно воює з корупціонерами і податковими ухильниками

Греція та Італія активізували боротьбу з корупцією.

Про це пише Financial Times, повідомляє "Финмаркет".

У Греції триває скандал навколо "списку Лагард", що складається з прізвищ 2 000 багатих греків, які мають рахунки в швейцарських банках і яких підозрюють у корупції,

Грецький парламент цікавиться, чому два колишніх міністра фінансів країни Георгіос Папаконстантіну і Евангелос Венізілос не почали розслідування проти підозрюваних в ухиленні від сплати податків.

Крістін Лагард, тоді ще міністр фінансів Франції, передала список Папаконстантіну у 2010 році.

Але він не сповістив про нього податкову поліцію, а потім заявив, що диск зі списком загубився. Венізілос змінив Папаконстантіну у 2011 році і так само зробив вигляд, що нічого про список не знає.

Тепер колишні міністри можуть зіткнутися із звинуваченнями в злочинній халатності і навіть постати перед судом, відзначає видання.

Нинішній міністр фінансів Янніс Стурнарас, що зайняв пост в червні, заявив, що не бачив диска - його колеги повідомили йому, що не можуть його знайти.

На відміну від своїх попередників Стурнарас бореться з ухиленням від сплати податків - зараз ведеться розслідування відносно 400 греків, які купили нерухомість в Лондоні.

Також влада зацікавилися 54 тисячами греків, які зробили перекази за кордон в цілому на 22 мільярди євро. Принаймні 15 тисяч переказіввключали в себе кошти, які не були задекларовані.

Про список стало відомо після того, як у 2012 році його опублікував журнал Hot Doc.

Його редактора Костаса Ваксеваніса вже судили за звинуваченням у порушенні закону про захист інформації. На думку експертів, це історія - ще одне свідчення того, наскільки Греція корумпована.

Люди, підозрювані в махінаціях і ухиленні від сплати податків, не постають перед судом, зате судять журналіста, який опублікував інформацію.

Зайнялися боротьбою з корупцією і в Італії, відзначає видання.

Поліція розслідує заплутану справу проти мафії, за сюжетом нагадує "Хрещеного батька", - йдеться про вимагання грошей у бізнесу і розподіл держконтрактів на 2,7 мільярда євро.

Минулого тижня були заарештовані троє підозрюваних. Серед них - колишніх мер міста Серрамаззоні.

Місяць тому змушений був піти у відставку керуючий рада Ломбарді, одного з найбагатших регіонів Італії, де розташований Мілан. Його членів звинувачують у купівлі голосів виборців, а проти колишнього губернатора ведеться розслідування за звинуваченням у корупції.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 жовтня 2021, 18:45

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.