Митниця взялась за автодилерів

"Porsche-Україна" та Кременчуцькому автоскладальному заводу в результаті перевірок Держмитслужби було донараховано понад 50 мільйонів гривень податкових зобов'язань та штрафів.

Про це повідомляє "Коммерсант-Україна".

Ще у 10 імпортерів плануються перевірки.

Протягом 5 місяців з моменту набуття чинності нової редакції Митного кодексу Держмитниця почала активно застосовувати право постаудитконтроля, яке дозволяє проводити перевірки митної документації за останні 3 роки.

За словами першого заступника голови Держмитниці Олександра Дороховського, з червня відомство провело близько тисячі таких перевірок, що на 10% більше, ніж у 2011 році.

За їх результатами обсяги донарахувань і їх сплати зросли вдвічі - до 500 мільйонів гривень.

"Для чесного бізнесу це ідеальний і оптимальний варіант, і у доброчесного імпортера ця процедура не викликає дискомфорту та незручностей. Ми перевіряємо в разі обгрунтованих сумнівів у законності митного оформлення та повноти сплати податків", - додає Дороховський.

В рамках постаудиту Держмитниця почала масштабну перевірку автоімпортерів і виробників.

Так, згідно із заявою відомства, крупний імпортер "Porsche-Україна" протягом 2011-2012 років не в повному обсязі враховував у митній вартості автомобіля складові, які повинні бути частиною бази оподаткування, зокрема транспортні витрати на доставку в Україну.

У результаті компанії донарахували 13 мільйонів гривень.

Другий порушник, за версією митників, Кременчуцький автоскладальний завод (КрАСЗ, входить до групи компаній АІС), в 2010-2011 роках ввіз в Україну 2 тисячі автомобілів Geely, закупивши їх по 7 тисяч доларів за одиницю.

Але при ввезенні вони були оформлені як запчастини, що знизило митну вартість удвічі. Митники відправили запит своїм китайським колегам, які підтвердили наявність документації на поставку автомобілів.

"Компанія мінімізувала податки і тим не менш не зменшувала вартість автомобілів на внутрішньому ринку Ми перевірили, що їх ціна залишалася такою ж як у Росії, Білорусії та Болгарії, де реалізація автомобілів здійснювалася після сплати всіх платежів", - зазначає Дороховський.

В результаті перевірки компанії було донараховано до сплати 34 мільйони гривень.

Генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко сумнівається в об'єктивності звинувачень Держмитниці, так як ведення бізнесу великих імпортерів зі світовим ім'ям, таких як Porsche, не передбачає мінімізації податків.

"Вони й припустити не можуть, що окремо повинні прописувати вартість транспортних послуг при перевезенні автомобіля, наприклад з США до порту Німеччини і потім вже в Україну. Передбачається, що це вже включається у вартість транспортного засобу. Так само йде справа і зі страховкою", - каже експерт.

У Держмитниці мають намір перевірити ще близько 10 імпортерів автомобілів, щодо яких вже направлені запити до митниці інших країн для підтвердження сумнівів українських інспекторів.

За словами Дороховського, ймовірно сума порушень становить близько 100 мільйонів гривень, але поки не всі іноземні митники дали відповідь.

Нагадаємо, раніше Держмитслужба зобов'язала низку відомих українських компаній сплатити податкові зобов'язання на суму понад 50 мільйонів гривень.Коментарі

Додати коментар


українець

Прикриваються маркою Porshe. В головний офіс відзвітували по повній програмі, а різницю в карман. Бандюки куди не глянь.

ГОЛОВНЕ на 21 січня 2022, 11:20

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.