Уряд пропонує ввести утилізаційний збір на всі авто

Уряд пропонує введення утилізаційного збору на всі імпортні та українські автомобілі.

Про це повідомляє видання "Дєло".

Згідно з новим урядовим законопроектом, сума збору становитиме від 4,73 тисячі гривень до 448,4 тисячі гривень в залежності від типу і віку машини.

У привілейованому становищі виявляться лише вітчизняні виробники, які мають повний цикл виробництва: вони зможуть самостійно використовувати ці кошти на відкриття утилізаційних потужностей.

Кабмін схвалив законопроект про введення утилізаційного збору з усіх імпортованих і вироблених в країні автомобілів.

Згідно із законопроектом "Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів щодо утилізаційного збору", базова ставка збору для легкових автомобілів становитиме 5,5 тисячі гривень, а для вантажних автомобілів, автобусів та спецтехніки - 38 тисяч гривень.

Підсумкова сума утилізаційного збору залежатиме від спеціального коефіцієнта.

Для нових легкових автомобілів значення коефіцієнта становить 86-550% від базової ставки (4,73-30,2 тисячі гривень) в залежності від об'єму двигуна, а для машин старше трьох років - 530-3501% (29,1-192,5 тисячі гривень).

Для нових вантажних автомобілів, автобусів та спецтехніки коефіцієнт становитиме 50-290% (19-110,2 тисячі гривень), а для старих - 88-1180% (33,4-448,4 тисячі гривень).

Відповідно до законопроекту, вітчизняні виробники автомобілів, що мають повний цикл виробництва, зможуть проводити утилізацію самостійно.

Збір, сплачений ними, буде направлятися на спеціальний банківський рахунок, з якого можна буде фінансувати організацію утилізаційних потужностей.

Таких підприємств в Україні зараз лише два: "Укравто" і "Богдан".

Як повідомлялося раніше, митниця оштрафувала двох українських авто дилерів за порушення податкових зобов'язань.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2022, 9:33

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.