Україна - 29 серед найкращих країн для інвесторів у "зелену" енергетику

Україна зайняла 29 місце у рейтингу країн щодо привабливості країн для інвестицій у відновлювану енергетику.

Про це йдеться у дослідженні "Індекси привабливості країн з точки зору інвестицій у відновлювану енергетику", яке щоквартально проводить міжнародна компанія "Ернст енд Янг", повідомляє її прес-служба.

Індекси розраховуються для 40 країн з присвоєнням балів національним ринкам відновлюваної енергетики та відповідній інфраструктурі з урахуванням її придатності для застосування конкретних технологій.

Відновлювана енергетика переживає переломний момент у зв'язку з тим, що розвинені країни згортають щедрі програми її субсидування, а ринки, що розвиваються, розробляють стратегії зниження витрат, щоб стимулювати конкуренцію з видобувними видами палива, відзначають експерти.

У третьому кварталі 2012 року Китай зберіг за собою перше місце в рейтингу All Renewables Index, але втратив один бал, оскільки в його сегменті сонячної енергетики триває процес консолідації, спрямований на розширення масштабів установки сонячних панелей в країні і раціоналізацію надання державної підтримки.

Окрім того, в останні місяці спостерігається значний відтік інвестицій з Китаю в країни Африки і Південної Америки.

США також втратили півтора пункти в третьому кварталі, поступившись другим місцем Німеччині.

Уряд Німеччини підвищив длякраїни цільовий показник вироблення електроенергії з відновлюваних джерел, яка повинна становити 40% до 2020 року.

Німецька влада також робить політичні кроки, щоб стимулювати стійке зростання, однак зниження індексу відображає заплановані на найближчий час зміни, а саме можливе скорочення субсидій для сонячної та вітрової енергетики та виробництва енергії з біомаси, зазначається у дослідженні.

У США зберігається невизначеність щодо довгострокової національної політики в області енергетики та продовження дії ключових податкових пільг для виробництва енергії з відновлюваних джерел.

Сумарний обсяг інвестицій у всьому світі у виробництво "чистої енергії" скоротився за третій квартал на 5% до 56,6 мільярдів доларів.

Динаміка інвестицій у 3 кварталі відрізняється за регіонами, в Європі, на Близькому Сході та в Африці їх обсяг збільшився на 7%, до 21 мільярдів доларів, в основному за рахунок інвестицій у сонячні, геотермальні та вітроенергетичні проекти в Марокко.

Однак у Північній, Центральній і Південній Америці інвестиції скоротилися за той же період на 25% до 10,4 мільярда доларів, а в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні - на 3%, до 25,2 мільярда доларів.

Місце у рейтингу

Назва країни

1

Китай

2

Німеччина

3

США

4

Індія

5

Франція

6

Великобританія

7

Канада

8

Японія

9

Італія

10

Бразилія

11

Австралія

12

Швеція

13

Румунія

14

Польща

15

Південна Корея

16

Данія

17

ПАР

18

Бельгія

19

Португалія

20

Греція

21

Мексика

22

Данія

23

Ірландія

24

Нідерланди

25

Марокко

26

Туреччина

27

Норвегія

28

Тайвань

29

УкраїнаКоментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 10:35

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.