Українська енергетика привабила 21 мільярд інвестиційних коштів

Завдяки введенню енергоефективних проектів в українську енергетику вдалося привернути інвестицій приблизно на 21 мільярд гривень.

Про це у ході брифінгу в Кабміні заявив глава Державного агентства з енергоефективності і енергозбереження Микола Пашкевич, передає "РБК-Україна".

"Завдяки активізації процесів введення енергоефективних проектів у галузь вдалося залучити близько 21 мільярда гривень інвестиційних коштів, зокрема 5 мільярдів гривень тільки за перше півріччя 2012 року", - сказав Пашкевич.

"В цілому на 1 гривню, витрачену з держбюджету, було привернуто 23 гривні інвестиційних коштів", - відзначив глава Держагентства.

Також він повідомив, що в рамках загальнодержавної цільової економічної програми з енергоефективності на 2010-2015 роки вдалося реалізувати більше 12 тисяч енергоефективних заході.

Завдяки цьому було досягнуто зниження енергоємності виробництва по 123 видам продукції, і як результат заощаджено 4,4 мільярда кубометрів природного газу.

Крім того, Пашкевич відзначив, що в останні роки загальна потужність об'єктів поновлюваної енергетики збільшилася в чотири рази - з 146 МВт до 576 МВт.

Протягом 2011 року і за 10 місяців 2012 року цими потужностями було вироблено 995 мільйонів кВт електроенергії.

Також за даний період було вироблено 1,2 мілйьона тонн твердого біопалива (пелети і брикети) і 49 тисяч тонн рідкого біопалива.

Пашкевич також зробив проноз, що в Україні в 2013 році виробництво електроенергії з відновлюваних джерел може досягти 2 мільярдів кВт.год.

"Наступного року ... за нашим моніторингом ми повинні ввести близько 300 МВт сонячних і 300 МВт вітроелектростанцій. Таким чином, наступного року виробництво може досягти близько 2 мільярдів кВт.год", - сказав Пашкевич, відзначивши, що по підсумку 2012 року Україна виробить перший мільярд МВт.год з відновлюваних джерел енергії.

"Зараз зростання йде цілком гідне. Це зростання порівнянне із зростанням розвитку відновлюваних джерел електроенергії в Німеччині з моменту ухвалення закону про зелений тариф там. Ми зараз йдемо нормальним темпом, незважаючи на те, що, звичайно, труднощі енергосистеми по адаптації цих джерел дуже великі", - сказав Пашкевич.

Він також зазначив, що наступного року очікується введення двох електростанцій в Донецькій і Вінницькій областях потужністю по 5 МВт кожна, які працюватимуть на біогазі.

Як повідомлялося раніше, Україна зайняла 29 місце у рейтингу країн щодо привабливості країн для інвестицій у відновлювану енергетику.

Також нагадаємо, що у рейтингу ефективності енергетичних систем країн для їхнього економічного розвитку, екології та безпеки Україна зайняла 105 місце, розмістившись між Ботсваною і Єгиптом.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 9:33

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.