Лукашенку замало однієї АЕС

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про бажання побудувати і другу АЕС у Білорусі, крім тої, що вже будується в Гродненській області.

Таку заяву він зробив 21 грудня, повідомляє УНІАН.

"Я б хотів і другу АЕС побудувати в Білорусі. Будівництво АЕС дасть велику економію коштів, які зараз витрачаються на імпорт енергоресурсів. Якщо цього року Білорусь споживе близько 22 мільярди кубометрів газу, то після зведення своєї АЕС Білорусь зможе відмовитися від імпорту 5 мільярдів кубометрів газу", - заявив Лукашенко.

За його словами, росіяни, дізнавшись про його бажання побудувати другу АЕС, сказали, що готові побудувати на нинішній станції, що будується, третій енергоблок (зараз на білоруській АЕС в Островці планується зведення двох енергоблоків).

Як відомо, контрактна угода на спорудженян першої черги АЕС на території Білорусі була підписана 11 жовтня 2011 року в Санкт-Петербурзі компанією "Атомстройекспорт" (Росія) і дирекцією будівництва АЕС.

Угода визначає основні положення генерального контракту на будівництво під ключ двох енергоблоків АЕС загальною потужністю до 2400 МВт з реакторною установкою В-491. Передбачено, що білоруська АЕС споруджуватиметься на умовах повної відповідальності генерального підрядника.

Під будівництво АЕС Росія виділяє Білорусі пільговий держкредит у розмірі до 10 мільярдів доларів на 25 років.

Як відомо більшість литовців проголосували проти будівництва нової АЕС.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 9:30

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.