Інвестиції у "чисту" енергію скоротилися на 11%

Інвестиції у проекту з "чистої" енергії знизилися на 11% у 2012 році.

Про це свідчать нові дані Bloomberg New Energy Finance, повідомляє "Українська енергетика".

Втім, 268,7 мільярда доларів, які були інвестовані, все ще роблять 2012 рік другим найбільш успішним роком для світового сектору "чистої" енергії.

Експерти також зазначили продовження швидкого розширення ринку "чистої" енергії Китаю, де інвестиції зросли на 20% до 67,7 мільярда доларів США, що дозволило Китаю знову зайняти першу сходинку, випередивши США.

Цифри, отримані BNEF, показали зміну в природі світового ринку "чистої" енергії, де економіки, що розвиваються, частково компенсують сповільнення інвестицій на сталих ринках, спричинене політичною невизначеністю на ключових ринках, таких як США, Іспанія та Італія, а також різке скорочення у вартості сонячних та вітрових технологій.

Сильне зростання в Китаї, Південній Африці та Японії, яка отримує вигоду від запуску схеми субсидування відновлюваної енергетику, було не в здатне повністю компенсувати спад в інвестиціях в США розміром майже в третину, що був спричинений політичною невизначеністю та більшою конкуренцією з відносно дешевим газом, а також спад в інвестиціях в Іспанії та Італії в 68% та 51%.

Голова BNEF Майкл Лібрейх прогнозує, що ринки країн, що розвиваються, відіграватимуть, ймовірно, все більш важливу роль в розширенні світового сектору "чистої" енергетики, пише видання.

"Ще одним меседжем з інформації за 2012 рік є те, що інвестиції швидко розширюються, від усталених ринків, таких як Європа, США та Китай, до нових в Африці, на Близькому Сході, Латинській Америції та в Азії і Океанії", - сказав він.

Австралія, Південна Африка, Марокко, Україна, Мексика, Кенія, Бразилія, Ефіопія, Чилі та Південна Корея – серед країн, де щонайменше один проект вартістю більше 250 мільйонів доларів фінансується протягом року, поінформував експерт.

Як відомо, на думку експертів, Україна втратила пильність у сфері альтернативної енергетики.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 16:38

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.