Росія поступиться США лідерством на ринку палива

США в 2013 році стануть найбільшим виробником рідкого палива (нафти та біопалива) в світі, обійшовши Саудівську Аравію і Росію.

Про це йдеться в традиційному прогнозі BP, присвяченому ситуації на ринку до 2030 року, передає "Lenta.ru".

Даний прогноз вважається одним з найавторитетніших у світі.

За даними BP, Росія в 2013 році буде займати друге місце з виробництва рідкого палива, а Саудівська Аравія зміститься на третє місце.

У BP вважають, що надалі Росія і Саудівська Аравія поміняються місцями тільки до 2023 року, а в 2027 році араби знову займуть перше місце з виробництва рідкого палива в світі.

Разом США, Росія і Саудівська Аравія будуть займати третину світового ринку рідкого палива.

Росії в огляді BP присвячено ще кілька прогнозів.

За даними британської компанії, Росія до 2030 року залишиться найбільшим експортером газу в світі - в першу чергу, за рахунок зростаючих потреб Європи.

Крім того, Росія не втратить і звання найбільшого експортера палива, що добувається в цілому, причому в обсязі продаж палива за кордон збільшиться на 25%.

При цьому, враховуючи зростання економіки країни в цілому, Росія буде менш залежна від експорту енергоресурсів, ніж Саудівська Аравія.

В огляді BP також говориться, що попит на енергоносії буде до 2030 року стійко зростати, але структура споживання сильно зміниться.

Так, частка нафти в світовому енергоспоживанні впаде нижче 30%, а частка газу, навпаки, істотно зросте, хоча і не досягне частки нафти.

Крім того, сильно виросте споживання енергії з відновлюваних джерел, але в загальній масі її частка залишиться менше 10%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 15:39

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.