Янукович: Україна мусить увійти в "топ-100" у рейтингу Світового банку

У 2013 році Україна повинна увійти до першої сотні країн за легкістю ведення бізнесу та досягти нової якості дерегуляції, зокрема шляхом впорядкування діяльності контролюючих органів.

Про це президент Віктор Янукович сказав під час засідання Комітету з економічних реформ, повідомляє прес-служби голови держави.

"Минулого року в рейтингу "Ведення бізнесу" Світового банку Україна покращила свої позиції на 15 пунктів та піднялася на 137 місце. Але переконаний у тому, що ми могли спрацювати і значно краще" , - сказав він.

Передусім, за словами президента, необхідно на практиці спростити дозвільні процедури у сфері будівництва, а також запровадити європейську модель контролю за безпечністю та якістю харчових продуктів.

"Електронна реєстрація нового бізнесу через інтернет повинна стати насправді зручною та невитратною. Підприємці - фізичні особи повинні нарешті отримати право закрити бізнес за заявницьким принципом" , - зазначив Янукович.

Він звернув увагу на те, що наразі триває серйозна робота над упорядкуванням діяльності контролюючих органів.

"Кількість контролюючих органів повинна бути скорочена і з їх функцій потрібно прибрати дублюючі. Значно скоротити перевірки, там де вони непотрібні" , - наголосив президент.

Цього року, зазначив він, підприємці повинні відчути зменшення тиску з боку державних органів, і в першу чергу внаслідок проведення інспекціями спільних планових перевірок.

"Питання перегляду критеріїв віднесення підприємств до того чи іншого ступеня ризику, а також затвердження листів - перевірок повинно бути остаточно закрито до 1 березня цього року. Це вимога" , - сказав він.

Глава держави наголосив на необхідності позбавлення контролюючих органів права зупиняти діяльність підприємств без відповідного судового рішення.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 21:33

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.