"Відкати" при держзакупівлях доходять до 60%

Найкорумпованішими сферами діяльності українських чиновників є на сьогодні державні закупівлі, ПДВ, ліцензування та міжбюджетні трансферти, де "відкати" доходять до 60%.

Про це заявив президент Transparency International Україна Олексій Хмара, передає видання "Дєло".

"Ми постійно платимо корупційний податок, а сфера держзакупівель є однією з найбільш корумпованих", - сказав експерт.

Він додав, що щорічний обсяг держзакупівель дорівнює майже третій частині ВВП.

Для поліпшення ситуації, на його думку, хронічно не вистачає прозорості у використанні і контролі за витрачанням бюджетних коштів.

Рахункова палата, яка повинна за цим слідкувати, вказує на окремі випадки розкрадань, однак навіть у цих випадках практично відсутні факти порушення кримінальних справ проти посадових осіб.

"Кабмін - це головне відомство, яке порушує закон про доступ до публічної інформації. Другим порушником, на мою думку, є парламент, що видно по прийняттю бюджету. А правоохоронні органи, що діють вкрай вибірково, це третій винуватець ситуації, що склалася", - впевнений Хмара.

Нагадаємо, за словами президент Віктора Януковича, щороку чиновники розкрадають через тендери 7 мільярдів народних доларів.

Як відомо, дослідження відкритості сайтів органів влади при проведенні ними державних закупівель показало, що ситуація там плачевна.

Після цього депутати трьох опозиційних фракцій - Батьківщини, УДАРу та Свободи – 6 лютого подали пропозиції в закон" Про здійснення державних закупівель".

Вони пропонують відновити контроль за державними закупівлями підприємств, що здійснюють їх за власні кошти.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 3:32

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.