Компанія Жеваго судиться з Податковою за повернення 300 мільйонів ПДВ

Податкова служба заперечує близько 60% від суми ПДВ, заявленої до відшкодування групою Ferrexpo, підконтрольній "опозиційному" бізнесменові Костянтину Жеваго.

Про це розповів фінансовий директор групи Ferrexpo Кріс Мо в коментарях "Дзеркалу тижня".

"На кінець року (2012 року - ред.) заборгованість перед нами з повернення ПДВ становить 300 мільйонів доларів. Велика частина цієї суми припадає на заборгованість за 2010 і 2011 роки. Оскаржується (в судах - ред.) близько 60% від загальної суми заборгованості з ПДВ перед нами ", - зазначив Кріс Мо.

Він також додав, що в той же час державним компаніям виплачено близько 75% ПДВ, і Ferrexpo важко зрозуміти причину таких відводів з боку податкової.

Фінансовий директор групи Ferrexpo також звернув увагу, що повернення ПДВ найчастіше залежить від багатьох умов, в тому числі авансової оплати податку на прибуток підприємства.

"Ми отримали автоматичні виплати (відшкодування ПДВ в автоматичному режимі - ред.), Але вони дуже непослідовні: в одному місяці - автоматично, а в наступному місяці - вже немає", - доповнив Мо.

Аналізуючи перспективи випуску казначейських векселів для вирішення державою проблеми з відшкодуванням ПДВ, Кріс Мо констатував, що група Ferrexpo "відкрита для будь-яких пропозицій".

Проте він підкреслив, що в цьому процесі для господарюючих суб'єктів важливо уникнути витрат, які були, наприклад, при емісії ПДВ- облігацій (тоді група Ferrexpo "недорахувалася" 15 мільйонів доларів).

"Якщо випустять казначейські векселі, ми продамо ці цінні папери за готівку, щоб продовжити інвестувати в наш бізнес. Важливо, щоб міжнародні інвестори могли вкладати гроші в країну із впевненістю, що їм не доведеться миритися з втратами", - резюмував Мо.

Ferrexpo є найбільшим експортером залізорудних окатишів з України та СНД і сьомим за величиною - в світі.

Нагадаємо, британська гірничорудна компанія Ferrexpo Plc з активами в Україні вирішила відкласти розміщення єврооблігацій на 500 мільйонів доларів.

Як повідомлялося раніше, платники податку на додану вартість (ПДВ) в січні 2013 року отримали 4,5 мільярда гривень бюджетної компенсації, що більш ніж на 25% перевищує показник січня 2012 року.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 жовтня 2021, 15:16

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.