Нова реформа коштуватиме Пенсійному фонду 100 мільярдів

Урядова ініціатива щодо зниження ставки єдиного соціального внеску викличе падіння доходів Пенсійного фонду на 100 мільярдів гривень.

Про це пише "Комерсант-Україна".

"Зниження вдвічі ставки єдиного соціального внеску (ЄСВ) на фонд зарплати призведе до зменшення пенсійних надходжень на 100 мільярдів гривень", - повідомила заступник директора департаменту надходжень Пенсійного фонду Людмила Польовик.

"На цей рік надходження від ЄСВ заплановані на рівні 200 мільярдів гривень, тому зниження ставки в два рази призведе саме до таких недонадходжень до фонду", - пояснили в ПФУ ці підрахунки.

Раніше повідомлялося, що ще влітку 2012 року Державна податкова служба запропонувала знизити ЄСВ з 32,6-49,7% до 15%.

Вже в січні 2013 року ідея скоротити ставку з'явилася в програмі активізації економіки на 2013-2014 рік.

Пізніше перший віце-прем'єр Сергій Арбузов підкреслив, що мова йде саме про зниження ставки до 15% для всіх платників.

При цьому прогресивна шкала оподаткування доходів фізосіб повинна була розширитися, а її нижній поріг - знизитися з 15% до 10%.

Він обіцяв подати законопроект вже в лютому-березні.

Втім, у програмі активізації економіки, прийнятої в 27 лютого на засіданні Кабміну, ініціатива про зниження навантаження на фонд оплати праці вже була відсутня.

У прес-службі Міністерства доходів і зборів запевнили "Комерсант", що всі плани, викладені в документі раніше, залишаються в силі.

"Просто в програмі вони об'єднані в загальний пункт "лібералізація податкової політики. Уряд не відмовляється від заявлених планів щодо зниження ставки ЄСВ, а опрацьовує компенсаторні механізми, які дозволять збалансувати надходження до бюджету", - уточнили у відомстві.

Пошук компенсаторів триває вже понад півроку.

У ПФ запевняють, що їх перелік з літа практично не змінився.

Тоді ДПС пропонувала ліквідувати загальну податкову соціальну пільгу (+4,3 мільярда гривень), скасувати максимальний поріг доходу, з якого сплачується ЄСВ (зараз - 17 мінімальних зарплат; 3,9 мільярда гривень), повернути збір з купівлі іноземної валюти у розмірі 3 % (+14 мільярдів гривень).

Легалізація зарплат і економія на сплаті внеску з зарплат бюджетників принесуть ще до 50 мільярдів гривень.

Заступник голови парламентського комітету з питань соціальної політики та праці Павло Розенко (УДАР), який подав законопроект про зниження ЄСВ до 18%, відзначає, що ще більше тижня тому представники фонду оцінювали дефіцит бюджету ПФУ в разі реалізації його ініціативи в 50 мільярдів гривень. Тоді її не підтримали ні Міндоходов, ні депутати.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2022, 9:43

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.