Євросоюз може витіснити Ахметова з ринку металу

Впровадження плану дій держав Євросоюзу, який допоможе зберегти конкурентоспроможність європейського сталеливарного сектора, загрожує збитками найбільшому українському сталеварові, Рінату Ахметову.

Про це пише видання "Коментарі".

За інформацією видання, хоча остаточний варіант пропозицій планується опублікувати лише в червні 2013 року його загальні положення зрозумілі вже зараз.

Так, пропонується вирішити проблеми високих тарифів на електроенергію та природний газ для європейських метпідприємств, а також їх нездатності скоротити шкідливі викиди.

Також Єврокомісії пропонують домогтися скасування обмежень на постачання в Європу сировини і захистити свій ринок від недобросовісної конкуренції.

Це, в свою чергу, загрожує найбільшим експортерам, в число яких входить і Україна, новими митом і квотами.

Зниження попиту на український метал у Європі вітчизняні металурги вже відчули на собі.

Так, згідно з опублікованими фінансовими результатами групи "Метінвест" за 2012 рік, чистий прибуток компанії впав на 76% - до 454 мільйонів доларів.

При цьому, прибуток найбільшого гірничо-металургійному холдингу, швидше за все, принесла торгівля рудою, а не сталлю.

Це відображають і результати роботи підприємств. Так, Маріупольський меткомбінат імені Ілліча в 2012 році показав 2,8 мільярда гривень збитку, "Запоріжсталь" - 2 мільярди гривень, Єнакіївський метзавод - 64 мільйона гривень.

Таку ситуацію цілком можуть виправити ініціативи української влади, зокрема, надання держгарантій на 10 мільярдів гривень для модернізації заводів.

Втім, як розповів профільний аналітик Олександр Макаров, поки українські чиновники готують пропозиції, їх європейські конкуренти можуть піти далеко вперед.

Так, окремі європейські підприємства, що випускають якісну продукцію, вже зараз можуть конкурувати на своєму ринку за ціною з дешевим імпортом за рахунок нових технологічних рішень.

За рахунок зниження витрат вони можуть заощаджувати до 100-150 євро на тонні, а це близько 20% вартості продукції.

Як повідомлялося раніше, найбільший в Україні виробник металу та гірничорудної продукції "Метінвест" (підконтрольний Рінату Ахметову) знизив прибуток на тлі падіння попиту в Європі і Азії і конкуренції з російськими експортерами.

Як відомо, збитки металургійної галузі України за підсумками 2012 року, за попередніми даними, збільшилися у 3,3 раза, або на 9,5 мільярда гривень, порівняно з 2011 роком - до 13,7 мільярда гривень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 7:28

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.