На території, яку Медведєв віддав Норвегії, знайшли міяльрди барелів вуглеводнів

На території в Баренцовому морі, переданій Норвегії Росією три роки тому, виявили гігантські запаси нафти і газу.

Дослідження тривали два роки, пишуть "Новые известия".

"Якщо рахувати за сьогоднішніми цінами на нафту, під товщею води ховаються цінності майже на 30 мільярдів євро", - пише видання.

Згідно з доповіддю норвезького нафтового директорату, в надрах під частиною Баренцевого моря, у вересні 2010 року відійшла Норвегії, ховаються близько 300 мільйонів кубометрів вуглеводнів - в нафтовому еквіваленті це майже 1,9 мільярда барелів.

За прогнозами, орієнтовний обсяг корисних копалин може становити 565 мільйонів кубометрів. На частку нафти припадають 15%.

"Це чудова новина ... Представлені результати геологорозвідки доводять, що південний схід Баренцевого моря - найцікавіший з нових районів норвезького континентального шельфу", - цитує Barents Observer міністра нафти і енергетики Норвегії Улу Бурти Муе.

Він додав, що не чекає на швидкі результати.

"Від сьогоднішньої доповіді до розвідувальних робіт пройде якийсь час, - пояснив міністр - Але коли розвідка почнеться, це обов'язково вплине на економіку північних муніципалітетів".

Новина про "золотий шматок" від Москви, викликала в Норвегії справжню ейфорію, відзначає видання.

Запаси нафти в норвезькій частині Північного моря, видобуток якої велася з 1960-х років минулого століття, підходять до кінця, залишалися надії на "схованку" в Баренцевому морі.

Підготовка до розробки родовища вже ведеться: з шельфу Північного моря перекидаються бурові платформи, створюється берегова інфраструктура.

Зокрема, Міноборони Норвегії тільки що продало за символічну суму в 5 мільйонів євро колишню надсекретну базу підводних човнів НАТО, яка тепер будуть використовуватися для обслуговування видобутку вуглеводнів.

Як відомо, переговори про необхідність розмежування спірної території в Баренцовому морі площею близько 175 тисяч квадратних кілометрів велися між СРСР і Норвегією з 1970-х років.

Російська позиція полягала в діленні цієї частини моря за "секторним принципом" в рамках встановленого у 1926 році кордону полярних володінь, проведеного по меридіану до Північного полюса. Норвезька позиція полягала в розподілі території Баренцевого моря по серединній лінії.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 21:36

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.