Китай став світовим лідером за імпортом нафти

У грудні 2012 року Китай очевидно став найбільшим у світі імпортером нафти, випередивши США.

Про це пише Financial Times з посиланням на підрахунки сировинного аналітика Citigroup Еріка Лі, пише видання "Вєдомості".

За попередніми даними Управління енергетичної інформації США, нетто-імпорт нафти і нафтопродуктів в останній місяць 2012 року впав до 5,98 мільйона барелів на добу. Це стало найнижчим показником з лютого 1992 року.

Нафтовий імпорт Китаю за той же період виріс до 6,12 мільйона барелів на добу, свідчать дані китайської митниці.

Лідерство Китаю за цим показником поки що нестійке.

У середньому, в 2012 році США купували за кордоном 7,14 мільйона барелів нафти на добу, Китай - 5,72 мільйона.

До того ж грудневі дані могли бути перекручені податковими причинами: американські нафтові компанії традиційно зменшують обсяги закупівель до кінця року, щоб скоротити запаси і, отже, податкові виплати з них.

США ще не публікували даних по імпорту нафти за січень. Китай наростив його до 6,3 мільйона барелів на добу.

Однак нафтові аналітики, опитані FT, вважають, що навіть якщо Америка і поверне собі в січні титул найбільшого імпортера нафти, надовго зберегти його за собою вона не зможе.

Вже в кінці 2013- на початку 2014 року за рахунок зростання видобутку сланцевих вуглеводнів в США Китай остаточно стане найбільшим у світі імпортером нафти.

Видобуток нафти в США виріс в 2012 році більш ніж на 800 тисяч барелів на добу, що стало найістотнішим ривком з початку нафтової ери.

При цьому американські компанії рекордними темпами нарощують експорт нафтопродуктів в Латинську Америку і Африку, які відчувають нестачу.

Зниження імпорту в США в першу чергу пов'язано зі збільшенням видобутку сланцевої нафти, підтверджує аналітик Raiffeisenbank Андрій Поліщук.

За прогнозом ОПЕК, найближчим часом США зможуть добувати нафти на рівні 7-9 мільйонів барелів на добу.

За даними аналітиків ВР, в найближчі п'ять років країна зможе видобувати стільки ж нафти, скільки і Росія сьогодні, - близько 500 мільйонів тонн на рік.

FT вказує, що зниження залежності США від імпорту вуглеводнів може стати причиною серйозного геополітичного зсуву.

США були найбільшим нетто-імпортером нафти у світі починаючи з середини 1970-х років.

І цей факт серйозно впливав на зовнішню політику Вашингтона по відношенню до багатих нафтою країнах, таких як Саудівська Аравія, Ірак, Венесуела, Нігерія та державам Каспійського басейну.

Нагадаємо, Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) прогнозує зростання попиту на нафту в 2013 році на рівні 800 тисяч барелів на добу.

Як повідомлялося раніше, Росія випередила Саудівську Аравію з видобутку нафти в листопаді 2012 року, ставши найбільшою нафтовидобувною країною у світі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 9:23

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.