Жеваго написав скаргу на монополію Ахметова в Європейське Енергетичне співтовариство

Європейське Енергетичне співтовариство, міжурядова організація, в яку Україна увійшла в 2010 році, висловила незгоду з процедурою видачі в Україні дозволів на експорт електроенергії в країни Євросоюзу і Молдавію.

У відкритому листі, опублікованому на сайті Енергетичного співтовариства, зазначено: організація отримала дві скарги від приватних компаній, незадоволених процедурами отримання дозволів на експорт українського струму.

На підставі звернень ЄЕС провела власну перевірку і прийшла до висновку, що доступ до експорту електроенергії з України обмежений.

З початку 2013 року 99% (як і в попередні роки - РЕ) експорту українського струму здійснювали дві дочірні компанії енергетичного холдингу ДТЕК, що належить Рінату Ахметову – "ДТЕК Пауер Трейд" і "ДПЕК Східенерго".

У ДТЕК відповіли, що компанія працює на ринку експорту електроенергії в рамках вимог антимонопольного законодавства та існуючих процедур.

"Право доступу до експортного перетину розподіляється через механізм проведення відкритих аукціонів відповідно до нині чинного законодавства", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Forbes з'ясував, що одну зі скарг в ЄЕС прислала угорська компанія Raw & Refined Commodities Energia Kereskedelmi Kft.

Компанія має представництва у восьми європейських країнах. Головний офіс Raw & Refined розташований в Києві. Генеральний директор компанії Володимир Томаш в мережі Linkedin вказав, що займає посаду генерального директора в швейцарській Ferrexpo AG Костянтина Жеваго.

Структура Костянтина Жеваго - Білоцерківська ТЕЦ - була єдиною, хто намагався скласти ДТЕК конкуренцію в проведених державою аукціонах на право експорту електроенергії з України.

До конкурсу 2011 року білоцерківську ТЕЦ не допустили: термін дії ліцензії компанії на постачання електроенергії закінчувався через півроку після аукціону. У 2012 році ситуація повторилася.

Український оператор системи передачі струму - НЕК "Укренерго" - не допустив компанію до участі в аукціоні, посилаючись на те, що у претендента не узгоджені зовнішньоекономічні контракти з НЕК.

Чим може загрожувати Україні і ДТЕК суперечка з Енергетичним співтовариством? В гіршому випадку Україна де-факто втратить статусу активного члена спільноти.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 5:21

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.