Янукович посадив в Нацкомфінпослуг земляка

Реальна економіка

Президент Віктор Янукович 12 березня здійснив рокіровку в складі керівництва Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Зокрема, президент призначив головою комісії Бориса Візірова замість Андрія Стасевського.

Чутки про ймовірну відставку Стасевського з'явилася кілька місяців тому, однак в апараті його відомства запевняли, що чиновник залишати своє крісло не збирається, а подібні повідомлення у ЗМІ є нічим іншим як "спробами дискредитувати імідж Нацкомфінпослуг". Але імідж відомства страждав вже давно.

Як відомо, у 2012 році колишнього голову Державної комісії України з регулювання ринку фінансових послуг Василя Волгу засудили до п'яти років позбавлення волі у спробі отримати хабар на 500 тисяч доларів.

У листопаді 2011 року відомство було реорганізоване в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Резонансною була суперечка Нацкофінпослуг зі страховою компанією "Оранта".

За словами захисників страхової компанії, відомство зловживало перевірками "Оранти", але згодом усвідомило незаконність своїх дій і добровільно скасувало частину своїх неправомірних рішень. Та зрештою суд став на сторону Нацкофінпослуг та залишив без задоволення касаційну скаргу "Оранти".

Персона Візірова, яка стала ближчою до Нацкофінпослуг літом 2012 року, запам'яталася чварами на страховому ринку. Тоді колишній голова відомства Стасевський запропонував кандидатуру Візірова на посаду голови МТСБУ.

Учасники ринку відзначали, що Візіров був новою фігурою для ринку, оскільки з 2003 року працював виключно в органах податкової служби, але Нацкомфінуслуг наполягала на його кандидатурі.

Зрештою, на тлі скандалу Візіров таки очолив Моторно - транспортне - страхове бюро.

Стасевський у кінці 2012 року заявляв про часті скарги на нового керівника МТСБУ, і що їх немало. Він також коментував своє потенційне звільнення, запевняючи, що така інформація є заказною.

Однак через кілька місяців після його гучних заяв, чиновника таки звільнено, а у його кріслі сидітиме колишній податківець.

Чи випадковою була кандидатура Візірова на посаду Нацкофінпослуг? Візіров народився 9 листопада 1980 року в Костянтинівці (Донецька область).

5 років він працював в центральному апараті ДПА, в листопаді 2008 року очолив Ірпінську об'єднану Державну податкову інспекцію в Київській області, в кінці 2011 року керував реорганізацією інспекцій в Святошинському і Голосіївському районах Києва, з лютого 2012 року - голова ДПІ Голосіївського району, а з червня 2012 - гендиректор МТСБУ.

"Я з Візіровим не знайомий, і особисто ніколи не бачив...В діяльності Нацкофінпослуг були очевидні недоліки, тому не дивно, що президент захотів змінити керівника", - зазначив екс-міністр економіки України, екс-голова Держфінпослуг Віктор Суслов.

Одним з недоліків, за його словами, було недотримання термінів щодо ліквідації Держфінпослуг. "Держфінпослуг повинна була ліквідована ще у травні минулого року а вона не ліквідована. Це один із критерій невиконання указів президента. Це призвело до перевитрат бюджетних коштів, затягнувся процес становлення нової комісії, організаційні моменти", - пояснив економіст.

За словами, екс-голови Держфінпослуг, роль Стасевського була вирішальною у діяльності комісії.

"Він повинен був організувати роботу комісії… думаю, в основі може лежати невиконання указу президента щодо ліквідації Держфінпослуг… більше року пройшло, а Нацкомфінпослуг повністю не укомплектована, ефективно не працює", - відзначив екс-міністр.

Суслов наголосив, що робота відомства у 2013 році залежатиме від нового голови Нацкомфінпослуг. "Значить, його знає президент", - резюмував колишній керівник Держфінпослуг.

І таки знає. За даними ЗМІ, Борис Візіров наближений до сина президента, Олександра Януковича.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 8:24

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.