Ferrexpo Жеваго виплатить акціонерам вдвічі більше дивідендів, ніж зазвичай

Гірничорудна компанія Ferrexpo за підсумками 2012 року виплатить 78 мільйонів доларів дивідендів - $ 0,132 в перерахунку на одну акцію.

Про це компанія оголосила в звіті про фінансові результати за минулий рік, пише Forbes.ua.

Всього в якості дивідендів Ferrexpo виплатить 36% чистого прибутку за 2012 рік.

Основний акціонер - Костянтин Жеваго, який володіє 51% капіталу, - отримає близько 40 мільйонів доларів.

Останні 5 років компанія регулярно платила дивіденди в розмірі $0,066 на одну акцію, проводячи виплати два рази на рік.

За підсумками 2012 року до традиційних дивідендів компанія додала "спеціальні" в тому ж обсязі. Додаткові дивіденди будуть виплачені 28 березня акціонерам компанії на 22 березня.

Дивідендна прибутковість акцій Ferrexpo на 13 березня - 4%.

Минулий рік видався невдалим для Ferrexpo: компанія скоротила виручку на 20%, показник EBITDA знизився вдвічі, до 402 мільйонів доларів, рентабельність за EBITDA впала з 45% до 28%.

У четвертому кварталі компанія і зовсім показала збиток у розмірі 28 мільйонів доларів. Основна причина - зниження цін на залізну руду.

Середня ціна сировини на китайському ринку, за даними Ferrexpo, за минулий рік впала з 168 долара/тонна до 128 долара/тонна. При цьому виробничі витрати зросли на 18% р/р, до 59,6 долара/тонна.

Виплату дивідендів компанія пояснює успішною реалізацією ключового інвестиційного проекту компанії - запуском нового кар'єру на Єристовському ГЗК.

У минулому році Ferrexpo почала добувати руду на новому кар'єрі, загальний обсяг виробництва становив близько 300 тисяч тонн (приблизно 1% від сукупного видобутку сировини Ferrexpo в 2012-му).

На проектні обсяги видобутку в 30 мільйонів руди в рік Єристовський ГЗК, за очікуваннями компанії, вийде в 2016-1017 роках.

Будівництво кар'єра велося з 2008 по 2012 роки, в проект компанія інвестувала в загальному 383 мільйони доларів.

Як повідомлялося, на місці 14 сіл Кременчуцького та Козельщинського районів планується побудувати новий гірничо-збагачувальний комбінат олігарха Костянтина Жеваго – "Біланівський". Також планується розширення територій Полтавського і Єристовського ГЗК. Місцеве населення проти таких ініціатив.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 жовтня 2021, 15:42

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.